Viata dupa 60 ani!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Ce subiect fain !

Mey, de frumoasa am sa fiu frumoasa, asta e o certitudine !
Am doar o teama ca ma loveste vreo pierdere de memorie, alzeihmer, o porcarie din asta.

Eu visez ca dupa pensie sa ma apuc sa invat ceva de tip stiinte economice. Mai visez sa am nepotei multi si dragalasi. Si sa fiu bibliotecara benevola in satul in care voi locui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Va anunt ca, incepand de azi incep o cura de intinerire ....nu de alta da la 60 ani vreau pielea fina si intinsa si carnea tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Tata are 71 de ani si e mai "la moda" decat multi cunoscuti de-ai mei de 30 de ani. Se imbraca la fel ca tatal lui xio , are cont pe FB, cunoaste toate tainele net-ului; zilnic o ia pe fie-mea a mare de la scoala, apoi pe-a mica de la gradi, le da sa manance, face teme, se joaca, le scoate afara si, dupa ce le luam noi (dupa 7 seara) e inca foaret vioi si isi face plimbarea zilnica pe jos.
Pana acum 2 ani a lucrat (peste pensie, apoi s-au facut reduceri de personal si fiind singurul pensionar l-au fortat sa se retraga). In fiecare dimineata pleca la 7,30 pe jos din 13 Septembrie unde locuiesc pana la Sala Palatului. La pranza se ducea, tot pe jos si o lua pe Ioana de la gradi, o aducea acasa, se intorcea pe jos la servici, de unde, la 4 venea inapoi pe jos acasa
Mama are 69 de ani si inca lucreaza; se trezeste la 6 in fiecare dimineata ca sa poata pregati mancarea pentru fete inainte de a pleca la servici.
In fiecare an pleaca in calatorii in strainatate, doar ei doi (asta a fost pasiunea lor dintotdeauna, sa se plimbe). Merg la concerte, la teatru, nu exista weekend sa nu se vada cu prietenii.

Eu ma vad la aceeasi varsta ... la fel!
(fara tocuri ca deja am discopatie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

sincer si eu ma vad la fel ca acum. bine eu nici acum nu port tocuri :)...si ceea ce imi doresc este sa ma ia Dzeu indiferent ca va fi la 50 de ani sau la 80 de ani, decat sa fiu o leguma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

E greu sa-ti imaginezi cum vei fi dupa 60 de ani, cand tu ai treizeci si ceva. Asta ca sa le lasati pe Xio so Mada in pace.
Eu am trecut de 50 si, drept sa va spun, nu sunt asa entuziast cand ma gandesc cum o sa fie dupa 60.
Sunt din ce in ce mai convins ca esenta dorintelor noastre trebuie sa fie activitatea. Si nu una la relanti, asa, cand ni se face chef, ci una sustinuta, chiar putin peste limite uneori, deopotriva fizica si intelectuala. Bunicul lui rall incarca saci la 80 de ani si mai avea timp si de poante pentru ca nu a incetat niciodata sa faca asta, chiar daca a trecut de 60 de ani.
In rest...nu va amagiti. Incheieturile dor, oboseala e mai incapatanata, amintirile incep sa conteze, printre destinatiile de vacanta incepi sa incluzi baile, financiar incepi sa observi mai atent traseul banilor. Capeti tot felul de obiceiuri pe care nu le aveai, dar carora acum le vezi rostul si devin indispensabile. Prietenii sunt mai importanti, familia ta se descurca si fara tine, ba chiar incepe sa te uite. Si ce-i mai rau: de la 60 la 70 timpul trece ingrozitor de repede, incercand sa te adaptezi la ceva ce refuzi cu incapatanare.
Asa ca...activitate. De care-o fi. Fizica musai.
La toale si creme nu ma bag...sunt in minoritate. Recunosc ca, pentru varste "trecute" imi place decenta, dar asta nu inseamna haine negre. Iar de mana...daca nu te-ai tinut de mana cu omul tau o viata, e greu sa te apuce dupa 60 de ani.
Sexul? Da, de ce nu? Eu de exemplu am aprobarea sotiei ca, la 80 de ani, sa am de ziua mea cateva fete tinere la dispozitie. Probabil ca n-o sa-mi aduc aminte la ce "folosesc", dar asta-i alta treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Idolul tau e Tantareanu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Nu, nu am idoli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ruf,pentru cum ai scris,iti promit eu ca la 80 de ani...iti fac eu o petrecere cu cate tipe vrei tu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Asa deci..incepi sa scartai, devi avar, tipicar, cei dragi te lasa in plata Domnului, iti e din ce in ce mai frica de moarte si boala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Doar pentru ca este amuzanta o pun: http://theelefunt.files.wordpress.com/2012/07/hughhefner_player.jpg

Mergi la inceput