Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

neatza!
la toata lumea pinguniceasca


Eumada parerea mea este ca tu faci o comparatie fara sustinere

compari perioada cand erai la 9 luni... cu cea de acum, dupa doi-3 ani de la nastere..!?

Organismul isi revine si in mod natural!
Ft mult conteaza materialul genetic, mostenirea genetica in conditiile in care nu se fac excese culinare.

Daca va vine sa credeti sau nu... si eu eram un pinguin veritabil de vreo 87kg - insarcinata in luna 9-a (cu fiecare dintre copii), si de fiecare data am ajuns inapoi spre 55.
Fara diete din astea de citesc pe aici si prin alte parti.


zi frumoasa!

inca suntem in dilema daca sa mergem cu rolele in parc sau la Masca...
Andu zice ca vrea sa mearga cu rolele la teatru



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neata!

Eu as merge in parc. Nu la teatru.

In Hereastrau, la intrarea principala, este asezat strategic Astro-clubul roman, cu lunete, pliante si explicatii pentru cei care, pe seara, isi doresc sa vada luna + jupiter bonus.

Ieri am avut o zi nebuna. Mers la garaj scos bicicleta. Mers in piata + Lidl + Auchan. Facut multe, multe cumparaturi. Intors in piata din motiv de uitat cumparat branza. Ajuns acasa la 17. Gatit pana la 19.
Iesit in parc cu bicicleta. Cand calare cand pe jos. Parcurs 10 km.
La 22 mers luat cupchilu de la o prietena. Stat si vazut Harlem shake productie odrasla.
Culcat pe la 24.
Sculat dimineata la 9 cand o ceasca de cafea fierbinte s-a lipit de spatele meu.

Azi pe la 17-18 mergem iar in parc cu bicicleta, rolele si badmingtonul. toti 3.
Sa ma dau cu rolele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

am fost cu rolele

in parc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am vazut elefantii....mama lor de elefanti.....miroseau si aratau exact ca niste vaci uriase(eva a zis)....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Neatza si o cafea-eu is rupta de dureri musculare si aseara de nervi dupa ikea m-am infipt in niste mincare -eu care la 8.30 nu as minca never paine prajita cu unt si miere-bang cu capu'..
Deci fiind cma frig sau mai exact vant de 45-50km/h am decis sa mergem la ikea sa luam inca un birou copilei ca nu ii ajunge cel ce il poseda, ea fiind stingace..
Sper ca e ultima data cand ajung acolo,de acum voi comnada dc Doamne fereste imi imai trebuie ceva de acolo..Urasc magazinul ca e imens is nu poti iesi mai repede de acolo dc ai luat ce ai vrut, trebuie sa treci prin toate camerele alea si plus ca la locul d ejoaca unde au vrut ai mei, au zis ca nu se poate ca is full,adica au 12 kids si asta e legea la 2 adulti..auzi ce minciuna gogonata, cand la gradinita este 1 adult la 8-10 copiii,ei nu..si lua copii oricum de la 4 ani in sus,deci nu vad unde era problema..
Si nu am gasit tot anyway,deci..
Azi sper sa reusim sa mergem cu bike, pe dupa amiaza avem musafiri,trebuie sa bag niste salate si aperitive-gen guacamole,vinete, artichokes,ceva peste.
Acum ca m-am descarcat astept pe sefa sa ne descreteasca fruntile cu ziua ei de ieri si pe Rufus cu revista presei..
Vivi-ce fain de voi cu asa vreme si copil mare-hugs!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Iaca si niste poze....de aseara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Salutare, tuturor !

Va mai amintiti de :



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

SUNT RUPTA.....
Rezumatul zilei ar fi.....Eva a stat in vizite pana la 10 aseara,,,la 11.30 a adormit,la 3.41 s-a trezit,a adormit inapoi la 4.31 trezit definitiv la 6.30.Eu plecata sa iau bilete la teatru,ceva cumparaturi,venit acasa,luat copilul,mers la teatru.mers sa-mi iau adidasi,inapoi fuga dupa elefanti,vazut elefanti,luat copil mofturos adus acasa.hranit copil....apoi...diverse.Mi-e asa de somn ca nu vad tastatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mda...deci de la adidasi ti se trage...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Rufus-eu astept revista presei:)
Mada-clar Eva a fost overtired de aia a patit asa, si Alex al meu la fel,culcat la 10.30 si trezit la 7.25-bang..Eu am zis ca dc st amai tarziu se trezeste dupa 8, m-am fript a nu stiu cata oara..bang,bang

Mergi la inceput