Stelute de iulie-august 2013 (84)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Legat de haine de bebe eu pentru la vara recomand tipul www.jokids.ro/detalii-produs/body-bebe-cri-785.html" target="_blank">asta de body! Eu am avut la L vreo 15 bucati, marimea 3 luni sau 3-6 luni si am trecut vara cu ele! Sint mult mai comode decat seturile din 2 piese, mai ales la schimbat pampers ca nu-i dai mereu pantalonasii jos de 10 ori/zi (da, L facea kk cam de 10-12 ori/zi in primele luni, in medie dupa fiecare alaptat, dar si intre), deci trebuie sa ai acces rapid la popou

Si nu recomand sa luati atat de multe haine tip salopeta cu botosei, maxim 2 sint de ajuns sau una si un dres/pantalon ceva plus un jerseu subtire in sus asta in caz de ploaie ceva, caci in iulie/august bb va sta numai in body cu maneca scurta sau maieu si pampers, uneori doar in pampers cand e f f cald afara! Deci caciulitele si compleurile cu maneca lunga/pantalon cu botos nu-si au rostul, decat daca sint marimea 3-6 luni, nu le va purta pe caldurile alea infernale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Stefana multumesc draga

Nici eu nu suport pantalonii, si eu incerc azi la SH urile de langa mine sa vad daca gasesc macar o rochita, cat sa am in ce sa-mi scot fundul din casa. Azi o sa ma imbrac in niste pantaloni de trening cu talie joasa, sunt singurii in care mai intru. As mai avea salopeta de blugi de gravide, pe care am luat-o la 9 sapt, dar deja mi-e f cald in ea si nu o mai suport, m-am saturat de ea , din ianuarie numai in ea ma fatai...


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Legat de hainute eu i-am cumparat cea mai mica marime 56 cm. As cumpara si 2 body marimea 52 sau 53 dar ma mai gandesc. . Salopete am cumparat cred ca 20 . Nu imi plac compleurile pantalon camasuta

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Aaaaa, am uitat sa va impartasesc ce compliment am primit azi in asteptarea liftului "corporatist". O colega dintr-un alt departament vine la mine zambind: "Ce faci, grasule?! Cand te-ai facut atat?" In mintea mea se derulau scene de ciufuleala cat-woman style...

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ama daca tu esti grasa, colega nu vede bine!!!

Asta cred ca s-a vrut a fi o mica rautate, mai ales venind de la o femeie, caci barbatii pot sa scape fara sa gandeasca asa ceva!


EDIT: dupa ce ca am bagat in mine cat un purcel, mai mananc si litere acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata!!
fetele vorbarete!! Aseara voiam si eu sa mai stau la o barfa cu voi, dar mi-am pus ultimul episod din Game of Thrones si am adormit in primele 5 minute. Cumva v-am citit, acum sa vad ce am retinut!!

Bobita, nu poti refuza? Vineri te poate pali brusc o durere crunta de burta!! Sunt cam magarite si colegele tale si seful!!

Betty suficienta listuta ta. Eu am folosit f mult tipul asta de salopeta (e aia rosie, fara maneci). Si as mai lua vreo cateva bluzite cu maneca lunga. Si iti spun si de ce...fiind copii nascuti vara, in timpul zilei e mult prea cald sa iesi la plimbari cu ei, si iesi mai mult seara si dimineata, cand e mai racoare si atunci le tb poate, si ceva mai grosut... Papuceii, sunt doar de fite, ca nu au nevoie. La Raul am avut si eu o gramada de haine luate degeaba, blugi, trening, papucei si de fapt doar chinuiam copilul imbracandu-l cu ele...
Acum am luat multe hainute de la burtica noastra, care aduce haine de vanzare.
Aaa, sa imi zici Betty, inainte cu 3 zile de comanda sa caut costumul de baie pt Raul.

