Burtici cu stelute de iulie-ugust 2013 (85)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Oxana aceeasi problema o am si eu cu epilatul. Am fost acum o luna si abia am cateva fire . Dar sapt viitoare ma duc sigur chiar daca am 3 fire

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Oanka, ce burtica draguta!!
Si icoana cu Sf Nectarie!! Vai, e superba! Eu anul trecut in jurul Pastelui am avut o delegatie la o suc de pe Splai din Buc, si atunci am descoperit Biserica Radu Voda si pe Sf. Nectarie. Atata liniste imi aduce locul ala! Anul asta ma gandeam cum sa ajung de Paste acolo, ca e cam peste mana pt mine cu serviciul si ce credeti, de sapt viitoare plec din nou in delegatie in sucursala de langa Radu Voda pt o luna! Mie mi s-a parut mai mult decat o coincidenta!

24+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

saru'mana

Citat:
citat din mesajul lui Delia_Rodica

Citat:
citat din mesajul lui delia_timpau

Delia, ai PM

24+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Ai PM


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd


24+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ok ok nu mai sterg pozele

si eu am aceeasi situatie , m-am epilat cu ceara si abia daca au aparut cateva fire ca ghioceii..nu ca m-ar deranja problema...hairless..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Delia. O sa le las mai mult . De la alte fete am invatat. Am vazut ca toata lumea sterge si am zis sa sterg si eu . Adevarul e ca si pe facebok la incept puneam poze si acum doar sterg .. dar ma tag-uiesc altii
Oxana sunt acasa si tzitzi sunt libere dar cand o sa ma imbrac o sa testez . Apar la stirile de la ora 5 sa testez in fata copiilor
Oana f f frumoase. Si burtica si Icoana Esti f talentata!

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

sar-mana pt aprecieri si pt burtica si pt icoana. nu am aparat foto profesionist, deci prin urmare ies neclare icoanele, adica detaliile. e trecut e lista noastra de prioritati si un aparat foto bun, dar mereu apar altele, in fiecare luna alte urgente
delia si biserica unde slujeste barbatu-meu tot Sf Nectarie se numeste si avem si o particica din mana sfantului. mult m-am rugat la el, sarcina asta, sa fie totul bine. al doilea nume al strumfei noastre va fi Nectaria, chiar daca mi s-a spus ca vor rade toti de acest nume, numai binevoitori de acest gen am in jurul meu

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
26+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Salutare dragi gravidutze. Am citit cu interes cazul prezentat de tine. Doamne sa fii constient si tot continui sa te expui riscului de a ti se deschide colul in orice clipa. Cat de inconstienta doaman cu gemenasi. eu inteleg ca mai are trei acasa.. dar totusi... il expui si pe bebe din burtica sa fie agitat. Totusi... nu concep sa te expui in cintinuare rsicului.
Sfatul tau este ff bun si multumim pentru toate informatiile.


Sa iti fie de bien shoppingareala. Sa faci poze la tot ce ti-ai cumparat... sunt curioasa cum iti va sta. Vei fi o graviduza ff frumoasa. Sa le porti sanatoasa.


Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Burtici ce vad eu aici?

Hai ca ma ingrijorez...

Ele, Mony mergeti la spital, internati-va cum v-a zis dr si de acolo vedeti ce si cum, nu mai este mult!!!
Eu cand am fost internata in trim I era o graviduta cu gemenasi careia i se scurtase si intredeschisese colul de prin S24 si n-a respectat recomandarile dr de repaus la pat, mai avea 3 copilasi mici acasa (ultimul avea un an jumate) si-i ridica in brate cand ii schimba, deci a facut efort la greu; prin S26 i s-a deschis colul de tot si avea undeva pe la 2 cm, a internat-o si urma sa stea in spital la pat, la orizontala pana la nastere, cand am cunoscut-o eu era in S29; eu am stat o saptamana in spital si ei i se scurtase colul la 1.9cm, nu mai avea voie nici la baie, manca culcata, o spala sotul in pat la cap etc. cum spune Maitreyi si cand am plecat eu i-a mai ridicat si patul ca sa fie mai sus picioarele decat capul (au pus efectiv caramizi sub picioarele patului), saraca abia respira noaptea in somn! Dr ii spunea ca spera sa ajunga macar la 34S, dar telul ei erau 36S si ea regreta acum ca n-a stat cuminte, unde mai pui ca facuse si efort ridicand copii de 15 kile!

Deci aveti grija de voi!

Am umblat si eu la shoping azi, am decartat 600RON in total dar mi-am luat cam tot ce-mi trebuie, vreo 8 tricouri si bluzite, 2 perechi de pantaloni de vara si 3 rochite, o sa ma pozez maine! Pe la sh n-am gasit nmk, chiar erau numai tampenii, iar la sectiunile pentru gravide la fel, numai porcarii; am urmat pana la urma sfatul Bobitzei si am luat la rand magazinele din mall, am gasit la C&A, Bershka, Obaibi, TinaR, House of Art si Takko ce mi-a trebuit, marimi mai mari cu 2 numere fata de cat purtam eu.
Am ajuns acasa franta, am bataturi la picioare...


Monica, mamica fericita de Ana (15.12.2008)
24+

Fratior dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Tot mai des aud numele Nectarie/ Nectaria in jurul meu. Pana la odiseea lui Raul nu l-am auzit niciodata, dar avem un Nectarel. Prima data a sunat ciudat, intr-adevar, dar m-am obisnuit cu el si chiar des l=am auzit in ultimul timp.
Nici nu am stiut ca exista sfantul Nectarie!!

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Ce frumoasa poveste de dragoste traiti voi. Adevarul ca si perioada aceasta cu copilasul din burtica te face si mai fericiti si exista si mai multa armonie si culoare in viata de cuplu. Ms bucur tare mult pentru voi si sa fiti in continuare fericiti si impliniti.


Citat:
citat din mesajul lui Bobitza_85
Chiar sunt fericita si implinita si de fel sunt o "ranjita".
Mai am si eu probleme uneori si ma simt complesita, dar ca principiu de viata incerc sa tratez lucrurile cu cat mai mult optimism posibil. Ma ajuta mult, pt ca nu am avut parte numai de intamplari fericite in viata, dar am reusit sa le depasesc.

Cred ca fericirea suprema mi se trage de la faptul ca, slava Domnului, ma inteleg minunat cu sotul. El e echilibrul meu...si de cand a aparut si Rebecuta, simt ca l-am prins pe Dumnezeu de picior.


Monica, mamica fericita de Ana (15.12.2008)
24+

Fratior dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefana0909

'neata fetele,

Vin si eu in club cu o cana de lapte de soia! pete 1 ora plec la eco morfofetala de trim 2 si am emotii ca il vad pe Bubu!
Raportez si eu 7 kg +, dar in ultimele saptamani m-am stabilizat.

21+ "Bubu"



Buna ziua tuturor,

Si eu sunt pe baricade...la munca, evident

Stefana, te asteptam cu vesti bune!

Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput