Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sefa-iti zic si eu o reteta:)-adica scrie la astia de produc emisiunile alea care in 2 luni te fac manechina si iei si un ban, ca iti prinde bine acuma sa mergi la gym ca ai backup acasa si plus ca te invata si la un regim odata intrat in singe vei fi mereu super..
Auzi dar nu stiu ce a patit lumea ca si noi avem 2 familii aprorpiate care se despart-de 3 zile numai asta aud din ambele parti...Unii o duc chiar f bine financiar, la altii el e aerian de ceva vreme,progrmator la origine,nu are chef sa treaca la FT,zice ca e ok cu 5k pe luna si sotia 2k,dar nu le ajung insa banii si au si datorii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PRAG spune:

Inca ceva buflea, ti-ai testat vreodata tiroida? Una dintre caracteristicile hipotiroidismului este dificultatea de a pierde in greutate. Eu o tin (tiroida) sub control cu pastile zinice, dar inca nu am ajuns la doza optima...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Mie imi place ca - in sfarsit! - putem pune fotografii in mesaj, civilizat :)
Nu-mi place ca pagina e atat de putin lata, arata inghesuit :)

Si interesant e ca nu mai trebuie sa ai cont pe DC, te poti loga de pe Twitter / FB, etc. Asta nu stiu cat e de bine e, dar interesant poate fi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

edit: balba aiurea...

corect, pot sa judece ca tine si sa spuna pai de ce ti-am da mai mult ca pana acum ti-ai facut treaba si pe atat - caz in care imi iau talpasita la prima ocazie - sau pot sa se destepte si daca-s asa multumiti cum declara peste tot sa faca ce pot sa ma tina.

Acu' legat de siluete, hai sa-ti vand un pont, chiar daca s-ar putea sa nu-ti placa. Sincer io n-am vazut femeie care sa manance si sa nu ia greutate. (except cazuri de boala)Am vazut femei care nu mananca si se ingrasa, asta da, dar impactul e minim.

chestia asta cu controlatul cantitatii mancate nu pica din cer, dar devine automatism dupa o vreme. dieta pe care tu o tii acu, eu am tinut-o in cl a 12-a cand mi s-a pus pata ca-s grasa si obeza daca trec vreodata de 52 de kg. asa ca eu de pe vremea aia fac foamea, nu de azi de ieri ca matale partea buna, cum am zis, ca te obisnuiesti. se miscoreaza stomacul, se educa "poftele si gusturile" si la un moment dat nu mai e obligatie ci mod de viata.

asa incat curaj, nu dispera, tine-te bine si va fi mai bine. o sa te uiti in urma si o sa razi.

nu uita de sport. zumba poti face si acasa nu numai la sala. eu mi-am luat si niste greutati si mi-am salvat niste linkuri pe youtube si de 3-4 ori pe saptamana ma sportvizez de acasa ca nu mai am cum sa ajung la sala.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Arata mai bine, zic eu, dar ca funmctionalitate in multe sectiuni, din cauza numarului mic de subiecte care incap pe prima pagina nu ajungi sa vezi decat subiectele sticy, care nu sunt intotdeauna cele mai accesate ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

de ras:

cand seful mi-a zis ca revizuirea grilelor si incadrarilor a fost facuta de un CMA (adica eu de ce ma plang)

i-am replicat ca e in natura contabililor sa fie zgarciti cu altii. ar fi fost ciudat sa fie altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

imi place ca e colorat noul site...dar oare o sa ramana asa de ingust?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea,am vazut la dr oz ca cica in bucatarie e bine sa ai pt portion control: o minge tenis, un pachet carti de joc si o pereche de zaruri acm de de .5 inch.
pasta, orez ...sa maninci doar cat e mingea, friptura...cat e pachetul de carti si brinza doar 2 bucatzele mici mici cat zarurile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Normal ca e in natura contabililor sa fie zgarciti, ca nu o fac mereu, e discutabil..
Dar clar si eu sunt de principiu ca dc vrei oameni pregatiti bine care sa iti faca treba rapid si pe bani decenti,atunci astia t b sa fie happy-doar ca mentalitatea americanilor este clar sa promoveze tineretul pe bani putini,nu conteaza ca intr-un an ii dau afara,deci investitia lor in oameni e cam minima...
Sefa-asa cum zice D-na CMA-floricica, si la mine a functionat asta cu portile si educarea, dar sa nu crezi ca eu nu calc in strachini-cioco azi iarasi,nu conteaza ca toata ziua nu am mincat decat fructe si legume..Asa ca cheia e sa nu te lasi,stiu ca poti-keep yourself busy si ai sa vezi cum uiti sa papi si implicit stomacul se micsoreaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

aud multa lume da vina pe tiroida...ca nu pot sa slabeasca. dar, stau sa ma gindesc ...femeile care in razboi erau duse in lagare...stiti voi unde...in poze nu se vede nici una grasa...oare, chiar nu se suferea de tiroida pe timpul ala...sau de fapt daca chiar nu maninci, nu te ingrasi???


Mergi la inceput