Felicitari De_ea! Hai Lai! CIRESELE Mai-Iunie2013

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Raluca
Duduta
Sper sa recuperati la noapte :)
Iris mi-ai amintit de o chestie citita intr-un articol: o sa vedeti gravide la 9 luni spland geamuri . Mi s-a parut distractiv, vad ca ne apuca criza de curatenie pe rand. Dar mai asteapta nitel :)


37+ cu Vlad Alexandru



Buna dimineata!

Flafi sa stii ca fix asta aveam in cap - sa sterg geamurile si nu orice geam, ci alea imense de la balcon pe care trebuie sa te intinzi, nu gluma. Asa ca intai am eliberat balconul, l-am aspirat si mi s-a intarit burta, deci m-am calmat, m-am echipat si am iesit la plimbare in parc. Am lasat toate pentru doamna care vine azi.
Kabecka - felicitari de achizitie.
Vicky - si eu stiu ca baia in cada provoaca nasterea, deci bag si eu dusuri de pe la 5 luni, desi iubesc sa lenevesc in cada.
Elyana - dr-ita mea mi-a spus ca e normala cresterea cantitatii de secretie in trim III. Deci, don't panic!
Madd - felicitari ca iar ai scapat de ITM fara amenda.
si acum draga Hellie sa stii ca abia asteptam sa deschid laptopul sa vad cate saptamani de sarcina ai. Am visat ca am mers impreuna la control in maternitatea Bacau, era data de 9 mai si au zis ca ne opresc pe amandoua acolo sa ne faca ceza. Eu ii spuneam dr-itei ca as vrea sa mai stau ca bebelusa mea are 2.2 kg, dar tu spuneai ca esti pregatita si ca bebelul tau avea 4.1 kg.
Parca totusi l-am anuntat pe sot sa-mi aduca bagajul, i-am dat 200 ron la anestezist si el a plecat lasandu-l pe asistent sa-mi faca anestezia. Ala tot vroia sa-mi faca generala, iar eu ii spuneam ca vreau rahi, apoi el zicea ca rahi se face in cap si eu ma tot certam cu el si-i explicam ca se face in spate. Oricum, tu Hellie ma dragaleai si ma incurajai ca erai tare zen si ne tineam de mana in paturi alaturate. Stiu ca am adormit de la anestezie, dar am nascut amandoua 2 copii reusiti si sanatosi pe 9 mai.
Acum, uitandu-ma de DPN-ul tau, eu iti urez sa fie totul bine si sa stea bebe cat mai mult, dar oare mie sa-mi spuna ceva data de 9 mai??? Chiar sunt curioasa sa vad cum vor decurge lucrurile in ce ma priveste.

Gata, ma opresc ca iar m-am intins.

pupici la fete.



Happy 35 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

Un banc de "sezon"


O blond#259; se duce la ginecolog #351;i îi zice c#259; ea #351;i so#355;ul se chinuiesc, dar nu pot s#259; fac#259; un copil.
- Vom rezolva problema asta – zice doctorul. Lua#355;i loc pe masa ginecologic#259;, scoate#355;i-v#259; chilo#355;ii #351;i dep#259;rta#355;i picioarele.
- #350;ti#355;i, preferam s#259; am un copil cu so#355;ul meu, îns#259;, în fine…

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

Poate pe noua platforma n-or sa mai apara balarii si vor fi permise diacriticele... :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Fetelor intru repede sa va anunt ca avem primul ciresel venit!!!
LA 8.35 a venit pe lume bebe de mami De_ea, nastere naturala, fara epidurala, 3.345g, bine sanatos!

FELICITARI MAMI!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Felicitari mami curajoasa De_ea sa fiti sanatosi ! Sa va traiasca baiatul si tu mami sa ai lapte mult !
Au inceput sa apara cireseii ,iuhu !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

buna dimineata,

Cum citesc ca aveti dureri in zona inghinala apar si la mine, imediat ce cineva se plange de sageti prin col hop si eu. E oare problema doar acolo sau si la etajele superioare?

