Burtici cu STELUTE de iulie-august 2013 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Am ajuns si eu acasa.
Am vazut pozele
Adriana esti o finutza ! Si burtica e f f finutza.
Ama no comment
Mess stiam si eu de varianta asta la blugi si ma gandeam la ea la inceputul sarcinii .. dar mi-a trecut repede ca in primul trim am ramas cu blugii infipti la pulpe dupa numai 1,5-2 kg la bord
Acum vin si eu sa zic de par ca e mai rar. Pe picioare e f f rar. In schimb am unghiile f casante. Asa le-am avut dintotdeauna si mi le tai f f scurt si din motivul asta si pt ca meseria nu imi permite ca se pateaza si arata rau . Acum nu stiu daca se exfoliaza de la materialele pe care le folosesc la pictat dar e ceva de groaza. Sper sa se mai calmeaze daca am inceput sa iau calciu ca e teroare cu ele. Degetele sunt umflatele, unghiile taiate din carne ca sunt ca hartia de subtiri si tot se exfoliaza
Olimp suntem surori de sfarcuri Eu sper ca macar la culoare sa revina ca mi se par imense asa de negre.

Legat de sport astept si eu momentul ala in care o sa imi faca palcere sa ma misc ca sunt f lenesa. Ma fortam sa merg inainte de sarcina de 2-3 ori pe saptamana la aerobic..si asta se intampla ca terminam orelele la mine si treceam in sala de aerobic de la Palat ca prof de acolo tine ore seara cu adultii. Si imi era comod . Asa sa va imaginati ca sunt .. fac o ora de sport dar sa imi fie comod. Numai cand m-am pus pe slabit mi-am facut vreo 3 luni abonament la sala zilnic si m-am si tinut .. dar dependenta? .. nici vorba

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

happy multumesc chear ca am mancat mai mult decat trebuia..acum stau ca un gandac si abia suflu... asa-mi trebuie daca nu am limitator




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Avem vesti de la eco! Bubu a ramas tot baietel, am si o poza concludenta in acest sens, are 540 g, dar nu am intrebat si de lungime. Toate masuratorile sunt in grafic.

21+ "Bubu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

diana suruori de mameloane

apropo pentru exfolierea unghiilor , si eu am avut o perioada nefasta si m-a inavtat cosmeticiana ce sa fac si sa sti ca la mine a functionat, intr-o canita incalzeste ulei de bucatarie si baga degetele in ulei , cat suporti de cald , tine 5 minute asoi repeta la mana cealalta...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Olimp sa-ti fie de bine.
Stefana felicitari pt baietel !!!!! E grasunel

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

stefania09 sa traiasca Bubu felicitari !




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Am incercat si cu ulei si tratament de la revalid sunt ordinare ele de fel Sper sa le ajute calciu macar putin ca tare rau arata asa cu degetele umflate.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

diana posibil ca CA-ul sa te ajute , dar nici vopselele si solutiile pe care le utilizezi nu iti fac bine daca ai folosii manusi chirurgicale ai putea lucra ? ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Fetele, eu va scriu comentarii la fiecare,
in album. Oricum, cred ca e un album de top in materie de gravidute. Suntem delicioase

21+ "Bubu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Pt unghii eu folosesc intaritor si calciu de la kallos plus lamaie. La fel bagi unghiutele in zeama de la o lamaie pt 5 min. Eu le-am avut distruse dupa nunta (dupa unghiile cu gel abia le-am refacut)

Aveti vreun truc sa firba mazarea??? Sunt cu ea de o ora jum pe foc si nu a fiert. Bicarbonat nu am ca asa mi-a spus cineva.

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput