Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Lectii si know how on line, Sport

Pantofi patati cu tus!

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

inbox

1698 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite inbox un Mesaj Privat  Reply with Quote

Pantofi patati cu tus!

Am o problema, mi-am cumparat niste pantofi din piele culoarea crem deshis, cand am pus tus intr-o stampila, am reusit sa ma fac tot una pe maini ( era plesnita sticluta chiar pe langa capac...in fine(, de unde mi-au cazut si doua picaturi mici pe pantofi, cu ce pot scoate petele de pe pantofi? Exista vreo solutie, mai exista ca pe vremea noastra pic ala de curata cerneala ...ma gandesc ca o merge si la tus .

Chiar imi pare rau de pantofi.... sper sa-i salvez cumva!
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

jenn

1287 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite jenn un Mesaj Privat  Reply with Quote
Incearca cu un betisor de urechi inmuiat in spirt.
Mergi la inceput
meb
meb

207 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite meb un Mesaj Privat  Reply with Quote
incearca si cu demachiant

meb
Mergi la inceput

inbox

1698 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite inbox un Mesaj Privat  Reply with Quote
multumesc pentru raspunsuri fetelor, o sa incerc cu detoate, ca oricum nu pot sa-i port asa!
Mergi la inceput

Raza de soare

4149 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Raza de soare un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cif crema.

www.facebook.com/groups/369896643087518/" target="_blank"> Grupul MAMI VINDE IEFTIN... Hainute, botosei, carucioare, jucarii...noi sau sh, la super preturi!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.
Mergi la inceput

CorinaDani

4969 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite CorinaDani un Mesaj Privat  Reply with Quote
mai bine nu incerci nimic deocamdata si iei in calcul varianta vopsirii pantofilor, poate gasesti un atelier care sa-ti faca aceasta operatiune si ai noroc sa aiba vopseaua potrivita, sa acopere doar zona afectata, sa nu fie necesara vopsirea integrala. incercand diverse substante si metode de curatare s-ar putea sa-ti ramana urma/pata si tot la vopsit ajungi...
eu m-am patat pe maini cu tus de stampile si am scapat de culoare de pe o zi pe alta, desi m-am spalat de multe ori si am incercat si cu spirt - n-a iesit chiar tot.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Mergi la inceput

luisa1983

592 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite luisa1983 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Presupun ca este tus de stampila fara ulei (cel cu ulei se foloseste in general ptr stampile metalice), ca sa nu strici pantofii ,incearca pe altceva (tot din piele) daca ai:
- pune lapte demachiant (neutru, foarte delicat)pe o carpa moale(bbc zgaraie) si sterge locul apoi il lasi sa se usuce;pe aceeasi carpa moale pui alcool si stergi delicat, nu freca! Clateste cu lapte rece din frigider.
Asa am sters urme de pix (o fi fost mina proasta ) de pe o fusta de piele ..... s-a curatat foarte bine, credeam ca se va decolora locul!

Mergi la inceput

luisa1983

592 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite luisa1983 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

eu m-am patat pe maini cu tus de stampile si am scapat de culoare de pe o zi pe alta, desi m-am spalat de multe ori si am incercat si cu spirt - n-a iesit chiar tot.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Daca ti se mai intampla foloseste acetona sau suc de lamaie.

Editat de - luisa1983 on 18/04/2013 21:47:45
Mergi la inceput
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com