Stelute de iulie-august 2013 (84)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

Diana, azi voi face un tort extrem de apreciat in familie (anul trecut l-am facut prima data si i-am dat pe spate), dar vom sarbatori usurel, intre ai nostri (eu+barbat, soacra, cumnata+cumnat+nepotica). Vom sarbatori mai desantat ( cu prieteni) la sf lunii, de Florii (e ziua barbatului) si facem 3 in 1 - mare petrecere (ziua mea de nastere, de nume - Georgiana, a lui Florin) in curte (daca e vreme buna) cu gratar, bere, muzica, mai repet tortul, dar la cantitati mai mari si scap mai usor, ca nu ma tin braiele sa fac 2 petreceri la 2 sapt distanta una de alta.

Va pup dulce dragele mele, va multumesc pentru urari, sa aveti o noapte linistita, cu vise frumoase!
Noapte buna!

Laura24 + Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

DIANA draga eu la primu bebe am pus 5 kg si el sa nascut de 3.080g la bebe nr 2 am pus 22 kg si el sa nascut de 3.522g si la bebe nr 3 am pus 6 kg si ea sa nascut de 3.076g toti de 54 cm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

am ramas singura ?????????pa noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Nu Teo inca mai sunt eu aici. Ma bag si eu la somn ca e trecut de ora 1 si e cazul.
Va pup si va urez o noapte buna.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

graphistar/ Laura

Am intrat si eu sa iti urez :

Iti doresc din toata inima sa fii sanatoasa, iubita, fericita, implinita, sa ai sarcina si nastere usoare, sa ai un bebe sanatos si voios!

Bobitza 22+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Amalia, sa-ti traisca printesele voinicute!


Bobitza 22+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Delia, vecina, burtica ta este superba. Iti sta minunat asa!


Yvyana
, sfatul meu este sa mergi intr-un mall si sigur gasesti rochite, lucrusoare dragute in general si nu trebuie sa fie special pt gravi, le iei mai mari.Ex: TinaR, H&M, New Yorker, C&A, Takko, si altele, unde gasesti preturi chiar ok. Spor la


flory_blanca
Off, domnul acela ...
Sper ca esti ok, dar cred ca ai tras o sperietura...


Ele
, multa sanatate!!!


[Mess, suntem cu tine!

Alina, ma bucur ca esti bine si optimista!

Mony
, multa sanatate! Ai grija de tine!

Olimp,
ce oameni...sa va taie netul...niste comunisti!

Betty, da-o incolo, nu te consuma pt asta, banii vin si se duc dar nu e normal gestul ei...Te pupik








Bobitza 22+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

"Bobita, Happy, voi ce lucrati doamnelor? "
Paula, multumesc de intrebare! Azi am stat la munca de la 9 la 18 si nu am apucat sa mananc...au tabarat pe mine cu diverse sarcini, "ca tot am stat in medical o sapt" de parca zici ca veneam din Bora Bora....

M-au suparat rau de tot ca in weekend e un targ imobiliar si m-a sunat dir general sa ma duc si eu ca vezi Doamne colegele mele nu fac fata, ca una nu are chef sa stea 3 zile, alta pleaca nu stiu unde...si astfel, ma duc eu cu burta la gura!
E super aiurea...eu stiu cum e la astfel de evenimente...stai in picioare de la 10:00-20:00, vb non stop, intri in contact cu toti oamenii raciti...e ba cald ba frig si mereu veneam cobza de acolo
I-am zis ca daca nu am incotro ma duc desi de 7 ani de cand lucrez la ei au fost ani la rand cand am mers singura 4 zile si acum ele 2 nu se inteleg sa mearga pe rand...Problema e ca eu am in weekend programare la morfo si trebuie sa ma duc asa ca nu stiu cum sa ma impart...

Am ajuns acasa moarta de foame si dezamagita de "calitatea" anumitor persoane...ele fata de mine par asa dragute si fac totul pe la spate...apoi se mai si plang ca nu pot face copii sau nu stiu ce probleme au, dar nu vad cat sunt de rele in mod gratuit!

Toate trec si se rezolva...m-am pus in pat si am adormit de la 18:30-21:30. Sunt putin ingrijorata ca azi toata ziua nu am simtit-o pe Rebecuta asa cum o simteam eu de obicei.
Sper sa fie bine!!! si mai e ceva...eu la toate controalele aveam colul de 4.5-4.8 iar la ultimul control a zis dr ca are 3.3.Oare sa scada 1 cm si ceva intr-o sapt, 10 zile? E adevarat ca nu a masurat transvaginal ci doar pe burta, dar uneori asa masura si cand era de 4 si ceva...
Oare sa imi fi daunat toata alrgatura din ultima perioada? Daca e asa, numai stat la targ in picioare nu imi trebuie...

Bobitza 22+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Apropos de colostru, v-am zis ca in sapt 19 parca mi s-a intamplat prima oara.
Ieri, am patit din noua, dar la ambii sani. M-am schimbat, pt ca se vedeau ca 2 monede in dreptul sfarcurilor si apoi mi-a curs iarasi, dar mai putin

Teodora si mie mi se intampla sa se pozitioneze jos si sa am non stop senzatia ca fac pipi.

Oare ce e cu Happy de nu a intrat? Sper ca esti bine, iubita!


Parca mi se pare ca am simtit-o pe minunica mea miscand si m-am mai linistit! Ma bag si eu in patut ca e 3 aproape si ma trezesc la 8 sa merg la munca...
Va pup si sa auzim numai de bine!

Sa nu ma injurati ca iarasi m-am intins la vorba.

Bobitza 22+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina2401 spune:

La multi ani Graphistar!

25+ de

Mergi la inceput