FIV in Ungaria 175

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice1983 spune:

Iti multumesc Ioana de informatii! O sa il contactez si eu pe medic si ii voi povesti situatia mea. Apropos dr Zadori vorbeste engleza sau trebuie sa ii dau mail-ul in ungureste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

Buna tuturor.Revin cu o intrebare:Gonalul si Clexanele conteaza daca se fac dimineata sau seara?Si mai vreau sa stiu care ar fi efectele adverse ale acestei stimulari si daca a patit cineva ceva,nu de alta dar voi fi singura in Buda o vreme si nu vreau sa ma ia pe nepregatite ceva...

Multu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna dimineata!
Ioana...felicitari din suflet si sa ai o sarcina de vis!!!
Goofytza...eu nu am luat nici una nici alta, in schimb stiu ca mi-a zis sr Avram ca Clexane se face obligatoriu seara.La fel, la Budapesta, cand am facut stimularea,mi-au zis sa fac oricand injectiile,dar obligatoriu seara, in timp ce la Szeged trebuiau facute mereu dimineata ,pana in amiaza.Nu stiu daca ti-am fost de ajutor!
Eu am intrat intr-o mica pauza acum...ma bucur de primavara,apoi de vara,iar in septembrie o sa mai facem o incercare.Pana una alta am facut cariotipul la Budapesta,acum asteptam rezultatele.Voi face si o histeroscopie inainte de FIV 3 si sunt hotarata sa fac de data asta si Clexane,asa cum mi-a prescris dna dr Avram,fara acordul lui PK...Intre timp sunt in cautare de Merional si Clexane de 0.4...daca stiti pe cineva care ar vinde sau ar dona...ma intereseaza!Multumesc.

Va pup,o zi frumoasa si insorita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Buna fetele,

Diana, din pacate nu stiu cat costa fiecare medicament in parte si nici nu am pastrat bonurile de la farmacie...stiu ca tratamentul total a fost in jur de 150 000 HUF, iar procedura (ecografii, analize, consultatii, punctie si transfer) 355 000 HUF. Cand am fost la prima consultatie, dr. Zadori mi-a spus cat ma va costa fertilizarea si exact atat am platit la clinica.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Alice, eu ca Zadori am vorbit in engleza, daca cunosti ungureste cu atat mai bine. E-mail-ul l-am scris in engleza, iar analizele am mers cu ele in romaneste.
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Goofytza, eu la Szeged am facut Gonal-ul de dimineata (in jur de ora 9-10), nu am avut reactii adverse, doar in cateva zile o stare de chiauneala, dar nimic grav. Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

Imi, Ioana multumesc!
Imi, legat de Clexane de 0,4: cica e concentratia cea mai cautata si care se gaseste cel mai putin la noi.Incearca in farmaciile de lant unde poti sa faci si comanda si iti aduce in cateva zile.Cel putin la Cluj asa am procedat.E destul de scump necompensat cam 140 lei cutia cu 10 dar daca e sarcina se va compensa am inteles(nu stiu cine o va face:medic de familie,ginecolog?)
Pana atunci toate bune si o primavara frumoasa sa avem cu toatele!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

Buna fetelor!
Ioana felicitari pentru reusita, sa ai o sarcina usoara
Imi multumesc pentru gandurile bune, asemenea iti doresc si tie!....parca ne vad de sarbatorile de iarna cu burtica!!
Daniela cum iti mai este?
Tuturor fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragoste777 spune:

fetleor, ma bucur pt. reusite si mult succes pt. cei in asteptari.
am facut un mic sondaj si eu fiind mai veche si sunt o gramada care sunt cunoscuti pt. mine de multi ani s avad ce mai fac, cei care nu mai scriu f. demult. si am scris l auna alta mesaje sa vad ce mai fac au reusit nu? au fost care miau raspuns mau recunoscut si va zic urmatoarele cu acordurile lor. miau raspuns Corina_anam-aspiranta inca, Petrutaf- aspiranta, cristal1995-aspiranta, fancy_mona-aspiranta, miro_bv- a reusit la sibiu prin Fiv a nascut in aug. 2012 are un baietel-se poate trec ela mamici, sandica-mamica de un baietel, violeta70-aspiranta, sunshine4ever-aspiranta inca. au fost uni care voiau sa fie sterse de pe lista de aspirante ca no sa mai incerce fiind c anu au bani sau nu mai au sanse, eu zic s anu stergem ca poate sentampla o minune si o zi vor aparea c amamici. de restul te pe prima pagine unde apar lista de aspirante nu stiu nimica dar daca cineva stie ceva sa ne zica sa stiem unii de altii si sa ne bucuram d ereusite. eu nu am timp sa va citesc zi de zi se o gramda de persoane nu cunosc, dar va dores mult succes. pt. min e forumul a fost un mare ajutor pt.a supravietuii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

goofy

legat de clexane eu fac 0.4 dimineata si 0.4 seara , initial am inceput cu el seara pentru ca imi era mai comod sotul acasa si mi-i le face el , dar Dr hematoloaga mi-a spus ca nu are importanta ora de administrare...doar sa se respecte intervalul orar




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput