Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor  Subiect Subiectul urmator
Pag. din 49

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Iar scriu aiurea ....

Mai bine ma duc sa ma culc.

Madalina

Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Mergi la inceput

Daiopri

1574 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Daiopri un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mada la mine e pauza de masa:)
12:33pm

“Wisdom is learning what to overlook”. William James
Mergi la inceput

buflea

4232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite buflea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mie mi-e foame - cap, zid, bang ... sunt suparata pe toate slabele pamantului - huo, huo !!!.

Cum naiba mai frate, unii mananca de se sparg si atarna hainele pe ei si eu mananc o felie de paine si se inzeceeste in stomac ... si nu m-ar deranja daca ar sta hainele bine pe mine. Dar orice pun sta ca pe un mutant ... daca ma imbrac cu stramt arat ca un carnat, daca ma imbrac cu larg, arat ca un borcan ...de sus pana jos - capul mare si rotund, gusha, bratul ca la soferii de camion, spate de halterofil, talie a fost odata, doua randuri de burti, fundul lat, plat si pufos, pulpele de curcan american, genunchii rotunjori, glezna ioc ... si mie mi-e foame nene.

Daca vreodata o sa vina la mine o zana sa imi indeplineasca o dorinta, care vreau eu, o sa-i cer o vacanta de 3 luni intr-o clinica de slabit - undeva unde sa ma duc si sa imi faca ei program zilnic, sa imi dea de mancare ce vor ei, sa imi faca terapie la cap dar mai ales la stomac sa il convinga ca nu ii trebuie atata mancare ... sa ma pune ei la gym, la alergat, sa fiu ca in tabara si toata lumea sa faca acelasi lucru, sa sufere cu mine ... sa ies de acolo ca la dezintoxicare ...sa ies slaba zen.

Daca vine zana pe aici si eu sunt pe platforma cealalta - va rog sa ii transmiteti mesajul meu ...ranjet, planset, ranjet.

P.S. Sa nu vina vreo slaba sa ma incurajeze, ca o mushc de gat.

Editat de - buflea on 18/04/2013 22:47:44
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Curaj Bufleo.ranjet,ranjet

Madalina

Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Editat de - eumada on 18/04/2013 22:52:25
Mergi la inceput

kariguld

6360 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kariguld un Mesaj Privat  Reply with Quote
seara buna randunicilor

am migrat sau inca nu?

am vrut aseara sa-i spun bun venit lui aschiuta .

bufleo, si mie mi-e foame, de aia in veci vecilor eu n-am fost capabila sa tin o dieta. bine, nu capabila, mai mult vointa si poftele.
nu ma musca, io-s pinguina. poza ma reprezinta

Viviana, ce face copila?

doamnelor si cei doi domni,

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Mergi la inceput
PRAG
PRAG

162 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite PRAG un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buflea, vin eu sa te incurajez, e voie, nu, ca nu sunt slabuta! Mai adauga la tine inca multe, multe kg... si sunt eu... Si apa se pune pe mine daca o beau cu pofta Eu am invatat in timp sa ma accept asa cum sunt. Gindurile astea ca cele scrise de tine nu fac decit sa imi coboare self-estem-ul la minim si nu fac decit sa maninc si mai mult... si-apoi iar ginduri urite, si uite-asa...in cerc, in cerc.... Oare zana aia ne-o primi pe amondoua?

Vivi, nu ne spui ce faceti?

Mada, asa e sunt 7 ore diferenta. Acum aici e 4pm, la voi 11 seara... Asta pe coasta de est... La michelle si Carmen cred ca sunt 10 ore diferenta...
Mergi la inceput

rall

2600 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite rall un Mesaj Privat  Reply with Quote
Avem preview http://comunitate.desprecopii.com/forums :)
Mergi la inceput

Lali

3859 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lali un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu nu te incurajez, Buflea, te aprob .

Mergi la inceput

Lali

3859 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lali un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui rall

Very interesting indeed !

Am gasit si ghetarul, e aici : http://comunitate.desprecopii.com/forums/index.php?/topic/71059-manualul-pinguinilor-nu-mai-e-provizoriu/page-30
in deriva de ieri.

Dar am vazut ceva ciudat, numarul de mesaje de la fiecare membru este cam aleator, la unii mai mult, la altii mai putin.

Mergi la inceput
PRAG
PRAG

162 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite PRAG un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui rall

Primul lucru care nu-mi place e ca nu te poti duce direct la pagina care vrei, cum e aici, sau la sectiunea la care vrei...
Mergi la inceput
Pag. din 49  Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com