Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Clubul scutecelor (1-4 ani)

LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (51)

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 13

strumphitza

3572 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luistrumphitza Adauga semn de carte la raspuns Trimite strumphitza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Seara buna!

scriu repede 2 vorbe ca-s pe fuga, plec sa ma alerg pe am pacatuit azi si am calcat pe langa dieta, adica strachini am fost in centru ca a fost soare si frumos si am papat in oras o paella cu chorizo de care-s indragostitaaaaaa.... si am mai baut si un pahar de PIMMS nu-mi pare rau ca am pacatuit, mi-a mers la suflet

Alina, superba micuta, sa fie sanatoasa!

Cami o sa fie bine!

Somleac, ti-am scris PM! citeste si raspunde-mi te rog, e urgent!

plec la bicla mea, ne auzim mai tarziu sau maine daca nu adorm cu bicla-n brate

Mergi la inceput

Somleac

2905 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Somleac un Mesaj Privat  Reply with Quote
Strumph imi pare rau abia acum am vazut mesajul. Acum nu mai pot face nimic, dimineatza ma duc la banca sa vad ca asta l-am aflat telefonic, probabil oi fi gresit ceva.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Somleac

2905 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Somleac un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pfuiiii, fetelor sunt varza. Rupta de oboseala, chiar rupta simt ca clachez, cu nervii in pioneze si o stare asa nu stiu cum sa spun parca as plange dar asa o tura sanatoasa macar de-o inundatie.

Ilinca si-a spart ieri capul, la Vic la gradi e invazie de paduchi si bineanteles ca a recoltat si el ceva, mesterii care trebuiau sa ne faca aleile si-au dat seama ca ei nu stiu sa puna asa cum vrem noi, asta dupa ce mi-au sapat toata curtea si mi-au facut-o o groapa....... Ma bag la munci, nu cred ca dorm naptea asta.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput
madutza_bra
madutza_bra

8731 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimadutza_bra Adauga semn de carte la raspuns Trimite madutza_bra un Mesaj Privat  Reply with Quote
Hello!

strumph, nici prin foisor nu mai stam, mai mult plimbari hai-hui, am si net pe tel, dar nu-l pot folosi in parc, tb sa fiu cu ochii pe nazdravana mica. Azi am reusit sa ajung si la gradi seara, fata mea se dadea pe topogan, pe burta, cu capul inainte , de cand nu mai sunt mereu langa ei, fac ce vor . Mi-a stat inima cand am vazut, dar mi-am revenit cand am vazut ca era stapana pe situatie, deci nu era prima data cand se dadea asa
Sunt un pic suparata, ca am auzit din surse neoficiale ca nu s-ar mai face grupa mica la gradinita lui Cristi , ne rau peste cap daca va fi asa...nu stiu cum vom reusi sa-i ducem si sa-i luam de la gradi diferite...si sa mai ajungem si in timp la serviciu...off

ally, sa-ti traiasca nepotica, e o dulceata !!!!!

azi sper sa ajung mai devreme in pat , va pup

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!
Mergi la inceput

Somleac

2905 Mesaje
Mada eu zic sa nu te stresezi de pe acum. O sa faca grupa mica, e o aberatie sa nu faca.

Aly sa-ti traiasca sotul si dulceata de nepotica. Felicitari surorii tale.

De soacra Ancutei mai stiti ceva?

Strumph am vazut si eu pozele. Nu mai zic nimic

Roxi tu ce mai zici?

Mergi la inceput

ailed_dota

6340 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ailed_dota un Mesaj Privat  Reply with Quote
Neata si cafea!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA
si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)
Mergi la inceput

Somleac

2905 Mesaje
Dau si eu prajiturele, piscotele, suc de fructe proaspat stors si o salata mare cu leurda, ridichi, salata verde rosii si ce mai vreti voi.

Azi face roscata mea incapatanata 2 ani. Sa-mi traiasca si sa-i dea Domnul o viatza plina de impliniri.

Mergi la inceput

ailed_dota

6340 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ailed_dota un Mesaj Privat  Reply with Quote
La multi ani Ilinca!

Sa fi sanatoasa si fericita si sa fi la fel ca acum si cand cresti mare!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA
si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)
Mergi la inceput
miki1979
miki1979

4411 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite miki1979 un Mesaj Privat  Reply with Quote
La multi ani Ilinca!
sa fii sanatoasa puiut si ambitioasa si bataioasa, dar si alinare pentru sufletul lui mami cand are nevoie; te pupam cu drag si sa ai parte de o zi minunata cu mult rasfat din partea familiei tale minunate
mami, multumim de tratatie, cu asa bunataturi nici ca putem refuza

mami de 2 prichindei
Mergi la inceput

strumphitza

3572 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luistrumphitza Adauga semn de carte la raspuns Trimite strumphitza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna dimineata!

Am auzit ca se trateaza si cinsteste lumea pe aici, deci e rost de party! deci aici mi-s si io

La multi ani, Ilinca! sa fii sanatoasa, sa cresti mare si cu personalitate, asa cum ii place lu` mami dar sa nu ii pui parul prea des/mult pe moatze daca se poate ..si sa ai o copilarie de poveste alaturi de fratiorii tai!!! Mami Mihaela, sa va traiasca si sa fie sanatoasa aveam sa zic si o completare, dar mi-e ca ajungi la Londra intr-un suflet cu batzul sub bratz sa zic, sa nu zic? ....deci : poate ii mai faceti o fratioara/surior ...gata, mi-am pregatit cojocul Poti sa vii cu tot cu gasca, am unde sa va cazez... ce fain ar fi?!!! o saptamana la Londra la cutreierat hai hui !!

Mergi la inceput
Pag. din 13 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com