Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

rufus, super pozele...se vede pe fatza ta cat de mult iti place la tara...si sa stii ca ai dreptate. nu se compara cu viata de la bloc. aer curat, flori, pomi infloriti in jur, un razor de ceapa, usturoi...dar e ce ai pus tu...cu mana ta si ai satisfactii cand le vezi cum cresc.
copiii parca sunt mai relaxati si e o atmosfera generala f. linistita.
noi de cand ne-am mutat aici, la casa parca am renascut. pt prima data am pus flori, pomi fructiferi...si anul asta am pus niste semnitze de rosii...care au dat. nu stiu daca voi manca rosii...dar am o satisfactie deosebita cand le vad cum cresc.

iti doresc din toata inima sa-ti implinesti visul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

kari, nu ne-ai spus cine e cantaretul ala faimos.
Ce usor castiga unii, banii!!!

denisa, ce retzeta faci cu artichokes? nu am gatit niciodata asta.

eumada, pozele tale mi-au amintit sa iau iar albumele la rind si sa le rasfoiesc cu familia. ieri ata am facut, ne-am uitat pe poze si video-uri cu cu noi cnad eram in luna de miere in Hawaii si apoi cu willy cand era bebe....Doamne ce au zburat anii!!!

buflea, ce fac parintii tai? cum se simt? le place in America?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

ce ar fii sa facem o revista a presei, fiecare cu stiri din zona in care ne aflam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata......o cafea mare?

Ruf,arunci pisica si ai plecat?
Nu de dai detalii.....blink,blink...dat din gene....

Restu`...unde sunteti?
Vivi,Funthomas,fetele de peste balta,Buflea....Lali si restu`?Dau eu o unamare,neagra si tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Buna dimineata. Asa pt inceput de saptamina, fii-miu n-a dormit ca lumea toata noaptea, a dormitat la mine in brate si acu are 39,2 grade. Promitator!

Chair Kari, ce cintaret vor sa vada copchii? Sunt doar curioasa ce e la moda acu ca sa vad cit de demodata sunt. Nu va spun la ce amestecatura de stiluri m-am dus eu la concerte, ca sa nu picati de ris in nas (dar inca nu am fost sa vad Teletubbies in concerrt sau asa ceva).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Astazi simulam pentru BAC. In program: Economie
Mai e asa putiiiiin....
Despre cantat: am cantat de mic, talent innascut La acordeon, pian, chitara. Am fost si am ramas tanara speranta, ca n-am aprofundat nimic. Am facut ceva cursuri la Palatul Pionierilor, dar fara rezultat. Cantam prea bine pentru ei. Am cantat pe scene la scoala, in parc si la petreceri Pentru batranete mi-am rezervat vioara, imi place foarte mult. In general, pot canta la orice instrument, daca raman singur cu el cateva zile. Cine stie, poate ma mosteneste Ana...e ultima speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

LOL Rufus, ti-ai gresit cariera. Daca erai scripcar cistigai mai bine pe la nunti si botezuri . Da niciodata nu e prea tirziu,, se zice. Vrei sa o dai pe Ana la pian sau doar la orga?

Am avut o prietena care si-a dat primul copil la vioara si pe al doilea la pian si dupa citiva ani a tras concluzia ca mai bine cu vioara. Unu pt ca nu te impiedici prin casa asa usor de vioara, 2. pt ca in Germania sunt f multe orchestre de amatori unde e nevoie de mai multe viori decit de pian. Concluzia ei era ca dpdv social vioara te face sa te intilnesti cu mai multi oameni, pianul fiind un instrument mai solitar.

Eu am copilarit intr-un oras prea mic. Tare mi-as fi dorit sa invat un instrument. Am cintat citiva ani prin coruri, am facut dansuri populare, da uite de invatat instrument nu m-am mai apucat. Sunt inca la recuperat cu mersul pe bicicleta. Pe la vreo 50de ani sper sa fiu in stare sa si innot (deocamadat reusesc sa nu ma scufund din prima, dar dau din miini si picioare si nu ma misc din loc).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Cafea mare si tare.

Imi place noua versiune din ce in ce mai mult.
Mi-am dat un avertisment usor - m-am pus sub moderare o ora - sa vaz cum merge.

Of, Rufus ce te invidiez cu casa aia la tara... si cu vioara, painul si altele.

tinem pumnii la economie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

M-a pus nu stiu cine sa ma uit la un film catastrofa cu Nicolas Cage si amu sunt melancolica si imi fac griji de soarta copiilor nostri pe pamintul asta pe care il exploatam prea mult.


Eu am fost asa cam de pe la 15 la 25 de ani. Mi se parea absolut absurd sa aduci copii pe lumea asta. Cu dezastre ecologice la orice pas, cu razboaie, cutremure si solar flares Ba chiar ii intrebam pe ai mei cum de le-a venit geniala idee de a face copii

Acum mi-a trecut, nu mi se mai pare iminent un pericol de genul asta plus ca am realizat ca traim foarte, foarte putin. In the big scheme of things

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Buna dimineata, si eu la cafea.

Revista presei eu nu pot sa va fac dar pot sa va conectez si pe voi putin la mersul vietii taranesti. Sambata, 20 aprilie au inflorit ciresii de mai. Mama zice ca asta e un reper. Tot satul vuia de tractoare, a trebuit sa-mi parchez masina pe-un sant fiindca, tot traditional, pe 20 aprilie se seamana porumbul si misunau semanatorile prin sat.

Duminica s-a format cireada de vaci si ciurda de capre/oi si au iesit pt prima data anul asta la pasune. Casa noastra e ultima de pe strada, vis-a-vis de islaz si asta inseamna ca de-acuma avem "garden with a view", cu mielusiei, ieduti, caprite, plus la 7 seara spectacolul trecerii cirezii prin fata portii. Urmeaza de Sf. Gheorghe pusul fasolii in gradina.

Nu stiu cum vi se pare voua, dar pe mine ma fascineaza "calendarele" astea rurale de la care taranii nu se abat.

Mergi la inceput