Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:



Gata fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Ana, cu ce e linkul ala? ca eu din pacate nu-l pot vedea pana diseara la mine, adica dimineata tarziu la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

[quote]citat din mesajul lui buflea


Dar, a inceput tenisul sapt trecuta ... ii place teribil, il alearga pe taica-meu ...si e si puturoasa, cica ala care nu da in teren se duce dupa mingii. A incercat sa joace cu Alex, care nu a luat o ora de tenis dar da mai bine decat ea ... mai bine si mai tare. Ea se sperie de minge, el se enerveaza ca nu o nimereste ...ca de obicei, el e destept si ea mai putin

[quote]

Teribil aici inseamna de bine, asa-i?Adica ii place teribil de mult... Vezi ca se gaseste ceva si pentru ea...apropo gimnastica e un sport mai mult pentru fete aici si acolo isi poate demostra si calitatile in fata fratelui mai mare ca nu prea am vazut baieti sa faca roata bine sau sa se invarta pe bare. Ar creste in ochii lui Singurul dezavantaj la gimnastica e ca nu are durata adica la un moment dat te opresti daca nu vrei sa fii gimnasta pe cand tenisul (doar un exemplu) sau alt sport il joci si pe maidan cu prietenii.

Katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

carmen eu nu stiu ce sa-ti spun, Domane fereste, dar al meu nu trinteste usi si nu se da cu behind-ul de pamant...dar ma irita vesnica nemultumire...cand merge la o petrecere, seara nu-i convine filmul care-l vedem...cand il duc in parc, ca de ce nu joc si remi cu el, cand il duc la pet store...ca nu l-am dus si la best buy...adica chestii din astea...la orice miscare lui treb sa-i iasa ceva...ca daca nu, se lasa cu lacrimi.

ieri de ex. a plans ca la costco nu l-am lasat sa astepte sa aduca aia niste granola bars, si sa astept sa le taie...stiti cum e...
asta dupa ce degustase TOT ce ofereau aia...parca era venit dupa Planeta Foamea si cand taica-su deja platise la casa si ne astepta...si Pepper era de 3 ore in cusca.

are mare noroc, ca nu ma lasa pe mine nervii asa usor...poate daca as lucra si as veni acasa obosita...nu i-ar mai merge lui usor...dar sunt in general relaxata...si intinde coarda la maxim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

P&Ana, am incercat sa il vad dar mi-a blocat calculatorul ... Straniu laptopul meu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Carmen- sunt de acord sa ii dau money ca sa o respondabilizez la 7 ani- Pai faptul ca iAu de Acolo Mai mereu si dc isi doreste ceva ce eu consider ca Nu ii trebuie she needs to pay from her piggybank- so Asa apreciaza munca si banul.
Sa fim seriosi noi la 7 ani Nu faceam cate Au ei pe lista!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Denisa, nu te supara pe mine, eu am alta parere. Sincer, nu stiu ce are E pe lista, la mine Eric are chestii normale pt varsta lui, sa-si faca patul, sa-si pregateasca hainele si snackul pt a doua zi, sa stranga masa dupa el, sa vacuum in camera lui si sa fie ordine seara inainte de culcare, etc. Pt asa ceva eu nu-l platesc. Temele, activitatil extra, repetatul pt pian, etc astea nu intra in lista lui, astea sunt o rutina si le face fara sa fie pe lista. Dar ma repet, asa vad eu lucrurile, nu inseamna ca nu e ok ce fac alti parinti. Poate eu gresesc, deci nu te supara please pe parerea mea.
Tot nu ai zis care e metoda ta pt talking back, ca nu am inteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Gata, ma duc la culcare, Florian a avut azi 40 de grade si toata ziua a fost pilaf miriit. Acu doarme in patul nostru pe latime, unde dormim noi, nu stiu!

Va las un cintecel frumos http://www.youtube.com/watch?v=si7Z1M3F7uk .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Sanatate multa la pitic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Si la noi tot asa cu raspunsul inapoi si mieunatul
Nu stiu cum puteti voi dar eu simt ca mi se scurge si putina energie care o am...
Si mi-e asa de ciuda. Mereu imi propun sa rezist mai mult.
Michelle, ce zodie e baietelul tau? Cam asa facea si al meu cel mare (indata face 10), parca in ultimul timp nu asa mult, ori nu il mai aud
Dar cand e vorba de facut teme atata lamentareAm incercat si cu tabele, da tot eu trebuia sa ma tin dupa el sa ii reamintesc.
Nici eu nu sunt de acord cu datul de bani, il mai conditionam cu timpul la calculator, dar pe de alta parte tot aude la colegi ca primesc banuti si ma preseaza, deci ceva idei cum sa facem sa fie si ca el si ca mine? Si eu sunt de parerea lui Carmen.
Cu conflictul cu bunicii sau alti musafiri de acasa, eu mai am putin si ma duc cu nervii ca mereu sunt discutii
Ca de ce se joaca atata (dar nimeni nu vine cu o alta alternativa), ca nu e ordonat, ca nu ca nu. Si eu ma simt ca sub microscop si parca si mai rau reactionez la toate cele
Si pentru ca am mai auzit una, va cer parerea, big deal or not
Al mare cica se imbraca lungit in pat. Adica, sta pe spate cu picioarele in sus sa isi traga pantaloniiEl cica e mai usor asa. Vazut din tara, e un big no no. Acuma eu nici nu sesizasem sa zic dreptin toata munca cu stai frumos, mananca frumos, nu plescai, fa teme si tot asa.
Cred ca am ani de zile de cand tot zic cu plescaitul si degeaba(asta ca tot a fost subiect si era concluzia ca nu a fost educat acasa).
Oare sunt sanse, toate chestiile astea care sunt de neconceput (intr-o anumita educatie) sa se indrepte miraculos intr-o buna zi?
Buflea, zisesem si eu de reteta de pateuri cu ciuperci?




Mergi la inceput