Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor  Subiect Subiectul urmator
Pag. din 49

buflea

4232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite buflea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui katy

Buflea scriu repede ca nu se stie cand mi se taie mau ca doar cerui inchidere de cont!
Ma repet, ca prima oara mi-ai respins sfatul apuca-te si bea ceaiuri, tin de foame, iti umplu stomacu si dupa ce il golesti bei altu si tot asa nu simti ca ai burta goala, te umfla. Gasesti ceaiuri aromate care se beau lejer fara zahar, schimba aromele des si nu o sa te plictisesti bea incet, faci din ceai un fel de ritual. Se gaseste un ceai de trandafiri e asa parfumat ca numai sa il mirosi si te saturi, uiti instantaneu de foame. Si tu si asa vrei timp pe romania.com deci nu te-ar deranja drumurile dese la cabina
katy

Ok, o sa incerc si cu ceaiuri ...

Cred ca te referi la ceaiurile de fructe, nu ?

Ca nota generala, beau foarte multa apa, nu am diabet, dar imi place apa .. am masurat ca am avut o discutie similara la serviciu ...deci beau, numai la serviciu, cam 2.5-3 l de apa pe zi. In aceste conditii, burta plina de lichid nu imi mai tine de foame ... dar o sa incerc cu ceai, desi nu imi place ceaiul ...dar poate astea aromate sa fie mai baubile. Trandafiri zici ?
Mergi la inceput

Alizee

3514 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alizee un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noul format parca ar fi al altui site, dar o sa ne obinuim si cu noul forum.

Alizee

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Editat de - Alizee on 19/04/2013 18:58:49
Mergi la inceput

Aqai

780 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
si eu stau aici deocamdata ca mi-e lene sa ma tot mut.

foame zic si eu. ceai si apa. atentie sa nu ai aiciditate mare, da cred aceeasi senzatie cu foamea.

stiu ca e plictisitor alergatul, da matale ai carti electronice. ia un ipod mic or mp3 player pune castile si da-i la fuga. eu caut chestie de asta pt apa pt inotat, ca altfel ma plicti si eu

si mai ales nu te gandi la mancare. orice altceva da asta nu. nici la cura, nici la mancare

stay strong, te tinem la suprafata!

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buflea.....la inceput ti-e foamee poti manca cantitati mai mari din acelasi aliment....

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."
Mergi la inceput
katy
katy

262 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite katy un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buflea eu te cred ca bei apa dar nu are gust:-) ceaiul il savurezi si tine mai mult procesul.

Ala de trandafiri e de la Tulsi se chema sweet rose , eu il iau de la Whole Foods(nu ma injura ca e facut de indieni:-) la noi se poarta..) Mai sunt tazo (honeybush) eu nu iau de fructe mi se par prea multe arome amestecate la un loc. Eventual fructe de padure sau frunze de zmeura.

Apoi si ceaiul verde imi place mai ales ala cu gust de lamaie sau cel amestecat cu Jasmine(iasomie). Si mai sunt YOGI tea , am gasit si ceai de urzici si de papadie. Ala de papadie e mai amarui nu ti-l recomand desi e bun detoxificant.
Si trebuie sa iti dau dreptate noi nu prea stim sa dam sfaturi ca pe noi ne-a ajutat si mama natura, adica Michelle o manca ea doar o pruna dar si daca mananca numai ciocolata nu pune nimic pe ea(Michelle sper ca nu te superipentru ca asa e metabolismul unora mananca relativ normal dar nu asimileaza.

Editat de - katy on 19/04/2013 19:13:42
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si fiindca veni vorba sunt suparata rau.De fapt incep sa devin ciufi.

Madalina

Mergi la inceput

Aqai

780 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
why?

eumada

5597 Mesaje
Nu mi-a reusit ceva...s-a amanat si am o stare nasoala.Sunt suparata....

Madalina

Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

3224 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimichelle-usa Adauga semn de carte la raspuns Trimite michelle-usa un Mesaj Privat  Reply with Quote
stati ca nu ati inteles...pana la 4 nu maninc...dar maninc de la 4-7 de 3x...ca mai iau dupa ai casei!!!!
am noroc ca ma scoate Pepper la plimbare si am casa mare si fac miscare sus-jos plus curte in care fac ceva treaba si pe acolo.
si fac public ca nu sunt rindunica...sau poate una mai cu greutate...am 1.62 si 58 kg...

de cateva zile am inceput sa maninc doar un mic dejun...dar mic...si pe la ora 5 cu sotul...si citeodata desert la ora 7. TREBUIE sa se cunoasca!

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"
Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

3224 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimichelle-usa Adauga semn de carte la raspuns Trimite michelle-usa un Mesaj Privat  Reply with Quote
mie imi place ceaiul de pomegranate...asta e singurul care il beau fara zahar.

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"
Mergi la inceput
Pag. din 49  Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com