FIV cu Dr. Dragos Albu 77

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Irinuca pe tine si mamica ta

Teodora fetita dulce tare si am o pentru mamica ta

Tin pumnii fetelor in focuri

Cumintzica
intr-adevar din nou ne dai incredere ca suntem pe maini bune si ca DrAlbu are inspiratie buna la purtator - sarcina usoara in continuare! Gata lasa stresul, de-acum doar bucurie sa fie in sufletelul vostru

Crystyne hi! hi! hi! sa-ti aduci o lupa/monoclu :))

Raluxas Crystyne are dreptate - atentie la ce mananci (mai ales seara) si o sa treci cu bine de perioada de AC.

SSW

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

sunt tare nedumerita - Voi de ce ati primit Cyclo Progynova? Pentru vreo inflamatie sau ca si pregatire pentru FIV?

Se da si doar pentru probleme inflamatorii daca nu faci FIV in luna urmatoare? Aveti idee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Ella eu am primit cyclo progynova dupa histero pentru endo.....asa mi-a zis dr.White..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Si le-ai luat exact dupa numerotarea de pe folie? Sau doar pe cele albe/maro?
Le-ai inceput in ziua cu histeroscopia/dupa la cateva zile? Pe prospect scrie z5-z25. Si histeroscopia se face in z8-11.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

si eu am avut cicloprogynova in timpul stimularii si dupa pt endometru. dupa histero insa nu. inainte aveam climen, doar pastilele albe. climen am avut si dupa chiuretaj, dar parca atunci am avut toata folia ... cine mai stie dupa 2 ani si ceva ?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

Ralu, crystyne eu am microgynon pana pe 30.04 si n-am nici o problema ... Singurul medicament de la care aveam stari de greta a fost unidox-ul daca nu luam apa imediat si apuca sa se dizolve cat de putin ... jale ... Mai naspa a fost pana mi-am dat seama care e cauza
Crystyne, eu am folosit reteta de pe codrudepaine.ro: http://codrudepaine.ro/2011/12/cozonac-cu-stafide-si-coaja-de-/ ... e cu drojdie naturala (maia) ... a iesit super desi dimineata eram putin suparata ca nu crescuse .... cand am ajuns acasa era super crescut ... iar la gust este super bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Crystyne ce ma bucur, ce ma bucur ca te-am cunoscut; hi... hi... hi

Pety sper ca ai ajuns bine acasica. Ma bucur ca te-am vazut azi, Sa ne dai vesti bune si joi

NicNic astazi ne-am uitat dupa tine - dupa ora 8.30. Imi imaginez ca noi 3 (crys, pety si eu) am iesit in evidenta. Dar cred ca te-am speriat cu "galagia creata" si te-ai emotionat de n-ai venit la noi. Data viitoare ... ;)

Crystyne, Qiao multumesc pentru info ref cicloprogynova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

mulumesc fetelor pentru raspuns.... adevarul este ca in fiecare zi rontai sau mananc ceva dulce... nu stiu de ce simt nevoia asta.....in rest nu am schimbat nimic in alimentatie, fata de datile trecute cand luam microgynonul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

multumesc dragelor
ella, pana la urma deci ai ramas la monitorizare la dr albu?

fetelor, dar ati animat medlife-ul azi se pare super!

ca info: clexane 0.4 se regaseste acum in farmacii, mi-am facut provizii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

ella.,crystyne dragele mele,am ajuns bine si ma bagat o tura de multumesc de grija ma bucur tare mult ca am avut ocazia sa va cunosc astazi,sunteti niste scumpe.
am primit si schema de tratament de la dna Lucia si am vazut ca mi-au micsorat doza de menopur si mi-au marit-o pe cea de diphereline.joi la 8.00 am ultima monitorizare iar sambata am punctia...sunt pe cai mari
toate fetelesi va doresc o super seara!

Mergi la inceput