Dureri in luna a 6-a

Dureri in luna a 6-a | Autor: ACTone

Link direct la acest mesaj

Este normal sa simt dureri in luna a 6-a de sarcina? DOctorul mi-a spus ca sunt perfect normale, dar pare-mi-se ca durerile sunt exagerate pentru aceasta luna (ca si cum ar lovi cu 20 de picioare deodata).

Am citit acest articol despre www.7p.ro/default.aspx?PageID=986" target="_blank">sarcina pe saptamani, dar nu prea zicea acolo de dureri excesive in cea de-a 6-a luna. Imi este frica si nu stiu ce sa fac. Stiu ca stresul nu e bun, dar e o stare de fapt.

Multumesc anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdalogos spune:

Eu cred ca ar fi cazul sa intrebi daca nu ar fi bine sa iei niste No-spa sau Gynipral.Nu prea am inteles pe ce se bazeaza doctorul tau cand spune ca sunt perfect normale...
Depinde si care e durata si intensitatea lor...dar perfect normale eu nu le-as numi.
Ai grija de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Pot fi contractiile Braxton Hicks. Intr-adevar acestea sunt normale in sarcina insa e bine sa discuti pe larg cu medicul despre cand apar, cat dureaza, daca au o anumita frecventa si sa le descrii cat mai precis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ACTone spune:

Citat:
citat din mesajul lui ACTone

Este normal sa simt dureri in luna a 6-a de sarcina? DOctorul mi-a spus ca sunt perfect normale, dar pare-mi-se ca durerile sunt exagerate pentru aceasta luna (ca si cum ar lovi cu 20 de picioare deodata).

Am citit acest articol despre www.7p.ro/default.aspx?PageID=986" target="_blank">sarcina pe saptamani, dar nu prea zicea acolo de dureri excesive in cea de-a 6-a luna. Imi este frica si nu stiu ce sa fac. Stiu ca stresul nu e bun, dar e o stare de fapt.

Multumesc anticipat.


Va multumesc pentru raspunsuri, incerc sa raman cat de calma pot. Cred ca voi mai astepta o saptamana macar, sa vad ce si cum. Parca s-au mai ameliorat (parca). Sper totusi ca este doar foarte voinic :)) (macar mai pot face cateva glume). Mai citesc si eu niste articole (cand am timp, si asa este pretios pentru mine).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Buna. Mie doc mea mi-a spus ca nici o durere nu este buna. La contractiile Braxton nu trebuie sa ai dureri. Eu in locul tau as mai cere parerea unui medic. Mai bine sa vezi ca e totul bine. Nospa poti lua pana la 6 pe zii. Sarcina usoara in continuare.

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput