Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

off-topic rau de tot : eumada, ce mai stii de mylady ? n-a mai postat de ceva timp pe forum...daca imi amintesc eu bine, cand ai avut necazul cu cea mica, mylady a initiat subiectul cu gradinita respectiva si grozavia prin care ati trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

M-am intalnit cu ea ieri...la elefanti.
A reinceput munca si nu are timp deloc...a mai slabit...e frumoasa.Ieri se grabea cu aia mare si sotul undeva...in timp ce eu ma grabeam cu Eva...dar Eva e mai mica si mergea mai greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Ha! Ce mi-a placut asta (mi-a trimis-o o prietena din USA):
I was in Ridgewood - New York last week and I spotted a bumper sticker on a parked car that read, "I miss Romania." So, I broke the window, stole the radio, shot out two tires and left a note that read, "I hope this helps!"

(voiam s-o pun la subiectul ala scos de la naftalina cu intoarcerea in Ro, dar nu vreau sa isc vreo furtuna...)






"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Foarte bineee,am salvat asta sa le-o arat unor prieteni care au pe masina un sticker din asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Asta e ca in bancul in care intra unul in restaurant se aseaza la masa dupa 15 minute vine ospatarul sa ia comanda si clientul cere:
- o supa de carne
-nu avem
- atunci una de cartofi?
-nu avem
-o supa de care aveti...
-nu avem supa deloc
-atunci o friptura
-nu avem
- sarma?
-nu avem nici sarmale
- atunci ceva ce aveti ...
- nu avem nimic de mancare
- pai ce restaurant este acesta de nu aveti nimic?
- cu specific romanesc
- ufff va rog sa-mi aduceti haina de la intrare am sa caut in alta parte
-domnule cred ca nu ati inteles prea bine ce am spus - sunte restaurant cu specific romanesc
clientul siderat:
-am inteles asta ceream haina mea
-pai tocmai nici haina de la intrare nu o mai aveti de 10 minute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Lasa Rufus ca te indrumam noi pas cu pas.

Eumada, Rall, brava domnisoarelor! Sa v-o spun pe-a mea.

Mergeam, usoara ca un fulg pe strasse. O voce masculina, placuta, se facu auzita din spatele meu:
- Domnisoara, domnisoara, domnisoara...
Merg mai departe. Niciodata nu ma intorc cand ma striga cineva. Ma opresc la trecerea de pietoni.
Vocea, se apropie. In acel moment se intampla 2 lucruri aproape concomitent. Vorbeste si ma priveste.
- Domnisoara, domnisoara, îî, îî, îî, pardon doamna, îî, îîî, îîî, nu stiti unde-i statia de tramvai? (ma uit la el cu privirea de Kung-fu Panda) Iî, îîî, îîî, pardon, domnisoara?
- Doamna, ai? Nu circula tramvaie pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Sa va mai spun ce am descoperit:

Cand scriem un nou mesaj si vrem bold, underline, italic, inainte de cuvant, fraza, apasam doar ctrl b, ctrl u, ctrl i si apoi inca o data la sfarsitul cuvantului frazei, etc.

In modul forum daca apasati pe iconita (bust) din stanga numelui se deschide panoul de control al utilizatorului si de acolo aveti optiuni de notificare (sunt o gramada de notificari, una mai misto decat alta), preferinta ignore si multe altele.

Puteti transmite in incinta mesajelor private, poze si alte documente.

Mai navighez pe acolo si va spun.

Uneori sunt sigurul utilizator si ma simt ca intr-un oras parasit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna
imi e tare dor de voi dar dupa atatea zile de absenta nu mai tin pasul.

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Deci: Rox, ti-o aduc?


normal! ca si asa e pretena cu Patrick deja stiti ce vreti sa luati? (cu ocazia ultimei schimbari de pian - ca iubitul meu consort are o obsesie cu schimbatul diverselor gadget-uri din casa - am aflat ca exista o adevarata piata super dezvoltata a orgilor SH. deci daca aveti nevoie de ajutor da un semn )

in rest doar zic ca Viviana nu e singura pe noua platforma

va pupez fara discriminare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Ce reteta de budinca dulce de taietei? Cu branza cumva ?




In amintirea mea nu are brinza, da budinca sta teapana ca un tort.
Am intrebat si romani si polonezi (ca strbunica are parinti polonezi), da degeaba.... O fi crescut budinca in aminitrea mea mai mare si frumoasa ca in realitate, ca asa am patit si cu ciocolata Marbou pe care mi-i trimitea o ruda din Suedia....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

vreau un link catre noua platformA sa vad aplicatia de
obil.


Mergi la inceput