Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Neata si de la mine,

Am vazut pozele lui Mada ... Jos palaria, imi dai sperante ...

Ieri au facut egal la soccer 2-2, un meci frumos, echilibrat ...noi am dat doua goluri superbe, din lovitura libera, au un "cioroi" mic in echipa, care e si cel mai bun prieten a lui fiu-meu si mai sunt si in aceeasi clasa , care trage frate niste lovituri ...profesioniste. Impotant este sa prinda cineva un fault bun ca sa aiba ocazia sa le traga. Cele doua goluri primite au fost o balbaiala ingrozitoare in careul lor, ultimul gol, cred ca erau ambele echipe in poarta noastra, in poarta nu in careu ...in fine, nu conteaza, a fost gol, am iesit din orasul asta cudoar 1 punct ...ah, orasul asta era la Ocean, asa ca, pe drum, l-am vazut ...mi s-a facut un dorrrr ...oare or fi reparat astia plajele dupa uraganul din toamna ?

Dupa soccer, venit acasa, dush si plecat la brazilieni, sa-l sarbatorim pe tata ca il cheama Gheorghe ...noua ne place la brazilieni ca au multe carnuri, diferite ...eu eram la proteine si am fost foarte cuminte, nu am pus gura pe cartofi sau orez si m-am saturat de carne. Am baut totusi si un pahar de Sangria, ceea ce cred ca nu a fost bine.
Copiii in schimb, nimicnu le-a placut ...nimic, nimic. Nu inteleg, nu le place carnea, gratarul, singura carne care o mananca sunt snitele si burger si shrimpi dar numai la gratar ...aseara le-am luat shrimpi sote si nu i-au mancat.
Deci per total ei nu au mancat decat diverse guri de carne de la noi si cate un mare desert ...si au declarat ca nu mai vor acolo.
La intoarcere ne-am oprit intr-un parc din asta cu tobogane si leagane ...ei s-au jucat si noi am stat pe banca ca nu era un loc unde sa te plimbi, deci nu am facut miscare ...

Azi avem meci de hockey si dupa aia vreau sa ii duc in parcul cu pista de alergare ...macar sa merg pe ea daca nu alerg ...azi am si zi de amidoane, deci salata si cartofi.

Am vazut pozele lui Mada, superb ...si ale lui Rufus ...arata foarte bine casuta aia, foarte bine ...tu acasa nu ai loc de legume ? Doamna din poze e Tora sau sora ? Daca e Tora, seamana cu ea, daca e sora, seamana oglinda cu Tora.
Ah, dar sa si carcotesc putin ..baiii, ati intrat cu masinile pe gazonul ala, pai daca va vede barbata-meu face criza de isterie

Kari, pozele tale nu le-am prins si imi pare rau ...

In rest, va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Doua anotimpuri intr-o poza: primavara aproape si iarna departe.

Poza e de alaltaieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mai, uite care-i treaba: imi sunteti dragi, dar primiti revista presei de trei ori pe saptamana. E ca la "Tanar si nelinistit": poti sari un episod-doua, ca nimic semnificativ nu se intampla...
Deci:
-azi dimineata-cutremur. De pamant. Nu mare, nici mic: 4,5 pe Richter. Cu ceva replici. Cica e ceva normal. Totusi, stam cu totii si-l asteptam pe ala mare, care va veni candva. Tot din auzite...
-vreau si eu un tatuaj mic; ceva original. Asa a gandit o tipa, numai ca cel care a tatuat-o i-a facut o gluma: cateva semne chinezesti. Ce inseamna? Oh, da....supa de pui cu taitei Manca-o-ar tata!
-Regina Elizabeth implineste 150 de ani. Pardon, 87...Cum care regina? A Angliei...
-60% din populatie sforaie. Nu, nu numai barbatii...si doamnele, si copiii. Cauza pricipala? Trecerea de la randunica la pinguin, sau chiar pelican. Stiintific, se numeste apnee, o afectiune a aparatului respirator; trece cu dieta sanatoasa si sport. Deci, nu cu peste gras...
-deci sport: dupa ce ieri Larisa Iordache a castigat argintul in proba de individual compus la Campionatele europene de la Moscova (aiiii...), azi a castigat argintul si la sarituri. Cea mai buna saritoare a fost o elvetianca, nu o rosoaica, cum ati fi crezut...
-veste proasta pentru Marea Britanie: Agentia Fitch a retrogradat ratingul Marii Britanii de la "AAA" la "AA+". Ceva normal, s-au luat de romani si tigani...ce se asteptau? Poate s-or trezi acum.
-romanii vor sa munceasca; we asta au fost mai multe targuri de joburi in mai multe orase din tara; oamenii au dat navala la targuri de joburi mai ceva ca la magazinele cu reduceri. Sa nu va mai aud ca romanii stau doar cu curu' pe camasa...
-de 1 Mai, traditional la mare; dar...Niciuna dintre statiuni nu este 100% pregatita. Din loc in loc, portiuni dintre hoteluri, cele de spatiu public, trotuare si zone verzi sunt neamenajate. Sunt si unele hoteluri care arata rau si a caror imagine o afecteaza si pe cea a hotelurilor care arata bine", a spus ministra Grapini, prezenta pe litoral la un forum balnear. Nu, nu ne miram. Deloc.
-nu ma pot hotari care-i miza...dar oasele lui Brancusi vor fi repatriate in cel mult trei luni. Cum spuneam...nu stiu daca sa ma bucur, sa deplang...
-la final, o gura de oxigen: Sexagenara Maria Belei s-a dovedit a fi o adevarata „Pensionara fatala”: barbatii cadeau ca mustele în fata farmecelor ei.
Politistii suceveni au reusit sa puna mana pe o infractoare periculoasa, in ciuda varstei inaintate: Maria Belei, de 65 de ani, din comuna suceveana Paltinoasa isi perfectionase un scenariu pe baza caruia actiona fara gres: ademenea barbatii, ii adormea cu sedative turnate în bautura si le lua tot ce aveau.
Morala: daca va arat si poza "divei", va iese din cap sa va mai vaitati de varsta si greutate. Frate, altele-s "calitatile" pe lumea asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

sexy pensionara
Si care este tipul de barbat care cadea in mrejele acestei sexy pensionara?

Bey,mi-e somn in continuare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buflea, Tora-i numa' una...si e aia din poza.
Soru-sa e mica si cu tzatze mari...da mari, de o doare spatele
Daca vezi ce curte am in spatele casei...pot pune si porumb.
Dar am ales sa las copacii sa fie la putere, umbra e mai pretioasa pe timp de +40 grade.
Si la umbra nu creste nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

am mai dormit o ora si continua sa-mi fie somn.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

sexy pensionara


Ha, ha, ha ! Asta dovedeste ca o femeie fatala nu e obligatoriu sa fie tanara si frumoasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Aoleu...adevarat graiesti.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

-azi dimineata-cutremur. De pamant. Nu mare, nici mic: 4,5 pe Richter. Cu ceva replici. Cica e ceva normal. Totusi, stam cu totii si-l asteptam pe ala mare, care va veni candva. Tot din auzite...


Eu l-am si simtit.
Am si dovada online, ca am scrie pe un alt forum chiar cand ma cutremuram: "zgaaaaaltz"
Ne-a cam impins cutremurul major care a fost in Iran zilele trecute.. sa vedem ce-o mai fi. Deocamdata eu nu ma astept la 7+ la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Doamne io-s mai nesimtita.....

Nici pomeneala sa simt ceva.....

Mergi la inceput