LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yvy pai e bine ca va curg
otita antoniei s-a produs tocmai fara sa-i curga mucii
dupa cxe noi credeam ca am scapat ne-am trezit cu dureri crunte rau si febre fffffffff mari si persistente
eu eram obisnuit sa faca febra de la mucii din interior
ca asta e buba antoniei de mic copil
are o deficienta in a scoate mucii afra din caile nazale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miki am inteles
cred ca voi merge sapt viitoare cu ea din nou la acelasi sau la alt orl-ist
si trebuie neaparat sa ajung la un homeopat si eu

in alta ordine de idei sufar ca nu am mai dus-o pe antonia de 3 sapt la gradi
si cred ca abia dpa paste o voi mai duce
poate dispar mucii astiaq din peisaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Neata!
!

Imi imaginez ca daca e vremea frumoasa toata lumea si-a facut planuri dar eu am zis sa vin sa va las o cafeluta, daca nu azi , maine la prima ora va asteapta aici , vin eu si o reincalzesc .

Am avut zile pline dar gata, vad ca azi se cam zburleste afara. Am tras o fuga si pana in B, mi-am laudat hernia si acolo , si da, ramane cum am stabilit , trecem la cutit. A ramas ca ne auzim la tel sa stabilim detalii.
Mi s-a cam scurs sangele din cap cand am auzit de ruptura de 8 cm , de scos buricul ...dar una peste alta e bine ca se poate repara.Cei cu care am vb aici n-au fost asa darnici in detalii si vineri in B m-am cam speriat - bine, dar eu ma sperii si daca vad o buba de juma de cm , deci nu se pune. Sunt la fel de curajoasa ca si iepurele fata in fata cu vanatorul.
Cu ocazia asta am gasit si niste chilipiruri si le-am gatit pe mandre, mi-am gasit si eu niste hainute dlagute . Pana la urma mi-a prins bine tare mini-vacanta asta ... de o zi . Ne-am dus ieri dupa fete si le-am gasit ca pe niste puii in curte la ai mei , bronzate/imbujorate , jambite si cu mare dor de noi
Ieri am stat toata ziua ca lesinatii la soare, ma ustura si fata si am buzele de zici ca-s botoxata, de la vant. Darrrr ce bine mai fu


Mai, dar ce trafic e in B
Ori era frica din mine ca ar trebui sa fac eu fata unui trafic de genul ala ori pur si simplu de data asta a fost mai nebunie ca de alta data dar am facut 4 preinfarcte, mi-am revazut viata de vreo cateva ori cand venea cate un grabit direct inspre noi . Eu una m-am gandit serios ca la plecare probabil ramanem doar cu scaunele si volanu, restul fiind ras de ceilanti participanti la trafic.
Pfiu!


Va , sunt cu juma de casa rasturnata ( aia inseamna sa las fetele la ai mei , le impachetez de zici ca le-am facut zestrea si-s gata de maritat ) si avem azi invitatie la un gratar. Nu stiu daca mai e de gratar dar ....ne asteapta o veste . Astept confirmare la banuiala mea ca finutul meu va avea o suri sau un fratior

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Tot eu ?
Aoleo, dar chiar se lasa linistea cand apar eu .
Am fetele la , sotul butoneaza ... si eu imi clatesc mintea cu ceva legi .
Am avut in plan sa ma duc cu Andra la teatru in dimineata asta dar dupa ce mi-a facut nervii moate i-am facut o bucurie sotului si l-am trimis pe el cu ea la teatru si eu m-am dus sa fac terapie anti-stress la cumparaturi .
Le-am luat niste rochite fetelor de la H&M si am primit un voucher si azi mi-am amintit ca am 25 de ron de cheltuit . Asa ca ...m-am dus cu Sofi la cumparaturi. Mi-am luat un maldar de haine si m-am dus in cabina sa probez , cu asistentul sef langa mine. Normal ca la un mom dat plictisita de chefu'meu de fashan , taman cand eram cu o bluza blocata in cap, a iesit din cabina cu tolu' ala, draperie, dupa ea si m-a lasat topless ( de fapt nu era chiar topless ca eram cu textila respectiva turban in cap ). Am mai facut de vreo 2 ori BOOO de dupa standurile cu haine. Numai ca nu mie , ci unor persoane nevinovate, plecate in cautare de haine ce au dat de senzatii tari.

Gata, s-a trezit cea mare!
Am fugit sa o gatesc, sa merem la . S-a anulat, intradevar gratarul, pe motiv de vant turbat si amenitarea ploii dar ne baga fina-mea sub acoperisul casei ei .
A facut ochi si Sofi ... deci va pup ... PA-PA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

MsBB te felicit pt decizia luata de a te opera...mai cunosc pe cineva care ia juma de dulap cand pleaca pt c12h sau 24h..nu mai zic plecari mai lungi..ca de exemplu excursia de ieri pe azi.....
sa va destrabalati frumi la party...sa purtati cu drag rochitele....si eu vreau sa trag o fuga la HM pt A..stiu de la ultima vizita ca bagasera ceva rochite cu buline

e imposibil cu A in zona sa ma concentrez..mi-a luat scaunul de sub fund..acium vrea sa bage aspiratorul in priza....a scos toate cd urile dintr-un sertar.........zau daca mai stiu ce si cui vroiam sa mai zic ceva,...o si ce relaxata ma pusesem pe scaun


a, fetele cu copilasii bolnaviori...incercati si uleiul de catiina...am vazut o emisiune despre asa ceva.recunosc ca nu prea ma intresase prea mult catina,cand mai auzisem despre ea..insa dupa acesta emisiune m-a facut sa caut mai multe info pe net..e nemaipomenita si pt copii si pt adulti...nu mai scriu acum insa uitati va las un link...http://www.farmaverde.ro/imunitate-raceli-astm-c-170_272/nou-ulei-de-catina-hofigal-pentru-copii-60-capsule-hofigal-p-11122
si seda si de la 1an direct picaturi de ulei presat la rece...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Naseara!
Mada, sa-ti traiasca barbatul, sa fie sanatos si la punga gros
Somleac, Deeaa cautati Masa si medved pe you tube, e un desen in rusa dar asa seamana fetita aia cu Andra mea si cu fetele voastre...
Miki, Cami sanatate si sa scapati de mucii aia odata!
Yvy, te pupic !
msbb ce ti-ai luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara!

apar si eu la spartul targului anyway, nu am pierdut nimic, ca vad ca toate ati fost plecate pe undeva de nu ati scris mai nimic si eu sunt obosita, zici ca am fost la camp la sapat sau ceva de genul, dar deh, atata plimbareala si soare, te obosesc azi dimineata cel putin ma durea carnea pe mine , nu am habar de ce? cred ca de la vantul de pe plaja? sau urca trepele alea in spirala in castel? ca ieri am ost la un castel si apoi la plaja sa ne jucam cu kitty in nisip si azi am fost la Zoo, ca avem abonament si am spus sa profitam, sa ne scoatem parleala cum s-ar zice, ca tot a fost soare si cald si bine, sper sa o tina tot asa si sa avem o primavara frumoasa, pana acum e superb!

va las linkuri la pozele de ieri si azi, de comentat nu le-am mai comentat, dar intelegi voi ce si cum

La castel si plaja

London Zoo

Ma duc la si sa imi fac manichiura si apoi nani Marti e Sf Gheorghe, acum mi-am dat seama! avem vreo Georgiana?

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut fetelor,

ieri am sarbatorit-o pe Ilinca, nu am facut petrecere mare, doar 2 prietene si vecinii si multi copii. Ilinca inainte de petrecere a cazut si s-a lovit raau la mana, si acum plange ca o doare "mucha", nu stiu ce sa fac sa o duc la radiografie sau nu, ca de miscat o misca, nu plange daca o masez. A mai cazut o data pe spate pe scarile de la terasa, pfuui ieri nu a fost ziua ei norocoasa. In schimb s-a simtit minunat la petrecere ca fratii cred ca s-au simtit prost ca Ilinca are asa de putini invitati si au decis sa se ocupe/distreze doar pe ea, asa ca a fost super incantata sa fie centrul atentiei la vreo 15 copii. La tort s-a rusinat si n-a mai vrut sa sufle in lumanari, abia dupa ce i le-a stins Vic si-a facut si ea curaj si le-a stins de vreo 7 ori ca erau din alea de se tot aprind.

Azi dimineatza am fost la Covasant la maslu, copii s-au mai jucat pe afara, am ramas si la masa invitati de popa de acolo si am mancat bunatati de post.

Prietena mea bolnava a murit astazi, chiar in timpul slujbei la vreo 10 min dupa ce a pometit-o preotul. Nu am vrut sa pun pomelnic ca au fixat o taxa de 10 lei de persoana si pe mine ma enerveaza la culme fazele astea ( adica cum daca sunt sarac si n-am bani nici popa nu se roaga pentru mine?) dar pana la urma tot ne-am gandit cu prietena mea si am zis sa o trecem macar pe prietena asta bolnava, pana la urma ne-am trecut pe toti. Cred cu tarie ca slujba sfantului maslu a ajutat-o ca a murit foarte usor ca un somn ( desi perspectivele erau urate sa moara sufocata pentru ca pplamanii nu o mai ajutau dar inima era sanatoasa tun).

Am fost si la priveghi, si am asa o multumire sufleteasca ca ia spus fratelui ei ca e impacata, ca si-a trait viatza frumos si nu are nici un regret. Dar tot sunt trista si pis pe ochi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mada sa-ti traiasca sotul!!!!

Msbb bine ca te-ai decis. Joi m-am gandit la tine. Eram cu Ilinca prin oras cu motorul si s-a trezit a mea sa se enerveze pe trecerea de pietoni, brusc a aruncat motorul cat colo si s-a aruncat pe burta. Pfuuii ca n-am stiut ce sa recuperez mai repede, copilul s-au motorul, pana la urma ne-am retras eu ducand motorul sub brat si taraind copila pe jos ca n-am reusit altfel.

Ancutza Doamne ajuta sa fie bine soacra ta.

Delia, da, da seamana perfect Aici la biserica i s-a casunat pe o baba si n-a lasat-o sa se aseze in scaun. Cum dadea baba sa stea jos cum Ilinca striga "Nu pune jios leaule!!"

Dorina sunteti superbi, am predat coletul. Vezi ca pozele de la castel nu se vad.sa nu stergi pozele de la zoo ca vreau sa le vada maine si copii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ba se vad, waw ce frumos e pardesiul Strumphitei mici , ce plaja lata, te dor picioarele sa mergi prin nisip pana la mare. va sta super una langa alta, tu bruneta , ea blondina . La ce tzoale are ar fi si pacat sa nu mai faci o fata. Si abia apoi un baiat.

Mergi la inceput