Cu sutien sau fara.

Cu sutien sau fara. | Autor: Lo_li_Ta

Link direct la acest mesaj

Periodic apare cate un "studiu". Ca nu e bine sa porti sutien ca se lasa sanii, ba ca din contra, e mai sanatos sa porti si noaptea, (sfat primit de o prietena "dotata", de la medicul care i-a facut lipoaspiratie), apoi din nou ca e inutil favorizeaza cancerul pt ca nu stiu cum constrange circulatia limfatica. Si tot asa. M-a cam socat sa vad pe un forum american o majoritate covarsitoare de femei care mai ca nu spuneau ca doar prostituatele ies fara sutien din casa, ca indiferent de ce bluza porti tine de bun simt sa porti. De acord ca nu e prea frumos cu sfarcurile in vant , dar eu am destule bluze, tricouri, in care nu se vede nimic dizgratios. Totusi, noaptea port sutien fara sarme, in general.
La voi cum e?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Noaptea nu port sutien. La ce folos?
Mai nou am inlocuit sutienul cu bustiere (cu burete sau fara - depinde cand le port). Ma simt mai bine cu ele. Rareori mai apelez la sutien.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mai, depinde cu cine ai de-a face...nici eu nu am purtat cat erau orizontale ...frate dar acum si-au pierdut directia ...nu, nu e vina mea, este numai responsabilitatea lor ...ca s-au lasat (pe tanjeala). Tot ce mai pot face este sa le consiliez si sa le sustin sa mearga inainte ...cu push-up de la Victoria Secrets. Desi nu e ieftin, vad ca s-au obisnuit in "hatzuri" si situatia pare sub control.
Noaptea insa le dau drumul in libertate si in pijama ...ca la libertatea fara haine inca am probleme adaptare ... oricum nu ar trebui sa se planga, ca imi pot atinge genunchii in timp ce dorm ...totul este sa nu simt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Am citit si eu "studiul" ala... o tampenie, eu cred ca sutienul - daca e marimea corecta si e si de calitate - iti ofera sustinere si confort.

In plus de-asta mi se pare de prost gust sa vad o femeie fara sutien.... Mai ales daca poarta si o bluza transparenta sau mulata. Din fericire n-am vazut prea multe!

Eu port sutien absolut toata ziua, noaptea nu, ca nu-i vad rostul si e si inconfortabil.
Port doar Marlies Dekkers cu sarma, mi se par extrem de aratoase, de o calitate excelenta si imi vin ca o manusa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu sunt siliconata...natural,asa ca sunt obligata s aport sutien!

Port sutien d eprin clasa a 8 a,dar atunci a fost doar sub presiunea societazii sa spun asa,imi amintesc ca dadeam proba de rezistentza si dupa,m-a luat profa deoparte si mi-a spus ca mai bine sa port sutien d ecaum...ca se uita baietzii:))))

Port sutien doar pe timpul zilei,uneori cind sunt acasa stau fara sutien,noaptea obligatoriu fara!

Mare problema insa sa gasesc ceva care sa ma satisfaca,tot ce-i frumos...nu e pentru mine,iar de sutien de mamaie...tare nu le pot suferi!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Port.. cand ies undeva...din cauza marimii .Erau mai mici inainte de sarcina,acum nu-mi permit decat prin casa sau in drumuri facute fara sa ies din masina ...fara sutien....si noaptea.....
Dar la mine e ceva psihic mai mult(ca-s mari)stau foarte bine si fara..eu imi iau de la Jolidon ca au pentru marimi mari.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Cica de-asta se poarta sutien si noaptea, ca sa nu se lase, sa nu plece in parti si etc. Eu am vazut cateva femei de 60 de ani cu sani de domnisoara si toate au spus ca n-au purtat sutien decat cand era neaparata nevoie. Incepe sa ma preocupe treaba asta cu lasatul sanilor.
Andacos, sutiene pentru sport ai incercat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Pentru toata ziua?

Nu...mie imi trebuie sutien sa ridice pieptul,sa-l faca "tzapan",sa se aranjeze cum trebuie!
E mare problema cu sutienele,pina gasesc ceva care sa se aseze si sa ma si avantajeze...greu frate!!!!

edit:eu fac "matanii"si ma rog de sanatatea celui ce-a descoperit minimizer efect!!!!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu nu cred ca exista femei de 60 de ani cu dansele de 20, unless sunt de plastic.
Ce naiba nene, la 60 de ani incepe sa se lase si pielea din cerul gurii, ce sa mai vorbesc de partile sustinute de muschi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Eu nu cred ca exista femei de 60 de ani cu dansele de 20, unless sunt de plastic.
Ce naiba nene, la 60 de ani incepe sa se lase si pielea din cerul gurii, ce sa mai vorbesc de partile sustinute de muschi ...


Mi-e si frica de cum o sa arat la 60 de ani! Cu "ele" lovindu-se gratios de genunchi atunci cand uit (din cauza varstei) sa imi pun sutienul si cu limba atarnand la fel de gratios ca si muschii se pleostesc! Si placa dentara o sa clantane cand cade gratioasa pe asfalt!O sa fiu o femeie matura (dis)gratioasa!

Acum ca sa discut si despre subiect, eu mereu i-am reprosat mamei mele ca nu m-a lasat sa port sutien cand eram adolescenta, ca zicea ca nu am nevoie.Cand am vazut ca apar anumite modificari din cauza (si numai din cauza) domnului Newton i-am spus ca daca purtam atunci cand am vrut, nu aveam probleme.O prietena de atunci care purta inca din scoala generala , se vaita de aceleasi aceleasi probleme.Deci nu cred ca are legatura .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Vezi ca acum ai starnit o furtuna pe subiect ... O sa vina lumea sa-ti spuna ca la 60 de ani unii inca mai au dinti in gura si mintea la cap. Pe tine te pot contesta cu poze ... Si pe mine ma pot contesta, dar doar cu poze false ...eu nu ii cred decat daca se prezinta doamna in etate, sa pun eu mana ...da baiiii, sa mai pun si eu mana pe o "beep, beep" de 20 de ani .

Mergi la inceput