Burtici cu STELUTE de iulie-august 2013 (86)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Alina Bine macar ca te odihnesti azi dupa o noapte asa de activa.
Legat de filmultetul ce l-a postat Delia mie mi-a placut tare mult ideea. Din pacate masina mea de cusut nu stie sa surfileze material de jerse....ca tare utila pare. Inclusiv pe post de pelerina de alaptat cu ne-a aratat Adriana ar merge. Poate gasesc pe cineva care sa aiba masina care surfileaza.
Am uitat Delia sa pun punctul pe I...Monirina

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

O ba daaaa.... dar pe la pranz asa.... azi aveam in program niscai epilat si vopsit insa mai trag nitel de timp. Si ca sa ma laud nitel.... acm 2 zile mi-am facut manichiura di pedichiura singurica. De fiecare data zica ca asta a fost... a fugit puiul cu ata de data urmatoare incepand insa se pare ca a mai mers pedichiura aia o tura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Alina, trage chiulul cat poti! Anyway, un deliciu de povestire, ca de obicei

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmmen25 spune:

Fetelor!!!!!!!!!!Am primit rezultatul la amniocenteza!!!!Suntem ok si suntem baiat-oficial

gravi 19s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

'mneata!

Teo, Yvyana, felicitari pentru rezultate!

Nu ma pot abtine sa nu fac totusi niste comentarii legat de grase-negrase. Si anume:
Paula, repet, burtica ta mi se pare perfecta. Imi place la nebunie. Si restul arata foarte bine.
Diana, e clar ca nu arati ca inainte de sarcina. Nu e nevoie de demonstratii before & after, dar mie mi se pare ca te prind foarte bine kilogramele astea, pe unde s-au asezat ele. Ca dupa ce se goleste burta, o sa vrei sa scapi si de restul, e de inteles, dar acum mie, cel putin, mi se pare ca e exact asa cum trebuie. Iti vine bine tot ce ai in plus.
si
Oxana, no comment!

Gata. Asta a fost.

Alina, si uite asa ai tu ce nepovesti dimineata, ca se ne inveselesti nitel. Relaxare placuta!

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 26+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Fetele de la cate saptamani trebuie sa monitorizam miscarile bebeului? Stiu ca trebuie sa miste de cel putin 10 ori pe ora dar nush de la cate saptamani.

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmmen25

Fetelor!!!!!!!!!!Am primit rezultatul la amniocenteza!!!!Suntem ok si suntem baiat-oficial

gravi 19s+


Felicitaaariiiiii, ma bucur ca e totul in regula, sa fie sanatoa feciorul si sa stea pana la termen


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui unidanad

Fetele de la cate saptamani trebuie sa monitorizam miscarile bebeului? Stiu ca trebuie sa miste de cel putin 10 ori pe ora dar nush de la cate saptamani.

27+ Patrick
Dana


Asta nu stiam , ai citit undeva?


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_z

Buna, mamici si viitoare mamici!
Am si eu o intrebare pt voi...Sunt insarcinata in 27 sapt, cu al doilea copil. La primul nu am avut niciun fel de problema, greturi, dureri etc. Acum, insa, am simtit un pic mai mult si partea mai “uratica” a sarcinii, dar, oricum mult mai bine decat altele. Am niste dureri mai puternice decat la prima sarcina, dar dr a zis ca e ok. Insa, ce ma nelinisteste pe mine: am uneori, niste “cutite” (nici nu stiu cum sa le numesc) foarte, foarte, foarte jos...de parca acum ar iesi bebe :))... Nu stiu daca sunt miscari ale bebelului sau altceva. Cateodata mi se pare ca ar fi bebe si ca ar lovi direct in vezica:). Altadata, cand se misca mai tare, il simt cu mana dar tot f jos, chiar si sub operatie (primul copil - cezariana). Dr. nu mi-a zis niciodata ca ar fi copilul jos. La controale, colul este inchis, lung, deci totul ok.... Uneori mai simt asa daca stau in picioare mai mult timp. Mi se pare ca la No-spa se mai linistesc lucrurile... De aceea, va intreb: voi ati patit asa ceva? Si daca da, a fost cauza vreunei probleme sau pur si simplu asa au fost miscarile bebeilor? Multumesc mult! Madalina



Nu stiu ce sa-ti raspund in legatura cu asta, dar scrie repede 10 mesaje, despe orice, ca sa nu mai fi moderata, altfel ce scrii intra in urma si nu te vedem.

Sarcina usoara si la termen, bebe sanatos iti doresc


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Carmen felicitari!!!
Am uitat sa iti raspund , Maeve e din Gl, iar eu am stat 10 ani in GL.

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput