Stelute de iulie-august 2013 (84)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

delia sunt franta , m-am intins in pat si abia ma misc...cum a venit vremea buna ne storc clientii ca pe lamai...si patronii ne freaca ca pe frisca...

astept sa inceapa Master Chef - nu ratez emisiunile imi plac , mai invat si eu trucuri

happy asa este inca 2 saptamani si GATA pun armele jos , sper sa nu ma extenuez de tot in aceste 2 saptamani..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Multumesc, fetelor!

Oxana, nu mi-a fost usor, dar na, ce sa facem...(am un an si jumatate de cand sunt in conditiile astea pe aici). Am avut perioade (din ce in ce mai dese de cand cu sarcina) cand simteam ca am cam ajuns la capatul puterilor, dar s-a dovedit ca e taaare departe acel capat (asta de fapt cred ca o stim toate cele care avem copii) . Am avut noroc cu cresa cu program pana la 7 seara, cu serviciul care mi-a permis sa lipsesc in caz de urgente (bine, m-a si incarcat cu lucru in rest), cu un copil relativ cuminte, cu prietene de la serviciu. La bona am apelat cand chiar am avut nevoie (ca a trebuit sa vin in week-end la munca si de cateva ori cand am iesit si eu seara cu prietenii). Am o femeie care ma ajuta cu curatenia o data pe saptamana.

hai ca m-am intins.

Dana, felicitari pentru rezultate!

Oana, la multi ani sotului! Sa-ti traiasca si sa va bucurati de familia voastra frumoasa!

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 26+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

fetelor mai stiti ceva de mony ieri avea contractii puternice ..vad ca azi nu a scris , nr de tel nu are trecut in listuta ? sper ca e bine..

nici elf nu a dat nici o veste..

amalia




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Multumesc fetele

Sa va amuz si pe voi un pic. Sotu a facut curatenie in masina si a scos o cutie mareeee si plina cu pliante de la firma. Le-a lasat afara a zis ca le ia si le pune inapoi. Binenteles a inceput vantu si ce e in curtea noastraa Pun poza la msj sa vedeti cum dormea catelul meu

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Paula, ms din nou Ma gandeam cum e cu lohiile astea...beneficiezi de un avantaj 9 luni si se razbuna 1 luna intreaga

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dana dormea catelul pe moale




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Olimp sunt inca 2 in 1,sper sa mai reusesc sa mai rezist 3 zile la lucru,dupa care imi iau concediu medical ca nu se mai poate.
Contractii am in continuare,vad ca nu vor sa-mi dea pace,azinoapte n-am dormit deloc de dureri,azi am fost varza la lucru......cand am venit acasa am incercat sa ma odihnesc,dar al meu copil nu avea acelasi plan...plus ca o facut si febra si nu inteleg de la ce....incerc sa nu dau in depresie ,desii sunt la un pas sa cedez

Multumesc tuturor fetelor pentru gandurile bune

Paula promit sa nu mai folosesc acel cuvant pana in ultima luna....sa ne ajute Dumnezeu sa ajungem toate cat mai aproape de termen.

va burticute dragi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Mony, sa iti dea Doamne Doamne putere! Si sanatate tie si puiului racit! Te pupic

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Mony, pai si tu de cate zile stai cu dureri si cat mai ai de gand sa te joci?
Nu vreau sa te sperii, dar vara trecuta am avut o prietena, care a stat cu dureri 3 zile, bine avea 38 de sapt si cand chiar nu a mai putut s=a dus si ea la dr si avea dilatatie 8.
Serios, iti ridica cineva statuie?
Multa sanatate lui Denis...noi nu prea am avut treaba cu febra, ca al meu facea bronsiolite ( care nu sunt caracterizate de febra), si cand a facut, de 3 ori -am avut asa - de doua ori rosu in gat si o data enterocolita.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Mony multa sanatate si tie si puiutului si bebe sa stea la caldurica pana la termen
Happy cu lohiile cred ca asa e doar am stat 9 luni ca printesele . Pe mine inainte ma tinea 2-3 zile deci clar daca vor tine lohiile 40 zile sunt exact pt 9 luni
Olimp
Sa va mai arat ceva Superstitii pt bebe
http://luminaortodoxiei.com/ro/descopera-ortodoxia/explicatii-utile/item/711-supersti%C5%A3ii-%C5%9Fi-credin%C5%A3e-false

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput