Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor  Subiect Subiectul urmator
Pag. din 49

kariguld

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Fiji, la curtea cu procese!
6360 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kariguld un Mesaj Privat  Reply with Quote
morgen randunicilor

aoleu, mie nu-mi place dincolo, parca sunt pe alta planeta. da asa io mai conservatoare.
asa ca sed cuminte aici, pana migreaza lumea cu 'greutate' sa ma agat de aripa cuiva. nici macar nu stiu sa zbor si mai si amtesc daca ma ridic prea sus.

acuma fug, am program de veselie...........

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Mergi la inceput

rall

Donator pentru SaraDonator pentru dianaDonator Parohia GlodeanuDonator TeodoraDonator proiect ursiciDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Mexico,
2600 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite rall un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mie imi place dincolo, se poate raspunde mult mai usor, sunt multe functii noi carora le simteam lipsa de muuuuult :)
Mergi la inceput

Rufus

Donator  Sange
 Romania
9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am avut timp (asa, printre munci) sa rasfoiesc presa. Mai, lumea asta nu-i chiar foarte normala, citesc si ma crucesc.
-in Grecia muncesc emigrantii; cica nu stiu cat e somajul acolo, dar la cules de capsuni (si multe alte munci "grele") folosesc emigranti sau sezonieri din alte tari (inclusiv Romania)
-albina, nu cainele e cel mai bun prieten al omului; daca n-ar fi ea, ar disparea plantele;
-in Romania, puscariasii sunt vedete. Adrian nastase, primit cu surle si trambite in partidul care ne guverneaza noua viata; bine, si Becali a plecat in PE direct din puscarie...deci nu ne mai miram. Dar putem sa ne revoltam?
-un nou brand de lux intra in Romania; o fi stiind aia ceva ce noi nu stim?
-dupa revolutie s-au ridicat 5 biserici fata de o scoala. E drept ca Ceausescu le-a rarit...dar asa mare cautare or avea bisericile? Adica ma bucura credinta oamenilor, dar sunt chiar pline toate?
-cica cei prinsi la volan beti sau cu viteza mare, pe langa cursuri de conducere preventiva, psiholog, etc o sa faca si un stagiu de asistare Ón spitale a victimelor accidentelor rutiere. Faina treaba, poate isi revine si sanatatea. De ce toate astea? Pana in 2020 victimele din accidente trebuie sa fie mai putine, cu 50% (de la UE porunca, normal)
-s-au descoperit 2 planete pe care este posibila viata; nu stiu daca e o solutie sa se care unii de aici, sau sa vina unii de dincolo, se presupune ca aia sunt mai avansati. Deci sa vina aia de dincolo, ca poate au si cu ce.
-cica romanii vorbesc limba moldoveneasca, nu romana, care nu exista; asa crede Putin si o mai si zice in public.
-am gasit si o dieta-minune pentru voi: se baga (pe nas) un tub pana in stomac si pe el se introduc diferite solutii bogate in proteine, grasimi si apa. Nimic altceva de mancare. Dar cica nici nu ti-e foame. Miresele ar apela la aceasta dieta, sa incapa in rochia mult prea stramta pe care au cumparat-o deja.
-n-ar trebui sa faceti zilnic dus; nici vara nu trebuie mai des de 2-3 ori/saptamana. Stricati echilibrul acido-bazic al pielii. As adauga ca nici pentru grasimea de pe pene nu e un lucru bun, dar mi-am amintit ca pinguinii stau, totusi, zilnic in apa.
-nu dezvolt, doar enumar: Adriana Bahmutanu umbla cu un test de sarcina, Prigoana s-a despartit de iubita, Iulia si Mihai Albu s-au impacat (cu gaina?), Andreea Marin e bolnavioara, Teo Trandafir are fluturi in stomac. Si gargauni in cap.

Asta a fosr revista presei

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput

rall

Donator pentru SaraDonator pentru dianaDonator Parohia GlodeanuDonator TeodoraDonator proiect ursiciDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Mexico,
2600 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite rall un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Rufus

-n-ar trebui sa faceti zilnic dus; nici vara nu trebuie mai des de 2-3 ori/saptamana.

Corect, sebumul de pe piele ajuta la protectia impotriva soarelui si la asimilarea vitaminei D.
Mergi la inceput

Lali

Romania, Bucuresti
3859 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lali un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pfuuuui ce revista a presei...

Eu auzii la radio una ce m-a socat dimineata: Iliescu, intrebat despre prezenta lui Nastase la congresul psd de azi a spus ca acesta, Nastase deci e "un reper moral pentru tinerii din PSD". Nu importa ca tocmai a iesit de la inchisoare si ca mai are cateva procese pe rol cu sanse mari sa ajunga inapoi...

Editat de - Lali on 19/04/2013 13:25:54
Mergi la inceput

eumada

Romania
5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Rufi,rufi,de ce acu` ca-s suparata,mai esti si acid,cu mine?
Imi place si dincolo,parca merge mai repede....parca,parca..este un emoticon simpatic...care seamana cu mine...
Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."

Editat de - eumada on 19/04/2013 13:34:09
Mergi la inceput

eumada

Romania
5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Pai cineva trebuie sa si munceasca...

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Adica s afaca revista presei....

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."
Mergi la inceput

Denisam

Donator pentru diana
 Canada, Toronto/Rm.Valcea
6806 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Denisam Adauga semn de carte la raspuns Trimite Denisam un Mesaj Privat  Reply with Quote
Hello
unde sunteti dincolo-am gasit doar manualul provizoriu...

Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Lali

Romania, Bucuresti
3859 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lali un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aici:

http://comunitate.desprecopii.com/forums/index.php?/topic/71059-manualul-pinguinilor-nu-mai-e-provizoriu/page-39#entry5116417

Dar se scrie in ambele parti, acolo e o versiune provizorie din cate am inteles. Abia luni mutam tot calabalacul.

Mergi la inceput

Denisam

Donator pentru diana
 Canada, Toronto/Rm.Valcea
6806 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Denisam Adauga semn de carte la raspuns Trimite Denisam un Mesaj Privat  Reply with Quote
Neatza si o cafea de la mine
Rufus-mersi de revista presei, ar fi binevenita zilnic, ca eu si asa nu apuc sa citesc birfa de la voi.
Ieri am avut 22C,azi 15 si maine 5-abia d eluni revenim la primavara de 13C si mai sus,offf
Merg sa bag rufe la masina si sa trag o tura la gym si apoi iarasi administrative,ieri numai sedinte am avut..

Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput
Pag. din 49  Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com