Felicitari De_ea! Hai Lai! CIRESELE Mai-Iunie2013

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Hellie vorba doctorei trebuie sa ne mai indulcim sa nu mai fim acrituri :) pai in mod normal as fi in 31 de sapt si 4 zile si pe masuratori bebe este la 32sapt si 6 zile.
Pe ziua de azi am scapat de cazaturi asta si pentru ca n-am mers pe jos, doar cu masina, maine va fi alta poveste :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Flafi, eu zic ca de maine ca sa combati plictisul, sa scoti hainele lui Vladut, sa le admiri, si sa le asezi la loc dupa aia...la cate hainute ( sigur) ai, o sa pierzi ceva timp.
Daca ne sincronizam cu nasterea, te scoteam eu in " lume" peste doua saptamani cand intru si eu in concediu. . Dar tu in 2saptamani vei fi deja experta in schimbat pampersi mirositori.. Precis vei fi scapata de orice plictis la vremea aia..

Simcri, la faza cu acriturile nu ma gandisem...hahaha...dar asa este...sa ne mai indulcim zic



30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Simcri pai cred ca trebuie sa ai incredere in instinctele si cunostintele tale, e adevarat ca la cate ai avut parte era bine daca stateai acasa deja, dar cum nu se poate, poate reusesti sa le faci intr-un ritm mai lent. Sper din tot sufletul sa poti si pacientii tai sa vina doar la cabinet sa nu mai urci pe munti!

Raluca si eu sunt la fel, zen, sunt multumita ca ma misc bine, ca pot sta in picioare, ca pot avea activitati , ca pot merge peste tot.
Carmen ma bucur ca faci lucruri care te relaxeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

imi pare rau ca trebuie sa va indulciti! Erati ok si acrituri

Hellie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Simcri, Hellie, sfatul meu e sa luati cu voi si o lamaie, poate va lasa sa stoarceti niste zeama in scarbosenie, ca tare greu se bea. Dupa care chiar ti-e rau. Cred ca ne inunda pancreasul cu insulina, mie mi-a fost tare greu sa nu vars, dar am incercat, macar sa vad rezultatele .

Multa bafta!

Maine la 10 ma prezint si eu la internarea de o zi.
Raportez la intoarcere!

Noapte buna tuturor.

36+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Simcri, felicitari pt bb grasunel. Imi pare rau ca trebuie sa faci testul de glucoza :(. Cu lichid prea mult poate s-a inselat, ca doar e ochiometrica faza . Eu as lua pato, ca nimeni nu-ti ridica statuie, in plus bb e cel mai imp acum.

Carmen, numai in trim I nu ai voie baie in cada, apoi e chiar f bine sa faci, relaxeaza uterul. Aici baile sunt recomandate in caz de contractii.


Vicky, Printzesone and BB (37+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Mony, merci de pont! O sa iau lamaia cu mine. Eu oricum nu o sa stau acolo sa astept trecerea timpului ca mi-am facut programare la clinica de langa casa si ma voi intoarce acasa sa astept trecerea timpului.

Deci cum e mai exact? Imi ia sange pe nemacate, dupa aia beau licoarea, astept o ora si dupa aia iar imi ia sange? Si iar beau scarbosenie, astept 2 ore si dupa aia iar sange?

Asaaaaa...si ce e aceea internare de o zi si la ce te ajuta?!

30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

dragi burtici

eu sunt o mamica de nov 2012. as dori sa vand un carucior si m-am gandit ca poate este cineva interesat. scriu mai jos caracteristicile si dc e vreo mamica doritoare, o rog sa imi scrie PM
multumesc
elen
• Cadru de aluminiu
• Include varianta sport si portbebe(landou)
• Scaun usor de manevrat pe 3 pozitii de inclinare pana la orizontala
• Rotile din fata au un sitem de pivotare cu posibilitate de blocare,se scot usor printr-o simpla apasare pe buton
• Rotile din spate pe aer(pompa inclusa) si sunt pe 2 rulmenti
• Toate cele 4 roti dispun de suspensii
• Suport pentru picioare reglabil
• Maner reglabil pe inaltime cu 4 trepte
• Husa pentru picioare-ideala in anotimpul rece
• Centura de siguranta cu sistem de prindere in 5 puncte
• Capotina detasabila cu fereastra
• Pliere foarte compacta
• Sistem bara de protectie de inlaturare si rotire
• Husa detasabila usor de spalat
• Cos incapator de cumparaturi cu o capacitate de max 3 kg
• Greutate:9.5 kg
Landou:
• Usor de atasat si de prins de carucior
• Se poate utiliza si individual
• Poate fii pliat dupa ce nu mai este utilizat
• Dispune de saltea cu husa detasabila din bumbac 100%
• Greutate 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Vicky, m-am documentat despre nasteri pe net, sunt destule dupa ce s-au bagat in cada. Eu continui sa fac dus. Nu ca n-as avea oricum contractii zilnice! Si colul rezista- luung si inchis.
Simcri, la prezentatie transversala ma intreb daca se vede/evalueaza la fel de bine cantitatea de lichid. Sunt curioasa, in Franta fac cezariana la prezentatie transversala?
Hellie, internarea de o zi de obicei te scuteste de plata, mi-a propus si mie dr pentru analize, dar numai dupa asta nu alergam. Probabil duci si adeverinta ceva de salariat/asigurat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Flafi
Mony
Vicky si mie mi s-a parut suspecta reactia ei, in prima faza parca ar fi vrut sa ma opresc si maine, eu nu am constatat nimic anormal si nici lichidul nu mi s-a parut atat de mult, enfin facem si asta sa vedem, glicemia facuta joia trecuta dupa o cana de ceai cu zahar a fost 0.88 dar om vedea. Cu concediul chiar nu stiu ce sa fac ea a chiar insistat un pic ca cica chiar daca bebe are 2100 tot prematur e, dar eu nu vad niciun semn sa ma alarmeze ca ar vrea sa vina inainte.
Hellie iti ia sange pe nemancate imediat bei scarbosenia si mie mi-a trecut ca imi ia sange la 1h, la 2h si la 3h dar nu mai stiu cum mai fac acasa testul, intervalele de ore. Deci eu o sa raiez 3 ore la laborator ideea e ca trebuie sa stai cuminte pentru ca activitatea poate influenta testul.
Carmen la tranversala fac cezariana ca altfel in principiu nu au cum

Mergi la inceput