Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Aschiutza- Sanatate multa!
Carmen- Nu ma supar- asta e solutia mea poate pt alte familii Nu e ok- dar ca sa elimin scene eu Asa procedez- altfel se ajunge la tipete Mai ales de la kids si Nu e ok- E Nu se da cu fundul de pamint dar plinge ca stie ca ii Mai merge uneori cu Tati-pt mine dc ea reuseste sa se controleze 1 week merita 1 cad- Asa vad eu.
Talking back eu abordez Asa si pe linga, dupa 2 replici de ale ei ii dau choices- dc Nu termina duscutia are 2 choices- Una e clar dusul in camera ei si pierdut ceva ce ii place- inca Mai tine asta destul- si depinde de situatie inca un choice- Cand I le prezint Asa ls vede Mai bine si intelege si se opreste - we are still working on some situations!
ea insa Cand noi facem cea Mai mica greseala ne spune- deci cumva si standard ele ei sunt high cum sunt si ale noastre cu ea- dar e ok...I know we still have to push her for another year at least- cu boys e Mai diferent- stiu, am alt battle- bang!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Si eu la cafea.
Azi dimineata mi-am scos leandrii in curte, sa se bucure de soare si aer ca au iernat destul in casa.

Mi-au inflorit toti pomii, mai putin un par de toamna. In rest am flori roz intens pe nectarin, roz pe mar si merisor, albe pe prun, cires si parul de vara. Caisului i-au cazut deja florile, el a fost cel mai harnic.

Ma bucur enorm ca vine vara, ca e soare si cald. Daca ma auziti vreodata ca ma plang de caldura sa-mi dati peste taste si sa-mi amintiti cat am asteptat-o !




Ce frumos trebuie sa fie in gradina ta Lali! Super.

Eu v-am mai urmarit, asa, in clandestinitate. Dar nu am curaj sa postez. Si nici nu cred ca o sa postez, doar sa-mi permiteti sa mai trag un ochi pe aici...pentru mine e mare lucru. Nu stiu cum o sa fie pe celalalt forum, cu subiectele private? O sa mai pot vedea ce scrieti?

Am avut un topic, maidemult, ceva similar. Ne povesteam de toate, aveam un grup minunat. Din pacate fetita Aidei s-a dus in cer dupa ceva timp, si de atunci ceva s-a rupt in noi, ne-a pustiit...ca si cum fiecare eram incomplete acolo la subiect. Scriam, dar nu era ceva ce voiam sa spunem. Simteam, dar nu puteam exprima. Probabil ca va inchipuiti...ne-a parjolit sufletul. A trecut ceva timp de atunci, dar nu sufficient ca sa treaca complet.

dar nu pot sa nu va invidiez pentru topicul asta...imi aminteste de celalalt.

Super super super super. De 5 stele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ana, eu am putut sa vad filmuletul de pe youtube ...si mi-a placut atat de mult ca am mai vazut doua ale ei ...mai, asa de natural se misca adolescentele in ziua de azi ?
Si cine a editat filmuletul ala, ca e clar prelucrat ...foarte interesant.
Cea mica copiaza tot ce face cea mare, se vede, asta stiu cum functioneaza , doar ca cea mare o iubeste mai, mi s-a muiat inima ...pai eu nu i-am vazut pe ai mei imbratisati vreodata decat ca sa se cafteasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Sa scriu si eu cu mituirea asta ...stiti cum gandesc eu ? Nu conteaza metoda, conteaza motivatia ...deci vazut ce-l motiveaza si gadilat acolo ca sa faca ce trebuie. Al meu inca se motiveaza la jucarii, de aia dau plusuri si minusuri ...cand o sa inceapa sa vrea chestii mai scumpe, o sa incep sa ii dau bani.

Deci eu cred ca o sa-i platesc si pentru treaba in casa ...important este sa invete sa o faca si sa o faca atunci cand cer eu, deci cand am nevoie ...
Totusi a lui Carmen e mai dresat -al meu nu da cu aspiratorul si nu isi pune hainele la loc ...le pune totusi pe un scaun cand se dezbraca, ceea ce mie mi se pare culmea ordinii , tinand cont ca fica-mea se dezbraca asa in drum spre baie ...pantalonii in camera, bluza pe hol, chilotii in baie ...stii exact unde este dupa cararea hainelor, bine ca aici u il copiaza pe frate-sau.

In rest Alex duce sticlele afara in tomberonul de sticle, Flavia pune masa si amandoi isi pun farfuriile in chiuveta dupa masa ...sau ma rog, asa faceau pana sa vina ai mei.

Ma mananca asta cu aspiratorul ... Bai, dar nu e greu pentru ei ? Eu sus am un Bissel pe care abea il car eu prin camera, plus ca am parchet si covor, trebuie sa dea pe amandoua ...

Iulia, daca ai pareri, nimic despre nimic, si te deranjeaza prin gura, poti sa le lasi aici pe ghetar ... Primim dosare noi, numai lunea si mai nou, avem o aripa in extindere de slabe, ceva mai departe de scena principala, dar slabele pot sa si zboare, sunt suple, au conditie fizica ...deci nu ne pasa, se descurca. Daca esti mai pinguina, sunt ceva locuri in sectiunea A ...doar zi-ne greutatea si te repartizez

Ah, vroiam sa va mai spun ca azi de dimineata am mancat un grapefruit, ca asa ma sacaie Denisam sa fac ...si mi-am cumparat si ceai de fructe de padure, dar inca nu am baut.
Nu am facut nimic cu gymul, azi a grebuit sa ma grabesc sa o culeg pe mama de la soccer si pe tata de la tenis ...maine am antrenament de hockey ...poate miercuri sa ajung.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna dimineata!
Ma gandesc, daca vreti, sa mergem dincolo, daca v-ati "regasit" si acolo.
Inchid aici subiectul, deschid acolo unul si...tzusti!
Doar sa-mi spuneti.
Deci? Pe cand "Migrarea Pinguinilor"?
(daca nu, cum spune Viviana, o sa ne prinda in plasa si ne duc altii fortat... pe 1 Mai. Sau cand o fi.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

V-as recomanda sa va deschideti (daca nu ati si facut deja nu m-am uitat) un grup dincolo. Va trebuie (cel putin) un administrator de grup

http://comunitate.desprecopii.com/groups

Si sa scrieti doar acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali


Rufus, ce planta e cea inflorita roz-rosu langa spalier ?


gutui japonez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ok am creat grupul
http://comunitate.desprecopii.com/group/44

O sa am nevoie de un administrator de acolo incolo va descurcati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Cum functioneaza grupurile astea, ca am cautat sa scriu acolo si nu vad unde?

Carmen, Denisam , multumesc de urari . Azi deja topaie prin jur, deci ii e mai bine . Ieri nu s-a ridicat decit o data dinb pat...

O zi faina va doresc pe ghetar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ar fi bine sa continuati fie la subiectul acesta:
http://comunitate.desprecopii.com/forums/index.php?/topic/71059-manualul-pinguinilor-nu-mai-e-provizoriu/page-50?

Fie sa redeschideti unul similar - ma rog nou.

Ideal este sa ajungeti sa aderati la grupul vostru si sa utilizati spatiul acestui grup unde aveti o gramada de facilitati.


http://comunitate.desprecopii.com/group/44

Mergi la inceput