O familie completa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Iei pedul si l inmoi in pipi al ei, asa il va mirosi si va sti ca e al ei pt pipi.
Cu baita: un caine imbaiat devine ... un caine curat. Fara alte vrajeli si mituri. Sunt sampoane pt caini care contin si substante deratizante :D antipureci. Deci go for it ! Apa nu intra in urechi daca i le tii in jos si da altcine cu un dus, daca e maricel cainele si nu i le cuprinzi cu o singura mana. Exista si sampoane de curatare la uscat :-)
Pt dentitie recomand chestiile de piei de ros, diverse forme, marimi, producatori.
La legume ... la noi sunt in voga: morcovii, guliile si ardeii :-)

Si sa ti traiasca cei 4 copii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

E ca la balamuc la noi . Pisica a intrat in calduri (e programata la sterilizat saptamana viitoare si cred ca s-a gandit sa se mai bucure odata de hormonii ei) si se taraste facand ca toate cele, cateaua o latra si sare la ea sa se joace, matza fuge, dar tot in pozitiei tarait ...

szivarvany, am incercat si cu inmuiatul covorasului ala in pipili ei, dar efectul a fost zero barat. Ea e mititica tare, eu inteleg ca nu se tine, nu stie ce face. Dar nici sa stau cu mopul dupa ea nu prea imi vine bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

ha ha, imi amintesc cand era Avishor mic, am tapetat casa cu ziare ...asta acu 11 ani, ca nu existau pad-uri...
Am reusit intr-un we sa-l invat cu pipi la baie, pe ziare...il tot duceam acolo de mai multe ori pe zi. In schimb la kk se ascundea in camera, dupa masa de calcat

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

revin cu inca un mesaj. Talie mare, trebuie calciu plus suplimente (Pet Phos Ca+Fosfor), bagati mancare RC starter, parerea mea, crescatorii pe care ii cunosc eu (de boxer, ce-i drept ) asta folosesc.
Dresaj musai, cu un profesionist, pt ca altfel scapa de sub control

P.S. Matza avem si noi, sterilizata de la varsta de 1 an...e babette acum, are 13 ani. Si doi caini care o sacaie

Sa va bucurati de ea !

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

E ca la balamuc la noi . Pisica a intrat in calduri (e programata la sterilizat saptamana viitoare si cred ca s-a gandit sa se mai bucure odata de hormonii ei) si se taraste facand ca toate cele, cateaua o latra si sare la ea sa se joace, matza fuge, dar tot in pozitiei tarait ...


rad io rad, dar sa stii ca te inteleg ca-i balamuc si-mi parea rau ca a intrat Kyra in calduri fix acum, exista ceva pastilute care le mai potolesc dar daca ziceti ca-i doar o chestiune de zile pana la sterilizare mai bine nu te complici.

Noi avem o singura pisica (din cele 3) nesterilizata, cea de rasa, si noroc ca-i babeta acum (16 ani) si-a iertat-o Dzeu , pfui dar ce o mai pazeam si medicam daca n-o lasam la monta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Matza sta cuminte in casa de obicei, dar acum, cu fataitul usilor sa tot scoatem catelusa, a iesit si ea. Imediat au aparut in curte vreo 2-3 motani din vecini. Asa ca banui ca intratul ei in calduri e sub influenta 'energiilor malefice' ale masculilor veniti ca la prajiturica. (acu desigur ca o pazesc ca pe ochii din cap sa nu scape afara ).

ingridnen, Royal Canin starter i-am luat si noi, multumim pentru sfat! Am sa discut cu veterinarul despre suplimente de calciu. Am gasit o scoala de dresaj in Piatra, dar zic ei ca dupa 8-9 luni pot incepe dresajul, pana atunci au pe site tot felul de sfaturi, ce sa faci, cum sa pregatesti cainele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

poti sa incepi de la 5 luni, noi asa am procedat...la 8-9 luni stia deja comenzile de baza, pe urma a fost mai usor.

Succes !

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Vai, are Negrutzu meu o sora :)! Foarte frumoasa, sa fie sanatoasa si sa va bucurati muuult timp de ea!

Si noi, cainele speram sa impresioneze prin statura, ca asa, e prietenos rau, se joaca cu toata lumea! aseara ma intrebam daca nu o fi vreun neam de caprioara, ca are un fel de a topai pe toate 4 picioarele. Sunt simpatici rau!

Calciu probabil va trebui sa-i dai, ca au oasele mari. Iti va spune veterinarul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

pentru pisica exista pastilute care sa o linisteasca. si nu cred ca o sterilizeaza pana nu iese din calduri de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

laura, eu zic ca e prea mica sa inteleaga unde sa faca, nu-ti mai bate capul prea mult.
pur si simplu de lesa o duci afara si acolo nu vorbesti cu ea,otzi intr-un singur loc, nu o lasi sa se joace, stai cel mult 3-5 min.
face pipi:
-cand s-a sculat dimineatza sau oricare alt somn ziua, si seara inainte de culcare
-dupa ce a baut apa,
-inainte sau dupa ce a mancat,
-s-a jucat intens (chiar si 5 min),
-la 2 ore de stat in casa.
daca o veti tzine afara...nu mai conteaza...faceti odata cusca si ce-i trebuie si nu uita...e f. important...inspecteaza curtea inainte, ca sa nu inghita ceva aiurea.

Mergi la inceput