Felicitari Flafi,Lai,Deea! Hai Raluca!CIRESELE2013

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iris1211

Scuza-ma Deny, nu-mi amintesc, si tu ai visat data de 9 mai?


Happy 35 + cu Anda-Ioana


Yep , dar nu am acordat atentie atunci.
Mi-am amintit de cifra asta cand povesteam de visul de acum cateva zile in care am visat ca am nascut, dar de data asta era luna aprilie, pe ce data, nu stiu.

Probabil am visat nasterile voastre , cele care aveti DPN inaintea mea, ca acum luna aprilie e prea devreme pt mine, 9 mai la fel devreme.

Iete ca deja s-a copt primul ciresel, urmeaza inca 4 saptamana asta


Doamne ajuta sa fie bine la toate, si DN ai bebeilor sa fie cat mai aproape de termen, si sa se nasca toti sanatosi




Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

34+ cu Naomi Cristina
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

wwoooww!! Am vazut titlul capitolului si nu mi-a venit sa cred

FELICITARI DE-EA!!! MULTA SANATATE SI UN BEBE PAPACIOS SI NECOLICOS!!!

HAI LIA!!! NASTERE USOARA! SI BEBEI SANATOSI!!!

eu trebuie sa citesc din urma - sunt abia la pagina 13, capitolul trecut sper sa nu se trezeasca Matei si sa raman in urma cu noutatile

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 32s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pt raspuns referitor la "nebunia" mea cu calatoria asta spre tara de Pasti.

Ma ajuta mult sfaturile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Yo fac pauza nitel, ma bag la ca pic pe tastatura de somn.

In fiecare zi la pranz fac siesta, de zici ca eu sunt bebelushul


Va doresc o dupa amiaza frumoasa, cu soare si zambet, cat mai putine contractii, nedureroase, si bebei cuminti si ascultatori de mamici in burtica



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Eu nu ma bazez pe hainute primite, prietenii mei inca mai copilaresc, familia e restransa la mama, tata si matusa-mea, care oricum m-au ajutat f mult, iar de la restul nu ma astept la mai mult de un telefon

Mai am niste hainute prin tari straine (exista, le-am vazut in poze), insa mai greu cu trimisul pachetului, sunt sigura ca vor ajunge prea tarziu pentru a mai putea fi purtate.

Legat de miscari, nu ma pot agita, le stiu programul cat de cat (a inceput sa varieze acum, nu mai e acelasi ca in trim II).
Pe bebe care sta sus il simt f des, cel din spate, cu greu, dar e pozitia de vina cel mai probabil. Stiu ca e cu capul in jos si cand simt gadilaturi in pelvis, stiu ca e el... dar 10 miscari pe ora, mai ales de la amandoi, nici vorba. Ori e tsunami vreo 5 minute dupa care, liniste. Ori 2-3 miscari din cand in cand (cred ca atunci se intind in somn).

Ma duc la 5 sa ii vad nu mi-a mai fost asa dor de ei de cand erau doar niste punctulete

Trebuie sa intreb doctorita daca e la spital peste doua saptamani, ca sigur nu o prind la cabinet fiind Saptamana Mare, nici in saptamana dinainte de Craciun nu a fost.

Maine schimb si eu semnatura si prefixul (dar nu are nici o legatura cu nici una dintre realitati, asa a ramas de la morfo trim I dupa UM ar fi trebuit sa schimb de luni, dupa eco, abia peste 2-3 zile)

29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Elyana nu sunt de acord cu prietenii care copilaresc. Adica asta nu-i o scuza. Eu aici am refacut masterul. eram mai mare cu vre-o 5 ani decat colegii mei. Cand am nascut, am avut o gramada de foste colege care au venit sa o vada pe Maya cu o gramada de cadouri, si crede-ma aia chiar copilareau.
Cumnata-mea nascuse cu o luna inainte in ro. Pai mama a fost surprinsa de cata lume a venit si Maya, comparativ cu nepotu-meu.


Vicky, Printzesone and BB (37+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Vio, cum sa te duca ambulanta unde vrea ea??? Stii tu sigur asta?
Daca tu le zici ca doctorul tau e la spitalul X, nu te duce acolo? Eu stiu ca o prietena a avut o problema ( alta decat nastere) si au intrebat-o chiar si atunci unde doreste sa o duca.
Iar o alta, are problemute in sarcina iar doctorita i-a zis ca daca mai are pb sa mearga cu ambulantaa, nu cu masina personala, daar se intelegea ca ambulanta o va duce unde trebuie, nu la intamplare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Nu stiu cum e si de ce, dar in jurul meu, la persoane de varsta mea, nu prea mai vad acea "conduita sociala" gen flori, atentii pt ocazii speciale (si ma refer la acel "uite, simbolic", nu cheltuiala). Sau poate am fost eu obisnuita altfel (de cand eram mica, mama nu accepta sa mergem in vizita la prieteni fara sa luam o ciocolata ceva, daca aveau copii, de exemplu; eu am ramas pe ideea aia). De aceea zic ca nu ma astept de la ei (poate daca ar avea familie/copii, ar privi altfel situatia).





29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Ciao fetele!

am citit si eu asa de-a latul, si am vazut numai vesti pozitive si burtici ce se coc frumos si stau la termen :)

Vad ca s-a dat vestea cu nasterea lui Deea. Ce frumos! Ma bucur ca s-a aflat si aicea. Il cheama Eduard pe baietzel ptr prima pagina.

Ce frumoasa e prima pagina! Super Super!

Deny, eu zic sa stai cuminte la Vienna. Nu cred ca e asa de rau pana la granitza cu Ro, dar pana strabati Romanica, nu sti ce va fi.

Centura postnatala eu am de la Chicco. Eu va recomand daca aveti cezariana, este utila in primele saptamani dupa.

Noi suntem bine, usor uosr mai putin active, eu nu mai pot sa stau toata ziua in parc cu Andreea, deci mai mult prin casa, cu papa si imprietenita cu patul, iar burtica lenesa. Trebuie sa ma asez in pozitii ciudate calare pe ea, ca sa se agite!

Vad ca 9 mai este pe lista viselor, este ziua cand s-a nascut Lucian Blaga. Si eu am visat tot 9 mai, dar cred ca va fi cu sigurantza mai repede.

Noi avem control pe 30aprilie, si cred ca vom hotari atuncea. pana atuncea sa stea cuminte matza mea, ca e plecat doctorul in concediu.

va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Eu am visat data de 7, fara luna, nu poate fi decat luna mai in cazul meu. Este insa prima mea zi de concediu, prima zi cand se intoarce dr meu din vacanta de Paste-1Mai. Si data cand va naste Duduta, n-am uitat de data asta Voi avea 38 saptamani atunci. Sa vad ce zice si dr, la control. Merg la final de aprilie, cu analizele in dinti.
Am un stres teribil pentru perioada aceea, 2-6 mai, cand e sarbatoare si toata lumea plecata.

Mergi la inceput