Viata dupa 60 ani!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Da Mada, daca marea majoritate vrea sa "viseze", unde e problema?! Eu nu le vad ca vise ci ca dorinte...asa si incep marea majoritate a mesajelor, cu "imi doresc". Imi dores sa-mi fie bine, ca doar n-oi fi nebuna sa-mi doresc sa ma tarasc de pe o zi pe alta...daca realitatea de atunci va fi diferita de dorintele de acum, asta e, ma adaptez situatiei, atat eu cat si toata lumea.
Bella...nu vreau sa vb despre cat de grasi sunt americanii si cat de inculti sunt romanii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ii spun lui Edip ca realitatea de la tv si din presa este mult distorsionata.


In rest haideti sa visam.
Noi avem asigurare de viata cu componenta de pensie privata. Speram ca la pensie sa ne plimbam.
Ba chiar am visa la o casuta in California. In Ca pentru ca ne face bine clima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui BellaDonna

Rufus,
aici sant peste tot nu numai in Boston, dar daca iti place sa crezi ca toti americani sant grasi ...fara cuvinte



Nu vad legatura cu ceea ce am spus eu.
Si nici cum am dat de inteles ca-i cred grasi pe toti americanii. Eu habar n-am cum sunt.
Asa ca...mai bine nu insist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Mi-e groaza de ziua in care ma voi trezi singura cuc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Citat:
citat din mesajul lui adi2003

Mi-e groaza de ziua in care ma voi trezi singura cuc.



Dar poate ziua aceea nu va veni niciodata!
Si tatalui meu i-a fost frica de asta....si a fost fortat sa ne lase el singuri. L-am admirat si il admir...el si-a dorit o casuta la tara, o bucata de pamant pe care sa o lucreze, si-a dorit sa munceasca....asta a facut pana cineva l-a bagat in spital si dupa in mormant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

Citat:
citat din mesajul lui adi2003

Mi-e groaza de ziua in care ma voi trezi singura cuc.



Dar poate ziua aceea nu va veni niciodata!



Mai bine o viata mai scurta decat una in singuratate.
Insa nu noi dirijam asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta


Cand voi iesi la pensie (daca mai apuc ca in Germanika se iese la pensie la 67 ani))

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)


Daaaa, si in Ro se iese la 63 de ani deocamdata (femeile) si la 65 barbatii.
Si eu ma gandesc uneori daca mai apuc anii de pensie, daca nu ne "omoara" guvernantii astia (care s-or mai perinda) cumva pana atunci
Visul oricarui guvern - cat mai multi contribuabili si cat mai putini pensionari, asa ca vor avea de "grija" de noi.

Serios vorbind, mi se pare ca mai e muuuuult, foarte mult pana atunci... am 34 de ani acum, mai am inca 30 de ani de serviciu.... 30 de ani mi se pare o perioada atat de mare... habar nu am cum o sa arat, cum o sa stau cu sanatatea, cu veniturile, cum vor fi regulile atunci, ce regim va fi, cum vor fi vremurile.... o gramada de necunoscute, incat imi vine greu sa ma gandesc atata de departe.
Uneori chiar am impresia ca nu o sa mai apuc 64 de ani.... nu stiu de ce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicabo

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta


Cand voi iesi la pensie (daca mai apuc ca in Germanika se iese la pensie la 67 ani))

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)


Daaaa, si in Ro se iese la 63 de ani deocamdata (femeile) si la 65 barbatii.


Serios vorbind, mi se pare ca mai e muuuuult, foarte mult pana atunci... am 34 de ani acum, mai am inca 30 de ani de serviciu.... 30 de ani mi se pare o perioada atat de mare... habar nu am cum o sa arat, cum o sa stau cu sanatatea, cu veniturile, cum vor fi regulile atunci, ce regim va fi, cum vor fi vremurile.... o gramada de necunoscute, incat imi vine greu sa ma gandesc atata de departe.
Uneori chiar am impresia ca nu o sa mai apuc 64 de ani.... nu stiu de ce...



Mda...si unde mai pui ca la 34 ani e foarte greu de gasit un job in cazul celor care nu il au, dar ce va fi la 50-60 daca apucam anii aia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

Cand voi iesi la pensie (daca mai apuc ca in Germanika se iese la pensie la 67 ani))

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)


Cam off topic,da' eu am primit"raportul"de la casa d epensie,anul trecut(cu perioadele ce le-am lucrat in Germania)si ma instiintzau ca pe 23.05.2036 pot iesi la pensie!

Asa ca va rog...avetzi in vedere,poate se pune de-o cheta si primesc si eu un baston!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

Cand voi iesi la pensie (daca mai apuc ca in Germanika se iese la pensie la 67 ani))

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)


Cam off topic,da' eu am primit"raportul"de la casa d epensie,anul trecut(cu perioadele ce le-am lucrat in Germania)si ma instiintzau ca pe 23.05.2036 pot iesi la pensie!

Asa ca va rog...avetzi in vedere,poate se pune de-o cheta si primesc si eu un baston!

Dana


Si cam la ce baston visezi? :D


Mergi la inceput