Stelute de iulie-august 2013(83)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Salut.

Elena asa da gynipralul efecte adverse si eu mai pateam, e neplacut. Ca sa nu se mai intample il iei dupa ce mananci cu foarte putina apa. Si oricum ai luat cam mult, eu iau jumate de pastila odata. Nu se intampla nimic rau dar iti poate da pe moment palpitatii, odihneste-te ca trece.

Spalat hainute bebe: cu ariel sau persil varianta sensitive, clatire dubla si fara balsam .La fel procedez si pt noi. Hainele de mers afara le calc din motive estetice, pt ca nu umblu nici eu cu ele necalcate, restul nu le calc ca mi se pare inutil. Si intotdeauna i-am spalat hainele separat, la temperatura indicata pe eticheta.

Baita: la inceput a venit mama cu idei ca in camera ca e mai cald, si am avut ce cara la apa plus stransul de dupa. Asa ca dupa vreo. 2 saptamani de chinuiala ne-am mutat in baie pe suport de vanita si acolo am ramas. De data asta din prima la baie.

Mess sa folosesti sanatoasa noua achizitie.

Eu azi am fost pana la lucru, agitatie mare s-a impiedecat un domn de mine, eu m-am dezechilibrat si am aterizat pe un genunchi asta dupa ce mi-am contorsionat glezna. Asa ca acum am una bucata butuc dureros in loc de glezna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Yvyana cautasem supozitorul ala si nu l-am gasit.
Am tras o sperietura zdravana, imi tremurau mainele, genunchii si burtica. Acum sunt bine...am pulsul normal.
Bine ca maine ajung la medic.

Mess sa stapanesti sanatoasa camera . Asteptam poze!!
Betty chiar arata f bine tortul. Tre sa vad cand il incerc.

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Bravo Mess felicitari pt atitudine vreau sa vad burtica


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Flory daca imi zice maine medicul ca am colul lung..cred ca ma las si de no spa si de alte porcarii care mi se pare ca le beau degeaba.
Medicamentul potrivit ar fi doar sa stau in pat.

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Ele imi pare tare rau pentru ce-ai patit. Te rog ai grija de tine si las-o moale de tot cu efortul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Burtica tot cu telefonul in oglinda de la baie am pozat-o Stiti cum e cu cizmarul... Trebuie sa pun omul sa imi faca poze, si oricum ai dao in vasta locuinta tot o sa apara in decor pat/masa/ dulap/chiuveta sau aragaz ... deci nu e loc de arta
Trebuie sa imi fac curaj sa fac poze, tot vroiam sa pun poze cu decor de Venetia in spate dar nu cerd ca ma duc nicaieri ... asa ca bag diseara pozele din baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Alina, cand ma gandesc ca tu faci transfuzii saptamanal..

Citat:
citat din mesajul lui dnapotecuta

Mie mi-a zis la laborator ca testul asta de toleranta la glucoza se face de 2 ori la interval de 2 ore, timp in care consumi glucoza lichida cumparata de la farmacie in prealabil. Am inteles ca il voi face daca va fi cazul dupa analizele de trim 3.
Deocamdata fug azi sa iau trimiterea si biletul de la doc pentru transfuzia de saptamana asta. Ma gandesc sa mai fac un eco ceva la spital ca sa fie treaba obla si sa nu plec cu inima indoita la C-ta la botez sambata. Am vb cu oamenii si ne-am aranjat cazare la 2 minute de local, basca existenta camerelor deasupra localului unde te poti "varsa" linistit cand simti ca nu te mai ajuta mijlocul si genunchii. In lumina ultimelor info trag sa merg desi ultimul cuvant il va avea doc.

Alina 28+


24+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

aaa... si mai ziceti ce remediu mai stiti de tuse, m-am saturat ... Am nacajit-o pe bebe si cu plansul, si cu tusea... saracuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Mess lasa mobilierul, nu te crampona din cauza asta, mai tarziu iti va parea rau ca n-ai poze. Si de ce sa nu mergi in Venetia, nu mai vrea sotul sau ti-a pierit cheful?

Pt ca daca doar nu vrei tu sa mergi, iti zic parerea mea. As merge, asa el este cateva zile fara prieteni, doar langa tine si poti prinde un moment in care este relaxat sa discutati, fara sa fiti perturbati de prieteni sau telefoanele acestora. Asta este doar parerea mea.


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

ACESTA ERA un mesaj pt elena

Nu stiu cat este de normal dar asa aveam si eu de la Gynipral, aveam pulsul mare, bataile inimii o luau razna si in plus tremuram toata si trebuia neaparat sa stau in pat :( si sa nu ametesc.
Ps. citesc din urma si mesajul asta mi-a srait in ochi,sper ca esti mai bine pana ajung la zi cu cititul.

Stefania 27+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput