Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sefa-eu stiu ca e ca la voi,habar nu am daca se judeca si banalitati din astea, make sense ce zici tu acolo sa fie cazuri grave,dar ma gandesc ca dc vine judecatoru pt 1 amenda de 300 si 3 puncte, e clar unde se duc o parte din taxele noastre,si cu asta nu sunt de acord..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Vivi-deci esti linistita, da , o sa fie bine, ai sa vezi!
Mickky-acum am vazut si eu,f frumos tortul..poate ma invrednicesc sa pozez si eu desenele fii-mii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Aha, deci calciu...
Viviana, copiii astia mari sunt mari doar pe-afara...dar altfel, sunt fragili rau. Trebuie sa stai cu geana pe ei.
Sa ne zici de analize, cand or iesi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Denisam

Sefa-eu stiu ca e ca la voi,habar nu am daca se judeca si banalitati din astea, make sense ce zici tu acolo sa fie cazuri grave,dar ma gandesc ca dc vine judecatoru pt 1 amenda de 300 si 3 puncte, e clar unde se duc o parte din taxele noastre,si cu asta nu sunt de acord..



Zambeste, si maine e o zi!



Valeu ..ai dreptate cu amenzile ...pai o bara indoita trebuie sa fie excitant in comparatie cu amenzile contestate in curte ...
Interesant, oare cum se ajunge judecator in tara asta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ha, ha ...e 15:30 si ne-a dat drumul ...in plus, cica nu trebuie sa mai revenim maine ...wow, deci maine ma duc la serviciu sau stau acasa ?

Huh, sa mai zica cineva ca e greu la jury duty ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buflea, parca te-am mai intrebat: care procese sunt cu jurati si care doar cu judecator? E in functie de stat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

wow-bravo,super,eu as sta acasa si as avea fun day cu kids sau doar cu parintii-as face ceva de suflet cu ei,dar sutn sigura ca tu macar juma de zi te duci pe la munci..
uf nu gasesc capodoperele fii-mii,are unele desene superbe pt varsta ei zice cioara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PRAG spune:

Asa stiu ca e si pe-aici, cu jurati, dar n-am aprofundat niciodata si nu stiu daca e identic cu SUA sau nu. Dar avem si noi "jury duty"...

Vivi, sper sa descoperiti cauza. Ea cum e, se simte mai bine?
Denisa, superbe desenele!

Aqai, zi-mi si mie un scenariu de cum sa cer marire de salar... Ma duc si zic direct, ii iau prin invaluire, fac aluzii, amenint... cum se face? Eu sunt extrem de timida, ma inrosesc numai la gindul ca merg sa vorbesc cu sefa, mai ales pentru asa ceva, cind ajung sa chiar vorbesc ma trec toate apele si imi tremura vocea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

denisam
asta e intrumentul-minune...
http://chiropracticcollegeville.com/activatora-i-adjusting-instrument/

nu stiu ce am fi facut fara asta...ca in rest nimic nu a mers...

multe dureri care se las pe picior sunt de la spate, sotului meu ii amortzea piciorul...
deci ar trebui sa te cautzi sa vezi ce ai.ai fost la doctor pt asta?

si sotul crede ca la chiropractor te face bine pe o perioada dar devi dependent de ei...

multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

super desenele! eu nu am cu ce ma lauda...william nu prea deseneaza decat masini, figuri geometrice si face multe tabele si schitze.
astazi vedem pt a nu stiu cata mia oara filmul...Home alone 1 .

nu mai stiu daca cazul sotului meu a fost cu/fara juratzi.

buflea, judecator eu cred se ajunge...cu f multi bani si pile....

Mergi la inceput