Stelute de iulie-august 2013 (84)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna greierasilor am citit in diagonalasunt cu mosafiti ,fetele ma bat cu picioarele in stomacdar imi fac singura curaj mult a fost putin a ramas

Oana pune copilasul bonlavior

cand m am referit la listuta m am referit la copii deja existenti ca cei din burtica nu sunt inca botezati nu pot sa citesc tot dar mai arunc cate un ochi pe la voi

amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Azi pe la 11 si ceva am plecat la epilat, cand am terminat deja eram cu foamea in gat si m-am impiedicat de o pleskavita . Apoi am bagat o tura pe la SH si nu mi-a placut ce am gasit. Asa ca am plecat mai departe intr-un complex comercial la belit ochii dupa hainute de bebe, dar mi-a trecut repede ca inca sunt colectii de iarna, iar eu am nevoie daca tot o sa cumpar ceva, de haine pt 40 de grade . Deci am trecut la magazine pt je moi si am reusit sa cumpar chestii, doua rochii, un tricou si o per de balerini (urasc balerinii dar n-am ce face)
Pun pozele sa le vedeti


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Am revenit si eu si ma bag la somn ca m-am trezit prea devreme azi . Sa dorm macar o ora ca nu mai sunt buna de nimic
Oana La multi ani frumosi si sanatosi sotului
Dana ma bucur ca ai analizele bune si voinicul sanatos!. Se pare ca si Dr mea nu prea stie cu ce manaca sarcina.
Oxana poate ar fi buna o centura totusi daca durerile sunt asa de mari.
Cauta si in Iasi sigur trevbuie sa gasesti undeva de probat. Daca iti usureaza sarcina si numai o luna eu tot zic ca se merita investitia, mai ales ca urmeaza vremuri grele
Asta e rezonabila ca pret

http://www.tonus-elast.ro/www-tonus-elast-ro/eshop/2-1-PRODUSE-PRENATALE-FEMEI/12-2-Centuri-prenatale

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Gata, am pus si eu pozele, sa ma laud putin, sunt atat de fericita ca am in ce sa ma imbrac


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Delia aseara ma uitam pe site-ul lor ca de acolo tot puneam eu intrebarile. Azi aam cumparat doua body-uri unul cu maneca scurta si unul cu maneca lunga care se impacheteaza cumva sa nu se mai zgarie BB. o caciulita , 2 perechi de sosetute, manusi si o paturica. sunt toate albe simple. Pt spital.
Body-urile sunt marimea 22 D-na zicea ca sunt destul de mari dar eu tot o tineam una si buna ca nu se poate sa fie asa de mic copilul M-am bazat ca stie ea ce vb acolo si le-am luat.
O sa merg si la magazinul ala dar nu stiu cand ca e tocmai in cealalat capat al orasului . In schimb ala de carucioare e langa mine la vreo 10-15 min de mers pe jos( in fine cu mers de acum o ora-doua) si la ala trebuie sa ajungem.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Laura, la multi ani! Sa fii sanatoasa, fericita si sa ai un copilas sanatos, care sa-ti ofere numai bucurii!

Asaaa, da-le incolo de deadline-uri, ca ma dati disparuta de tot, asa ca iau o pauza (mica ) si va dau un semn.

Diana, Ama, .

Eu sunt ok, doar ca am fost foarte foarte ocupata la munca si acasa am tot avut musafiri, asa ca am incercat sa va citesc seara, dar cum aveam muuult de recuperat, nu mai aveam putere sa si raspund. Acum n-am ajuns la zi cu cititul, dar m-am hotarat sa las treaba la o parte si sa scriu un pic.

Despre noi: am facut si eu ecografia morfologica si totul pare sa fie acolo unde si cum trebuie; matzul se juca, isi tinea un piciorus cu o manuta, ca nu reusea doctora sa-i numere degetele si cu cealalta se agatase de cordonul ombilical; e cu vreo 2-3 zile mai micut, dar in grafic. Eu nu m-am stresat niciodata ca e mai mic. Asa a fost si Alexandru tot timpul. Stiu ca fac "pisoi", cum a spus sotul meu. De aia eu n-am problema cu cumparatul hainelor, ca tot s-a discutat. Le iau pe cele mai mici. La Alexandru mi-a parut rau ca n-am avut 1-2 body-uri de prematuri, ca sa ii vina si lui bine niste hainute (nu a fost prematur, a fost doar mic: 45cm si 2,600 kg).

In alta ordine de idei eu sunt taaare bucuroasa ca nu mai sunt singura. Dupa ce a fost sotul meu pe aici cateva zile, mi-a venit si prietena cea mai buna pentru cateva zile si acum a venit mama, care va sta cu mine pana cand mergem acasa de Paste, se intoarce apoi cu mine in Luxemburg si sta pana plecam de tot. Yeee! gata cu facutul mancarii la miezul noptii, cu alergatul in pauza de pranz dupa cumparaturi etc. Partea nasoala e ca in conditiile astea (cu mama aici) ma ingras sigur mai mult decat e cazul.

Nu mai stiu ce voiam sa va mai zic... erau multe...

A! Diana, te-am prins cu Saramago. E scriitorul meu contemporan preferat.

Si am mai vazut poze. Sunteti frumoase!!!

Gata! Ma intorc la prestat, ca altfel dorm pe aici in noaptea asta.

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 26+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Diana merci de link, chiar mi se pare faina centura. O sa caut prin magazine...

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Adriana ma bucur ca esti bine! Ce fain ca a venit mama ta! Sa stii ca eu mereu te am admirat cum te dscurci cu job, copil, gravida si singura in tara straina. Chiar ma gandeam daca ai bona...

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Am fost in fata blocului cu Raul, si cu copii din bloc. Cu Raul sunt 5 copii in scara la noi, cu varsta cuprinsa intre 3,5 si 1 an. Cum a venit soarele, cum e nebunie, dar asa imi place. Acum a ajuns si Cosmin si am predat stafeta.

Dana, ma bucur ca totul e ok.

Adriana, adica tu esti intre straini singura si cu un copil mic? Esti cea mai tare!!

Delia am vazut pozele pe FB, . Eu caruselul nu l-am folosit niciodata pe post de lampa de veghe, cat pt sunete si melodii, care chiar il calmau. In rest am folosit veioza, pt noaptea cand se trezea sa pape, nu dormeam toata noaptae cu veioza in ochi.

Oana
m avem, avem muci...vreti? Chiar ieri ti-am vazut poza, ti-a explodat si tie burta!! Doar burta, ca in rest esti la fel!!

Elena, hai cu stirile!

Olimp, dormi?

Ce ati mai facut bun de mancare?

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

salut gagici

am ajuns si eu pe aici..

bobita
vad ca si pe tine te freaca ca pe unt , si eu vin franta de la lucru , azi nopate am dormit nemiscata..dimineata cand m-am trezit ma faceam pe mine...nu stiu cum am rezistat toata noaptea cred ca de la oboseala nu am mai simtit nimic..

si in cazul meu colul este de 4 cm masurat transvaginal si 3 cm la eco abdominal , mi-a explicat dr ca e normal sa foe diferenta ..

apropo de simtit si eu daca sunt bagata in priza nu o simit asa de bine pe Ilinca de accea seara cand ajung acasa si ma intind in pat o simt bine..

happy tot fara net ..

laura draga mea LA MULTI ANI

yvy mai am putin si scap si stau si eu acasa...si o sa am timp de mine si de cumparaturi...

apropo de haine de gravi , in afara de 2 perechi de pantaloni nu mi-am luat altele am optat la haime mai largi care se pot purta si dupa...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput