Burtici cu stelute de iulie-ugust 2013 (85)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

burtici chiar ma simt bine ca mai primesc si eu complimente

Un lucru e cert cu burtica tzuguiata, macar v-a atras atentia de la sunca de pe brate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Yvy, tare frumoasa burta, parca e desenata!! Si hainele imi plac, in special blugii si tricourile, ca alea imi plac mie.

Diana, asa o fi, dar mie chiar nu-mi plac hainele de gravida si nu pot sa dau banii pe haine mai mari, pe care nu o sa le mai port.
Rochiile mai scurte chiar sar din schema, ca am glezne umflate, si decat sa oripilez lumea, mai bine mi le ascund. Oricum aveam eu glezne mai de fotbalist, dar cu niste tocuri inalte, le mai mascam cumva, acum nu mai pot. Trec cumva si astea 3 luni, am vreo 2 fuste din alea tiganesti, lungi, lungi si largi si o pereche de pantaloni de in cu burta, mai imi iau 2,3 tricouri de la Tako si uite cum termin eu cu gravideala.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Oana, poza cu burtica la 38 de saptamani este senzationala...transmite emotie, iubire...
iar icoana, nu am cuvinte, ma inclin in fata ta si a Dianei, sunteti asa de talentate!

Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Paula nimic din ce-am luat nu e luat din sectiunile de haine de gravide!
Pantalonii, si aia lungi si aia scurti sint de la Clockhouse, sint din colectia noua cica oricum sint cu talie f f joasa si reglabili cu snurul ala, numai ca eu n-am strans snurul deloc si i-am luat cu 2 nr mai amri fata de cat port eu (40 in loc de 36), deci pot sa-i port si dupa nastere si mult dupa daca mai slabesc pentru ca sint genul mai largi, bufanti (pe mine vin asa din cauza de baleneala)!
Iar ultimul "tricou", ala cu rosu eu cred ca era la origini o rochita scurta de fapt pentru ca-mi vine f lung, aproape peste fund, dar vine de minune ca tricou acum!

Diana la rochia aia rosie am stat tare in dubii daca sa o iau sau nu, pentru ca nu vad cum mi-ar sta si dupa in ea, nu ma prind deloc cum ar pica; celelalte sint supraelastice si vin oricum!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Mai vreau sa vad poze cu burticute dragute
Fetele: Paula, Happy, Cris, Stefania, Delia, Stefana,Alina, Anca T,RLK, Bubulina, Doxy, Monica, Adriana, Dana, Olimp, Liliana, Monirina, Dariana, Betty, Maeve, Monicus

Pe Ele si Mony nu le-am nominalizat pt ca nu cred ca le arde de asa ceva, pe ele le menajam



Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Paula. Si eu am glezne de fotbalista .. nu ma fa sa fac poze si la alea .
Daca te imbracai sport atunci sport si in sarcina.. daca te imbracai elegant ...elegant si in sarcina etc . La asta se refera articolul . Eu asa am inteles. Acum cand merg la cumparaturi de fiecare data cand puna mana pe un tricou ma gandesc bine daca in afara sarcinii as fi pus mana pe el. Daca raspunsul e nu il las din mana .
Nu trebuie sa fie de gravida. Eu ma gandeam ca le port in casa daca raman prea mari dupa tricourile sau cu curele . Important e sa vina bine la umeri si sa fie materialul f f strech.
Eu eram cu comentariul cu buricul Yvy. Si al meu e la nivel cu burta oare mai iese ?

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

eu am comentat pe picassa, nu mai rescriu.
Bobitza ce zici tu acolo?? si eu tre sa mi-o pozez ca sa nu pierd explozia.
Mocanita nu a mai aparut, pe langa strigarile voastre...speram sa fie toate bine.


Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Salutare!

Am vazut poze!

Onaka, esti foarte frumoasa si ai o burtica minunata!

Yvyana, ce burtica!!! Imi place mult. Hainele (mai ales rochitele) sunt foarte faine. Sa le porti sanatoasa!

Eu am descoperit sarcina asta cat de mult schimba cordoanele o tinuta de gravida. Deasupra burtii sau sub burta, diferenta dintre cum arata o bluzita sau rochita fara cordon/curea si cum arata daca ii adaugi unul este incredibila. Atrage atentia asupra burtii, nu a altor parti si nu mai esti cu totul - tate, burta, fund -, se delimiteaza fiecare si imaginea se schimba radical. Eu acum oricum ma imbrac, sport sau mai elegantut, imi trag imediat si un cordon.

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 26+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Iese, Diana, iese si inca cummm (buricul)!!!
Eu in ultimele saptamani de sarcina cu L ma ingrozeam cand il vedeam (in oglinda, bineinteles), aveam numai vise cum imi crapa buricul si iese tot pe acolo in ultimele 2 saptamani era vinat tot si iesit tareee ca si sotul se speriase!
Acum se intreba daca iar o sa-l oripilez cu buricul meu!

Fetelor mersi de complimente!

Adriana ai mare dreptate cu cordonul, 2 rochite il aveau de fapt in talie si venea direct pe burta si eu l-am descusut si pus mai sus sub sani; una nu avea deloc cordon si i-am fabricat eu unul, tocmai din acest considerent, ca am vazut cat de bine arata!

Eu tre sa merg la defrisat azi si apoi la dr! Cred ca ma inarmez cu No-spa si Scobutil, le iau pe amandoua de acasa ca sa rezist eroic
La prima sarcina nu m-am facut la salon de frica contractiilor si sa ma fi vazut pe mine ce stresata stateam de prin S35-36 ca nu sint aranjata acolo, nici nu vedeam, nici nu mai puteam in oglinda asa ca sotul a preluat sarcina si cum aveam niste dureri sau contractii imediat nu ma stresam daca nasc sau nu, ci ca nu sint epilata, si zbieram dupa sot sa mergem la baie sa rezolv

Acum zic pas la stresul asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Yvy Speram sa ramana asa la nivel..asi as ami se pare prea intins. Si al meu sot il tot analizeaza ..i se pare f interesant ca am buricul asa de curat si de alb al lui e infundat tare si cum e brunet e mai inchis la culoare.
O sa se aseze f bine si dupa nastere rochia rosie ca e croi-ul de asa natura. Mai ales daca ramai cu putina burtica dupa camufleaza numai bine!
Adrina si eu port cordon sau curea ca am observat ca ajuta mult mai ales la camasi


27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput