Stelute de iulie-august 2013 (81)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Multumesc fetelor
Delia T chiar ar trebui sa imi mai iau niste culori sa am cu ce ma lauda
Delia R Multa sanatate! O sa se rezolve
Olimp eu sunt subiectul:D si ma maltratez ..acum ma fac cu polidactilie cum ma tin de burtoi
Mess multa sanatate si tie sa te faci bine!
Apropo de copii multi aseara pe bbc knowledge a fost un documentar f fain depre cum se formeaza copii in uter si cum se formeaza fata in cateva ore ...si de ce raman unii copii cu buza de iepure sau de lup daca se intampla ceva in intervalul ala de cateava ore. F interesant cel putin pt mine
Si erau prezentate mai multe mamici si situatii exceptionale gen tripleti (obtinuti pe cale naturala nu Fiv) siamezi, O femeie cu 16 copii in 21 de ani si nu era la ultimul..etc. E drept ca imaginile sunt dure dar pt cei cu fascinatii morbide .. un deliciu




27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Paula m-am hotarat sa invat si eu, adica acum stiu dar nu stiam parola . E de musai ca ne apropiem vertiginos de termene si cineva va trebui sa faca capitole


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

delia r si eu dupa ce gatesc sunt epuizata de parca ar fi cine stie ce treaba laborioasa de facut....

azi ma bag la paste , sotul le adora....asa am primit comanda si Cheful din mine se executa

mony pe unde sti ?

nimeni nu mai stie nimic de elf ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Oare are nr de tel trecut in lista, Elful, mi-e lene sa ma loghez


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp

delia r si eu dupa ce gatesc sunt epuizata de parca ar fi cine stie ce treaba laborioasa de facut....

azi ma bag la paste , sotul le adora....asa am primit comanda si Cheful din mine se executa

mony pe unde sti ?

nimeni nu mai stie nimic de elf ?







XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Si mie mi-e pofta de paste!!

Ma abtin cu comentariile despre copiii din ziua de azi si metodele noi de crestere a copiilor. Habar nu am daca noi, ca parinti suntem de vina, dar tind sa cred ca da- pt faptul ca nu trece zi fara sa vedem la stiri ce fac dragii si scumpii nostri copii la scoala si in timpul liber.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

m-am logat pana la urma, in lista sunt doar numerele noastre de tel, a celor care-s toata ziua pe forum


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Carmen nu esti I timp real... mesajele tale apar in spate si de aceea nu ti raspunde numeni ca fetele nu vad ce ai scris. Trebuie sa scrii 10 mesaje ca sa apari in timp real.

In prenatal se poate intra dupa ce iti calculezi min 42 de zile dupa DPN. Ce ramane pana la 126 de zile se poate lua inainte de DPN.

Citat:
citat din mesajul lui carmmen25

Fetele,imi raspunde si mie cineva,va rog
Buna dimineata fetele!Ce agitatie de dimineata!

"Eu sunt la servici de la ora 8 si pana pe la 18 cred ca mi se lungesc urechile....Apropos,ca nu mai tin minte de la fiimea,cand plecam in prenatal?la 30 saptamani sau 32 implinite?Sincer nu prea mai rezist 10 ore la servici cu fundul pe scaun ,ma dor toate cele cand ajung acasa,si la mine nu merge cu 6 ore sau altele ori full ori deloc,iar deloc....nu cred ca ne descurcam financiar....

De cumparat petru cocosel nu am luat inca nimic,pentru ca oricum saptamana viitoare primesc rezultatul la amio,si atunci voi purcede la treaba daca este cazul,dar am de la Anca patut,carut,si tot felul de hainute pe care de atunci le-am cumparat in culori neutre.....asa ca pentru inceput avem cate ceva


Alta intrebare..Voi ati avea curaj sa plecati la mare in saptamana 30-32 de sarcina?(bineinteles daca sunteti ok,nu?)Oscilez sa cumpar biletele la mare prin early booking ori ba.Indiferent de situatie,al meu sot si copilul vor pleca in concediu(pentru fata),dar nu stiu daca sa iau bilet pentru mamaie sau pentru mine.........


Cred ca v-am zapacit de cap"


gravi 19s+


Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

cris cum pui blatul? mai intai dai putin crema la cuptor si apoi pui blatul?


Eu pun totul de la inceput ... Mai intai torn compozitia lichida ... apoi pun blatul cu lingura ... Au densitati diferite, deci nu se amesteca deloc!

22+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit, FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Olimp deja cand am auzit de paste . Nu mananc carne , lactate sau fructe dar cand vine vorba de pasteeee . Eu una l-am zapacit pe sot as manca numai paste sau salate exact cu ce nu se omoara el . Offf dar azi o sa fac o salata cu niste cartofi si maine fac pasteee.

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Si eu sunt inebunita dupa paste, din fericire si barbatul


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput