Stelute de iulie-august 2013 (87)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neatza, burtici!

Olimp felicitari pentru grasunica!

Delia ia-ti gandul de la cafea, vin si tigara daca intentionezi sa alaptezi Tin minte ca am fost la un botez cand avea L 2 luni si am baut un pahar de vin rosu , pitica mea a papat si a dormit bustean vreo 4 ore Bine o tigara la evenimente mai merge si eu mai fumam cate una cand mergeam la o nunta/petrecere ca am alaptat 1 an si 9 luni, am baut si vin si whiskey , dupa ce incepi diversificarea mai merge o data la cateva luni asa, dar cand alaptezi exclusiv e cam aiurea.

Eu pe acasa, fac o supa de oase de vita cu taitei de casa si am de fiert la ele vreo 4 ore plus am in plan niste ciorba de stevie si crema de zahar ars

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Nu am pe nimeni din neamuri aproape. Prietenele sunt ba plecate la sat, ba cu treaba si cea mai buna prietena e bolnava :(. O sa ma imbrac si ies putin sa ma malluiesc..dar nu e acelasi lucru.

In poza e nepotelul de la fratele cel mic, la 11 luni, anul trecut.
Celalat nepot e bine, chiar ieri am fost cu analizele de la RMN la interpretat, nu e ceva grav, doar ca trebuie monitorizat anual. Mai ramane sa vedem cu nepotelul din partea barbatului, cu care sunt la Budapesta si acolo au probleme de diagnostic. Au facut teste genetice si asteapta rezultatele :(. Are saracutul numai 7 luni e mai mare fluturasul din manuta decat manuta lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

yvy multumesc , ai ametit pitica

de ce nu bagi oasele in oala sub presiune mai scutesti din timp..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Incerc sa fac capitol nou, sa vad daca ma descurc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

delia ma bucur ca nu e ceva garv la unul dintre ei , si mi-i se rupe sufletul pentru celalalt ..multa sanatate la ambii..

sa-ti traisca fratiorul... , ce unchi mare va avea Lorand




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Delia si mie imi ard talpile, dar daca o iau la pas pe undeva dupa nu ma mai misc de durere de pasa. Asa ca s-a dus sotul lui Denisa la scoala( recupereaza ziua de 2 mai ) si se opreste sa ia ceva de mancare.

Yvy eu am baut cafea cat am alaptat. iar Denisa a avut somn bun. Nu e voie?

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

neata. spor la treburi tuturor. e aproape 11 si nici cafeaua nu am apucat sa o beau. noi avem program cu pitica dimineata, trezit, dragaleala, povestit visele de peste noapte, aranjat la baie, apoi incepe operatiunea kk unde ne intindem minute bune cu povesti,apoi schimbat in toale de casa, apoi mic dejun cu alergat prin casa dupa perdele, mai arunc ceva mancare la 2 broscute testoase si un catel, pun de-o cafea si sunt lac de apa deja. asta mi-e gimnastica de dimineata . acum imi trag sufletul putin, dupa care merg sa fac piata, stau putin cu copiii la cercul de pictura si vin acasa sa ma apuc de bucatarit. asa m-as clona in vreo 5 exemplare :)))

felicitari tuturor cu vesti bune de la eco, vazut poze faine cu burtici si mai faine.
pentru cine intreba, eu imi iau prenatal de la 29 s si 4 zile. prima sarcina am dus-o pana la 39 s si 4 zile, nici acum nu cred ca ajung la 40 fix, pt ca mereu mi se zice la eco ca e mai maruta cu 6-7 zile.
pt CM eu am facut multe drumuri intre medicul de familie si spital, pt ca din spital mi-au dat 2 concedii pe luna, nu se pot da pt 30 de zile odata. si de fiecare data cu trimitere de la med de familie si adev de salariat, imi facea internare, apoi peste 5 zile iar la spital sa iau concediul, apoi la medicul de familie pt o nenorocita de stampila, si inca odata la servici. cu prenatalul va fi mai usor, il iau pt o luna intreaga si gata.

sunt f bulversata si agitata si pt starea de sanatate a 2 copilasi, din familii f f f f necajite. o fetita de 1 an internata cu o tumora la stomacel, evident ca de 2 saptamani nu ii baga nimeni in seama la spital, iar alta bebelusa nascuta de 2 saptamani are sindrom down(v-am zis eu de un vecin de al meu necajit ce ma ajuta la treaba). ei nici nu au habar ce inseamna down, abia puteau pronunta numele, sunt asa relaxati. offffffffff cat de nedreapta e viata asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata

Delia, fa tu capitolul, te supervizez eu

E vreme superba si la noi, dar nu am chef de nimic, pt ca obosesc exagerat de repede. Daca stau pe o banca e ok, dar sa nu tb sa ma deplasez. In 10 minute gafai si mi se taie picioarele.

Si eu am carcei...pt ca ma intind, si chiar nu stiu de ce o fac . Ma trezesc in mijlocul actiunii de intindere si in urm 2 secunde tb sa ma dau jos din pat sa calc pe piciorul cu carcel, ac altfel e rau tare.

Azi si ieri nu m-am dus la cursuri, ca suntem raciti ca naiba ( si eu si Raul), copilul mai e si subfebril si nu am avut nici un chef. Ma apuc sa-mi termin rafturile din bucatarie.
Si sa gandesc un meniu de week-end.

Si eu va spun sa uitati de tigara cat alaptati. Mai bine fumati acum, decat atunci. Adica, de fapt, stiu ca nicotina iese din corp in 2 ore si daca alaptati dupa sau inainet de intervalul ala, e ok. Doar ca asa urat miroase un fumator. Acum imi dau seama...

O , Doamne, Maitreyi si Delia, cred ca nu exista nimic mai rau decat sa ai copii bolnavi!

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul.aug2013 spune:

Capitol nou http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=178251

intrati asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Neata!!

Olimp, felicitari pentru Ilincuta!! Draga de ea

Alina, distractie placuta!

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput