Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor  Subiect Subiectul urmator
Pag. din 49

buflea

4232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite buflea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Neata si de la mine,

Am vazut pozele lui Mada ... Jos palaria, imi dai sperante ...

Ieri au facut egal la soccer 2-2, un meci frumos, echilibrat ...noi am dat doua goluri superbe, din lovitura libera, au un "cioroi" mic in echipa, care e si cel mai bun prieten a lui fiu-meu si mai sunt si in aceeasi clasa , care trage frate niste lovituri ...profesioniste. Impotant este sa prinda cineva un fault bun ca sa aiba ocazia sa le traga. Cele doua goluri primite au fost o balbaiala ingrozitoare in careul lor, ultimul gol, cred ca erau ambele echipe in poarta noastra, in poarta nu in careu ...in fine, nu conteaza, a fost gol, am iesit din orasul asta cudoar 1 punct ...ah, orasul asta era la Ocean, asa ca, pe drum, l-am vazut ...mi s-a facut un dorrrr ...oare or fi reparat astia plajele dupa uraganul din toamna ?

Dupa soccer, venit acasa, dush si plecat la brazilieni, sa-l sarbatorim pe tata ca il cheama Gheorghe ...noua ne place la brazilieni ca au multe carnuri, diferite ...eu eram la proteine si am fost foarte cuminte, nu am pus gura pe cartofi sau orez si m-am saturat de carne. Am baut totusi si un pahar de Sangria, ceea ce cred ca nu a fost bine.
Copiii in schimb, nimicnu le-a placut ...nimic, nimic. Nu inteleg, nu le place carnea, gratarul, singura carne care o mananca sunt snitele si burger si shrimpi dar numai la gratar ...aseara le-am luat shrimpi sote si nu i-au mancat.
Deci per total ei nu au mancat decat diverse guri de carne de la noi si cate un mare desert ...si au declarat ca nu mai vor acolo.
La intoarcere ne-am oprit intr-un parc din asta cu tobogane si leagane ...ei s-au jucat si noi am stat pe banca ca nu era un loc unde sa te plimbi, deci nu am facut miscare ...

Azi avem meci de hockey si dupa aia vreau sa ii duc in parcul cu pista de alergare ...macar sa merg pe ea daca nu alerg ...azi am si zi de amidoane, deci salata si cartofi.

Am vazut pozele lui Mada, superb ...si ale lui Rufus ...arata foarte bine casuta aia, foarte bine ...tu acasa nu ai loc de legume ? Doamna din poze e Tora sau sora ? Daca e Tora, seamana cu ea, daca e sora, seamana oglinda cu Tora.
Ah, dar sa si carcotesc putin ..baiii, ati intrat cu masinile pe gazonul ala, pai daca va vede barbata-meu face criza de isterie

Kari, pozele tale nu le-am prins si imi pare rau ...

In rest, va pup
Mergi la inceput

adi2003

4940 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui adi2003 Adauga semn de carte la raspuns Trimite adi2003 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Doua anotimpuri intr-o poza: primavara aproape si iarna departe.

Poza e de alaltaieri.
Mergi la inceput

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mai, uite care-i treaba: imi sunteti dragi, dar primiti revista presei de trei ori pe saptamana. E ca la "Tanar si nelinistit": poti sari un episod-doua, ca nimic semnificativ nu se intampla...
Deci:
-azi dimineata-cutremur. De pamant. Nu mare, nici mic: 4,5 pe Richter. Cu ceva replici. Cica e ceva normal. Totusi, stam cu totii si-l asteptam pe ala mare, care va veni candva. Tot din auzite...
-vreau si eu un tatuaj mic; ceva original. Asa a gandit o tipa, numai ca cel care a tatuat-o i-a facut o gluma: cateva semne chinezesti. Ce inseamna? Oh, da....supa de pui cu taitei Manca-o-ar tata!
-Regina Elizabeth implineste 150 de ani. Pardon, 87...Cum care regina? A Angliei...
-60% din populatie sforaie. Nu, nu numai barbatii...si doamnele, si copiii. Cauza pricipala? Trecerea de la randunica la pinguin, sau chiar pelican. Stiintific, se numeste apnee, o afectiune a aparatului respirator; trece cu dieta sanatoasa si sport. Deci, nu cu peste gras...
-deci sport: dupa ce ieri Larisa Iordache a castigat argintul in proba de individual compus la Campionatele europene de la Moscova (aiiii...), azi a castigat argintul si la sarituri. Cea mai buna saritoare a fost o elvetianca, nu o rosoaica, cum ati fi crezut...
-veste proasta pentru Marea Britanie: Agentia Fitch a retrogradat ratingul Marii Britanii de la "AAA" la "AA+". Ceva normal, s-au luat de romani si tigani...ce se asteptau? Poate s-or trezi acum.
-romanii vor sa munceasca; we asta au fost mai multe targuri de joburi in mai multe orase din tara; oamenii au dat navala la targuri de joburi mai ceva ca la magazinele cu reduceri. Sa nu va mai aud ca romanii stau doar cu curu' pe camasa...
-de 1 Mai, traditional la mare; dar...Niciuna dintre statiuni nu este 100% pregatita. Din loc in loc, portiuni dintre hoteluri, cele de spatiu public, trotuare si zone verzi sunt neamenajate. Sunt si unele hoteluri care arata rau si a caror imagine o afecteaza si pe cea a hotelurilor care arata bine", a spus ministra Grapini, prezenta pe litoral la un forum balnear. Nu, nu ne miram. Deloc.
-nu ma pot hotari care-i miza...dar oasele lui Brancusi vor fi repatriate in cel mult trei luni. Cum spuneam...nu stiu daca sa ma bucur, sa deplang...
-la final, o gura de oxigen: Sexagenara Maria Belei s-a dovedit a fi o adevarata „Pensionara fatala”: barbatii cadeau ca mustele în fata farmecelor ei.
Politistii suceveni au reusit sa puna mana pe o infractoare periculoasa, in ciuda varstei inaintate: Maria Belei, de 65 de ani, din comuna suceveana Paltinoasa isi perfectionase un scenariu pe baza caruia actiona fara gres: ademenea barbatii, ii adormea cu sedative turnate în bautura si le lua tot ce aveau.
Morala: daca va arat si poza "divei", va iese din cap sa va mai vaitati de varsta si greutate. Frate, altele-s "calitatile" pe lumea asta...

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Editat de - Rufus on 21/04/2013 17:32:22
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat  Reply with Quote
sexy pensionara
Si care este tipul de barbat care cadea in mrejele acestei sexy pensionara?

Bey,mi-e somn in continuare...

Madalina

Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Editat de - eumada on 21/04/2013 17:34:12
Mergi la inceput

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buflea, Tora-i numa' una...si e aia din poza.
Soru-sa e mica si cu tzatze mari...da mari, de o doare spatele
Daca vezi ce curte am in spatele casei...pot pune si porumb.
Dar am ales sa las copacii sa fie la putere, umbra e mai pretioasa pe timp de +40 grade.
Si la umbra nu creste nimic.

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat  Reply with Quote
am mai dormit o ora si continua sa-mi fie somn.....

Madalina

Mergi la inceput

Alizee

3514 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alizee un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui eumada

sexy pensionara

Ha, ha, ha ! Asta dovedeste ca o femeie fatala nu e obligatoriu sa fie tanara si frumoasa.

Alizee

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Aoleu...adevarat graiesti.....

Madalina

Mergi la inceput

rall

2600 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite rall un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Rufus

-azi dimineata-cutremur. De pamant. Nu mare, nici mic: 4,5 pe Richter. Cu ceva replici. Cica e ceva normal. Totusi, stam cu totii si-l asteptam pe ala mare, care va veni candva. Tot din auzite...

Eu l-am si simtit.
Am si dovada online, ca am scrie pe un alt forum chiar cand ma cutremuram: "zgaaaaaltz"
Ne-a cam impins cutremurul major care a fost in Iran zilele trecute.. sa vedem ce-o mai fi. Deocamdata eu nu ma astept la 7+ la noi
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Doamne io-s mai nesimtita.....

Nici pomeneala sa simt ceva.....

Madalina

Mergi la inceput
Pag. din 49  Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com