Apropo de cada, eu mi-am adaptat scrierile de pe net dupa dorintele mele. Acolo scrie ca nu ai voie apa fierbiente ca favorizeaza contractiile dar altfel de ce nu as avea voie? La bazin de ce e permis si chiar recomandat sa mergem? Nu renunt la terapia mea preferata de relaxare. Si pana acum nu am observat nicio urma de contractie. Si despre asta am citit pe aici dar nu a fost contagioasa

Eu deja ma duc saptamanal sa o verific, sa vad evolutiile printesei. Are 33 sapt si 3 zile ecografic si conform dezvoltarii are 35 sapt si
o zi, ne mandrim sa raportam 2,5 kilograme si niste falcute absolut adorabile.

Testul ala de glucoza e scarbos si mi se pare ca este recomandat din ce in ce mai des. Bine, eu nu vad utilitatea tuturor analizelor ce se fac dar nu sunt in masura sa comentez, nu am pregatire medicala!

Abia astept sa vina primii ciresei si primele ciresici! Le tin pumnii si ma rog ca totul sa iasa perfect



33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Neatza!

Wooow! Felicitari De_ea

Eu tocmai am vorbit cu ginecologul, si in vreo 15 minute plec sa-mi vad printesa, ca nu mai am rabdare!

Si asa ca sa va amuz de diminata, o sa recunosc cu mana pe inima ca eu nu prea stiu sa deosebesc frunzeturile astea de primavara Asa zisa stevie e de fapt leurda, de ma minunam eu ca de ce miroase a usturoi Deci am facut ciorba de leurda dupa o reteta de ciorba de stevie de pe net, dar cel mai important este ca a iesit delicioasa

Simcri, felicitari pentru bebele voinic si sa ai grija de tine! Iti spun sincer ca te admir!

Va

30+ cu Adelina Timeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irinukaaa

Fetelor intru repede sa va anunt ca avem primul ciresel venit!!!
LA 8.35 a venit pe lume bebe de mami De_ea, nastere naturala, fara epidurala, 3.345g, bine sanatos!

FELICITARI MAMI!!!!

Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 37+



Felicitari, mami De_ea!!!!
Sa va dea Dumnezeu sanatate, bebele sa fie mancacios si tu sa ai mult lapte!

Off, deja pish ochii...

Happy 35 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Iris, ce tare visul tau eu numai despre nastere nu visez (am visat acum cateva luni data de 20 aprilie, si ca era in weekend ) eu zic ca scap si ca era doar un vis. In schimb aseara m-am visat vrajitor ca in harry potter, iar la final a venit captain planet sa ne ajute

Am zis sa nu ma stresez cu secretia pana nu ajung azi la doc sa o intreb (e mult mai apoasa si am lenjeria umeda, asa ca o sa intreb, just to be sure - o fi si din cauza ca eu cica am avut ureaplasma si mycoplasma si am terminat de curand tratamentul)

Eu in weekend nu am mai rezistat, am facut un dush si apoi am pus niste spuma si am umplut cada cu apa calie-calie, am zis ca daca inotul nu strica, pot sa stau 5-10 minute sa ma relaxez. Aveam burta tare-tare, dar nu prea m-a ajutat, doar psihic m-am relaxat si am bagat o tura de somn dupa . Si am profitat de ocazie sa ma scufund un pic in apa sa aud cam ce aud bebei in burta

Am vazut ieri o poza cu un bebe scos prin ceza inca in sacul amniotic intact. Mi s-a parut dragut .
!!!Oricum, daca va stiti mai sensibile nu stiu daca o sa va placa
http://www.lifesitenews.com/images/sized/images/news/baby_womb-640x520.jpg

29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:



Se coc cireselele!!!


Bravo, mami De_ea

Scoatem majoretele pentru lai

Ps: nu lia

29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput