Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

in alta ordine de idei, lali am citit si eu subiectul de la generale cu migrarea, dar n-am inteles cum accesam platforma noua.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Nici eu nu stiu exact cum va fi, presupun ca la vechea adresa va fi platform noua si undeva va fi un link spre cea veche. Eu ca vechitura pe forum ce sunt (am facut deja 10 ani in martie !) am mai vazut asta odata.

Iar alta data, au functionat in parallel, ceva forum 1 si forum parca, din ceva motive tehnice.

In orice caz, banui ca va fi facut usor de gasit, asta e ideea, nu ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai


eu sunt de parere ca poti sa ceri revizuirea incadrarii in grila si aici au existat antecedente. si exact asta am cerut eu, nu am cerut sa primesc marire pe ochi frumosi.


Sigur ca poti ... intrebarea mea este de ce ti-ar revizui-o, daca initial ai fost multumita cu cat ti-au oferit ?
Gandeste logic, eu sa fac bugetele ...de ce as aloca mai multi bani pe salarii, cand munca prestata este aceeasi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PRAG spune:

Da... deci eu am pierdut startul cu salariul bun... A fost primul meu job (si sunt tot aici, de 6 ani...) si asa disperata eram sa ma angajeze ca le-am spus ca accept oricit, ca n-am idee cit se plateste jobul meu. Si sigur ca ei mi-au dat ... cam cit unui new graduate, daca nu chiar mai putin... Intre timp a mai crescut, cu performance reviews, maririle anuale, dar tot e mic in comparatie cu ce mai vad si aud. Plus ca in anul cind am fost in maternity m-au sarit de la marire... Nu prea imi vine sa ma mut ca e destul de caldut... si cum cu 2 copii si absolut nimeni de ajutor prin preajma visele mele de cariera s-au cam terminat... Trebuie sa pot pleca acasa devreme, sa pot ajunge uneori mai tirziu si tot asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

PRAG- AQAI , este dreptul vostru sa cereti o marire de salariu . PRAG -vad ca lucrezi de multisor la aceiasi companie (6 ani) deci... CURAJ.... cere-ti drepturile.Daca nu ceri nimeni nu iti da! Doar asa poti sa ai. Ai spus ca esti platita sub grila salariala deci..... ia-ti inima in dinti, fa-ti un spici cu multe argumente,si cel mai important lasa timiditatea. O sa reusesti.
Este foarte adevarat faptul ca trebuie sa negociezi salariul la interviul de angajare dar daca esti o persoana competenta de care compania nu se poate lipsi poti sa pui aceasta problema oricand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Viviana cum e fata?
Buflea unde esti, acasa sau la office?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Astia muta mobilele,va zic eu....adica platformele etc....

Eva e mofturoasa rau....acum am trimis-o cu tac`su` la nani.....
Fetili,va pup,am citit da` ma doare un deget si mi-e cam lene..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Carmen, sunt la birou ...mi-a fost teama sa stau acasa pe ziua de Jury Duty , mai ales ca nu am ceva special de facut.
La noi nu iti da nici o hartie de participare...mi-a dat insa un card pe care sunt instructiuni despre ce trebuie sa faca compania ca sa ceara dovada, in cazul in care doreste ...deci se da hartie in urma unei cereri oficiale din partea companiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Eu vreau doar sa va salut, ca de zis nu zic multe
Cu salariile sunt si eu in "grile" ca si Carmen, nu am prea multe de zis se merge frumos cu gradul si apoi buf, gata.
De plecat nu plec ca e de bine
Dar, am si eu o intrebare, daca ai cerut o pozitie (bine argumentata nu asa) si ti s-a spus ca la anul, apoi la anul s-a schimbat managerul care acuma zice iar la anul, ce poti sa faci? Inafara de sa pleci (care e evident)
Denisa, eu acum un an m-am trezit intr-o zi bine si dupa 10 minute, fara sa fac ceva deosebit am ramas intepenita. Mi-a luat vreeo 3 saptamani sa imi revin, am crezut ca nu mai imi revin niciodata. Cica un muschi. Nu puteam sa stau in picioare. Eu tot zic ca de la gim mi s-a tras, deci nu mai fac
Incearca cu ceva exercitii usoare de yoga.
Buflea, nu te lasa

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai vaz ca voi astea de peste balta aveti limbarnita....

Iaca vin si io la limbarnitza voastra.....ce ore sunt acu` la voi,mai?
Stiu ca in Canada timpulc e cu 7 ore in urma fata de mine...

Mergi la inceput