Divort dupa o viata impreuna

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

sau poate nu,,rufus.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eumada, din cate am obs. in Romania e ideea asta ca daca cineva are 60 de ani, gata, tre sa stea pe veranda asteptand sa dea coltu.
La o discutie cu seful meu despre care cancer e mai ok am spus ca cel de prostata, ca ofera de la diagnosticare in stadiu avansat inca 10 ani de supravietuire. La barbati in varsta. Iar seful meu care are vreo 60 de ani dar eu am crezut ca are 48 a spus ca nu e asa usor, ca operatiile facute pt acest tip de cancer lasa barbatii fie incontinenti, fie fara viata sexuala. Si eu am cascat ochii larg de genu 'ce viata sexuala, dom'le?'. Iar seful foarte serios mi-a zis ca dorinta sexuala exista si la 70 de ani, cum sa faci asa ceva sa castrezi practic un barbat?
Bineinteles ca stiam, dar nu ma gandeam ca se pune asa pret pe chestia asta.

Prin urmare, si daca nu este vorba de sex, sunt 2 oameni MATURI careau ajuns sa stea impreuna din obisnuinta, sau poate s-a petrecut ceva in viata unuia. Nu stiu cum ai putea sa ii impaci, ai putea insa sa vorbesti cu tatal tau, sa il intrebi de ce.Ca de aflat tot vei afla mai devreme sau mai tarziu. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai,nu zic ca la 60 de ani nu exista sex.Zic ca totusi e o varsta la care ar trebui sa existe destula minte in cap incat sa se faca niste diferente intre anumite chestii.Ce dumneeu,nu suntem numai condusi de instinctul primar de .....nu ma lasa sa scriu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Nimeni nu a zis ca se raporteaza totul la sex....doar ca si dupa 60, ai viata sexuala. Deja intram rau pe aratura...cred c-ar fi un sub interesant .."cum vedem viata dupa varsta de 60 ani"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Amanta la 60 de ani?

Eu zic sa incerci sa vezi care e adevarul....parintii tai te iubesc si ar putea,de dragul tau sa incerce sa discute...esti departe,dar daca ai merge la ei sau ai incerca sa-i aduci la tine pentru cateva luni......

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Mai Mada, ce sa mai stea la discutii 'de dragul ei'??? Ca ea nu mai are 5 ani! E femeie in toata firea, au stat oamenii aia o viata impreuna probabil tocmai de dragul copiilor. ACum e vremea lor sa-si traiasca viata, chiar si separat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Mai,nu zic ca la 60 de ani nu exista sex.Zic ca totusi e o varsta la care ar trebui sa existe destula minte in cap incat sa se faca niste diferente intre anumite chestii.Ce dumneeu,nu suntem numai condusi de instinctul primar de .....nu ma lasa sa scriu..

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Eu nu cred ca in subiectul de fatza...nu asta e problema!
Deci nu sexul la 60 de ani,l-a determinat pe tatal autoarei sa aiba o amanta sau sa ia decizia d edivortz!

Asta poate fi consecintza altor factori,insa eu personal ma indoiesc ca la 60 de ani dai divortz de sotzie avind ca motiv sexul.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ramaneti on topic va rog sau deschideti subiect separat daca doriti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Raman,raman...da` io nu inteleg.Ce motive sa aiba un om de 60 de ani...sa vrea singuratate la varsta asta?Io nu inteleg prea multe cand vine vorba de despartire...hai motive serioase...bataie,alcool,abuz,da,dar asa..pur si simplu?

Da` autoarea topicului pe unde o fi?O fi intrebat parintii de la ce au ajuns la discutii?
Spunea cineva ca parintii nu mai stiu s atraiasca decat pentru copii si nepoti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mada,da' tu crezi ca tolocaneala zilnica la cap(de o parte sau de alta,ca in cazul de fatza femeia e cea care tolocaneste:))),dar sunt cazuri in care barbatul are rolul asta)nu lasa urme?

Si dupa o viatza de compromis,in care ai ascultat zilnic,aceleasi clisee,si dupa ce copii sunt la casele lor...ai si tu dreptul la o viatza linistita si traita asa cum vrei tu!

E doar o varianta...

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Nu e pur si simplu Mada, lipsa comunicarii e un lucru mai serios decat ne imaginam....autoarea spune, nu-si vb de ani....ti se pare normal? Ei nu comunica, nu-si spun bucuriile, necazurile, durerile...e singuratate in 2, ceea ce e infinit mai grav si dureros decat singuratatea in 1.


Mergi la inceput