Cu sutien sau fara.

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik


Giulia, .

No, am doua lucruri de intrebat :
- ce masuri sunt in Ro ? (cind aud de 75 ? mi se pare minuscul)
- problema : eu sunt din cele la care niste chestii artificiale nu i-ar prinde rau si deci nu am marci preferate - imi place sa iau sutiene mai scumpe care sa stea bine, insa multe luneca la vale : bretelele cad pe umeri si daca sunt amindoua bretelele cazute, luneca si el. Ce e de facut ?


Mik.


75 este circumferinta sub sani in cm.
pai iti iei cu bretele ajustabile, si probabil un sutien mai mic...

uite un site cu sutiene superbe la preturi destul de accesibile, au si pt doamne cu "forme"
http://www.astratex.ro/?gclid=COLch9ul17YCFe3LtAodlXIA-A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erica.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui erica.p

foarte intersant subiectul......
cam de 1 an jumate port sutien mereu,si ziua,si noaptea.....
si doar sutien cu balene din "sarma".nu ma deranjeaza deloc,dorm foarte bine,nu ma strange/inghionteste.am sutiene preponderent din bumbac si care imi vin ca o manusa (cum a scris cineva).am luat decizia asta de a purta sutienul si noaptea pt ca mi se lasau sanii....si,ca o concluzie,as zice,ca in urma acestei practici se mentin in niste limite acceptabile.parca arata mai bine.am 75/80 C.e o experienta personala,n-as putea sa recomand si altora....


Erica, atentie la dormitul cu sutiene pe sarma, mie mi-a pocnit o sarma din asta intr-un din putinele nopti in care am adormit cu el pe mine. M-am trezit ca imi intra sarma aia in piele si mai ca nu mi-a facut gaura (e si zona foarte sensibila).


iti multumesc pt sfat!cum adica "a pocnit"?a iesit sarma din cusatura si te-a intepat?e posibil sa se intample....trebuie atentie,fireste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Eu stiam ca nu e deloc indicat sa dormi cu sutiene care au sarma. Si asta nu pentru ca ar putea 'pocni', ci pentru ca sarma aceea preseaza sanul si nu e bine pentru tesutul mamar. oricat de comode ar fi aceste sutiene, tot tin sanul presat. Tesutul mamar se continua si mai departe decat pare cupa. Nu as dormi cu asa ceva niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

pt fetele care simt nevoia sa doarma cu sutien, va recomand sa va cumparati bustiere - sunt extrem de comode si sustin sanul foarte bine fara cusaturi si sarme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu le port noaptea si nici in casa...strict cand am treaba in oras...ca-mi place sa port camasi si bluze decoltate...cum intru in casa zboara sutienul cat colo...unde cade acolo-l las....dupa tabelul cuiva de mai susam 90 cu E....diferenta de 25 cm...

Da` stau bine...numai ca nu ma simt bine decat fara sutien si e cam nasol asa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui erica.p
iti multumesc pt sfat!cum adica "a pocnit"?a iesit sarma din cusatura si te-a intepat?e posibil sa se intample....trebuie atentie,fireste.


Pai a pocnit, s-a rupt in jumatate. Iar apoi una din jumatati, fiind foarte ascutita, a patruns prin material si mi-a impuns sanul, asa m-am trezit din somn. Mi s-a intamplat si sa-mi iasa din cusatura, insa capetele sarmei sunt protejate cu un strat de silicon, deci nu inteapa asa de tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da` de ce ar dormi cineva cu sutien?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Da` de ce ar dormi cineva cu sutien?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


eu dorm cu bustiera la indicatiile dr-lui.
mama mea doarme cu sutien de cand o stiu eu - la varsta ei are niste sani de admirat, o fi rezultatul acestui fapt, nu stiu...ea zice ca asa se simte bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Neicusorule, dar ce masuri am citit pe aici, ma uit la voi cu alti ochi - ranjet.
In plus, ce feste imi joaca imaginatia ...niciodata nu mi-am imaginat niste fete cu o asemenea bogatie naturala ...mi-am revizuit niste portrete robot -ranjet. Stati linistite, ca la mine, toate le aveti tari, rotunde si orizontale - ranjet ...

PS Cum mai Mada, masura E ...pai eu cred ca pot sa-mi fac boneta din sutienul tau ...si trebuir s-o si leg sub barba ca sa nu cada - ranjet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufleo,ranjet,si io ce sa le fac...e 85-90 la baza sanului si 115 la mijloc,pricepi tu.
Si stau si tepeni...cat pot sta la marimea lor/.Tu de ce crezi ca-s ofticata si-i inghesui in camasi si bluze decoltate?Poate se rusineaza si se micsoreaza.

Mergi la inceput