Nici eu nu mai stiu cu ce sa ma imbrac...dar sunt fan blugi, desi ma deranjeaza intr-adevar si pe mine banda aia peste burta, dar nici ciorapii nu-i suport deloc, ma mananca picioarele, burta, toata pielea. Asa ca astept sa vina vara, sa dau jos blugii si sa iau rochii , dar inainte tb sa fac ceva , ca sunt tare alba pe picioare, si nu am nici o idee ce...ca solar banuiesc ca nu am voie!!

Yvyana, sper sa nu va apuce iar tusea...

Teodora, si eu astept sa nasc, sa scap!

LA MULTI ANI LAURA!!!


Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Buna dimi!

Nu mai pot de somn si iar a intrat soarele in nori

Laura, La multi ani, sa ai o zi frumoasa si o sarcina usoara in continuare!!

Amalia si Delia, multumesc din suflet pt acatist si listuta! Sa dea DD sa avem toate bebelusi sanatosi si frumosi! Eu m-am emotionat toata cand am trecut pt prima data oficial numele lui bebe pe lista

Fetele, am vazut ca pe drive au aparut si alte documente..ceva cu hair before&after, comanda DFS etc. Stiti ceva de ele? Sunt ale noastre??

Bobitza Eu zic ca tu esti mai indreptatita decat colegele tale sa stai acasa in we. Ce oameni idioti!

Yvy, nici eu nu stiu magazine de gravi prin Buc..Stiam unul in magazinul Tian, dar s-a inchis odata cu transformarea lui in Mall S-ar putea sa gasesti prin Big Berceni, nu stiu daca iti e aproape..Eu port haine mai largute, am o fusta tricotata lejera, rochite baby-doll, camasute prinse sub sani si largi pe burtica, rochii si fuste largi de vara (abia astept sa le port) si vreo 3 perechi de blugi de la o prietena.

24+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Neata.

Legat de hainute nu luati decat cateva pt prima luna, sa vedeti cat de mare e bebe cum e vremea afara, eu ii cumparasem un dulap intreg si jumate nu le-a purtat ca s-a decalat vremea fata de marimi (sper ca s-a inteles ceva din ceva din ce am vrut sa spun). Bine ca acum am cazut in cealalata extrema de nu am cumparat nimic pana acum, nici patutul nu l-am facut.

Laura la multi ani.

Diana eu zic sa nu iei marimea 50 ca multi copii se nasc peste 50 cm cred ca e mai ok 56 ca oricum si daca sunt mari le folosesti dupa, decat sa nu le poti folosi deloc. 50/56 cred ca e ok in general sunt mai mari decat cele marimea 50, dar nu lua multe ca oricum bb creste asa de repede in prima luna.

Bobita da poate scadea colul intr-un timp foarte scurt. Ai grija de tine, menajeaza-te. In legatura cu targul incearca sa fii mai ferma nu cred ca tine de " cheful " colegei pana la urma seful hotaraste , si daca e musai propune-i tu in ce interval orar poti merge in nici un caz toata ziua. Nu cred sa nu gasesti intelegere, spune ca ti-a contraindicat medicul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Salutare, minuni!

Betty, foarte bine ti-a iesit tortuletul ... sper ca v-a placut si gustul!

Paula, sa nu-ti fie frica sa-l incerci ... ca iese, orice ai face ... n-are cum sa nu iasa!

Fetelor, nu inteleg cum va deranjeaza pe voi banda de la blugi ... mie mi se pare fff comoda ... e asa moale si elastica ... mie mi-e chiar draga, nu ma strange deloc! Ma gandeam doar ca vine caldura si o sa-mi fie prea cald... In rest, numai in blugi asa umbla!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Multumesc de sfaturi o sa merg sa caut si ca iau si vreo 2-3 body-uri cu ocazia asta (sau ce gasesc pe acolo si pt bubu meu).
Yvy din pacate nu am Auchan dar sunt multe magazine cu prpfil pe aici si ma gandesc sa caut pe acolo . De fiecare data cand am luat ceva pt copiii prietenilor ..mai aveau 3-5 la fel . Asta pt ca toti suntem asa de priceputi. Ne bazam pe ideea ca gestul conteaza
Am facut cateva poze sa le descarc cu genul de haine ce il iau eu

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput