Stelute de iulie-august 2013 (81)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

diana cum stai cu lucrarile ? insipratia vine...hai ca-ti dau din elanul meu...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Olimp

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

diana ce tematica are expozitia...?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Buna ziua fete dragi,

Eu m-am trezit ca o lenesuta la 11, asta pt ca m-am foit toata noaptea...
Ma durea in gat si am gandit ca am nevoie de o explozie de vitamine asa ca am facut un castron imens de salata de fructe, cu un dressing de miere si fructe de padure zdrobite la blender, pe care l-a devorat cu mare placere impreuna cu sotul.

Am citit posturile voastre vis a vis de patutul care se leagana. Vorbem si cu sotul...il luam asa si ii folosim aceasta functie numai in situatii de criza

Doxy, m-ai distrat cu insiruirea de activitati ce nu pot fi facute dintr-un motiv sau altul. Cat despre cioco, eu am baut o lunga perioada lapte cu nesquik, e f bun! Acum am trecut pe cafea cu lapte.

Delia,vecina, ce bine era sa fiu in Franta, iubita! Stii ca vb ieri cu sotul ca as face un city break, dar parca mi-e si teama sa ma incumet la zbor cu avionul si mai e si vb de banuti...
Si eu ador ciresele, abia astept sa apara!

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Si reteta de TORT de zahar ars:

I.(Creama) Se amesteca 8 oua intregi cu 20 linguri zahar si 6 vanilii. Se adauga apoi 1 litru lapte si se amesteca bine.

II.(Blatul) Se face un blat din 4 oua (Asa fac eu: Se bate albusul pana sta pe tel. Se adauga pe rand alternativ 8 linguri zahar si 4 linguri apa. Se adauga galbenusele si 8 linguri de faina, folosind o lingura de lemn sau tel pt mamaliga)

Intr-o cratita se ard 8 linguri zahar si se tapeteaza oala. (se poate carameliza mai tare, dupa gust). Se pune I (Crema) in oala, apoi II (Blatul) pe rand, cate o lingura (cu grija). Se coace. Dupa coacere, se taie pe margini cu un cutit, pana in capat, sa nu ramana blatul suspendat. Se lasa la racit...apoi se intoarce si se pune la frigider... Se orneaza cu frisca dupa preferinta!

Sper ca am fost suficient de explicita ... mie imi place tortul asta ca-l fac tot odata si-l arunc in tava. Dureaza cam 15-20 de minute amestecatul ingredientelor, apoi e treaba cuptorului.

Va pup...ca fug la un curs ...

Delectati-va si voi cu asta:
Inside Pregnancy: Weeks 21-27 | BabyCenter Video




22+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit, FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Joy fff tare.
Eu la prima sarcina aveam efectiv pofta sa imi cumpar pantofi cu toc, si culmea e ca eu nu port tocuri decat asa obligata.

Dana 69 de copii , e o suma ff indecenta din toate punctele de vedere .

Eu una deabea astept sa fug de la munca si sa ma duc in parc cu piciul .Nu stiu cum dar in ultima vreme am energie mai multa , in mod clar e de la vreme .
Ieri am fost in parc, am copt vinete+ facut salata, am facut curat intr-o baie (azi urmeaza a doua ).deja pt mine e record mondial.
Azi sper sa reusesc sa fac la fel.

Nu mai stiu cine zicea de cola.Eu una beau in fiecare zi o doza de cola , stiu ca nu e buna ,dar fara ea organismul meu o ia razna, sa nu mai zic de tensiune.Am intrebat si doctorul si a zis ca e ok, in conditiile de azi in care totul e chimicale in jur o cola e fix pas. Cred ca de la repllica asta am ajuns sa il iubesc pe doctor si sa trec peste toate chestiile (eco rar, analize si mai rar, vitamine ioc etc ).
Gata am expus suficient atitudinea mea de mama denaturata .

Mai am o ora pana la pauza de masa si am o foame de lup, imi vine sa mananc pe cineva , plus ca nu mai pun ca de azi dimineata ma gandesc doar la tortul de zahar ars , astept reteta cumintica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia_timpau

Voi ce ziceti, mi-ar face rau o plimbare pe dealuri de 1h dus/1h intors pe traseu usor?

Avem chef de mers la padure maine, dar nu ma lasa mama :)))))

23+ , mami de Mircea Andrei

bebitza



Iubita, felicitari pt Mircea voinicelul!
Eu nu cred ca-ti face rau plimbarea, atat timp cat o iei usurel, fara sa obosesti prea tare.

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Olimp Autoportrete-ipohondrie.. inca nu are titlu stabilit dar cam aia e ideea. Sunt la lucraea nr 6
Am fost invitati ieri si eu si sotul intr-un proiect f fain sa reprezentem vestul tarii
O sa imi mai mannce vreo saptamana din timp dar sper sa le duc pe toate la capat ..ca m-a si mancat in fund la lucru sa accept sa fac un catalog pt o expozitie a copiilor desi intru in concediu . Nu stiu sa zic NU
Asta e proiectul
http://www.redbull.com/cs/Satellite/en_INT/Video/Red-Bull-Curates-The-Canvas-Cooler-Project-2013-021243303182520

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Joy, esti foarte tare!

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Diana, felicitari!!!
Jos palaria pt talentul tau!

Olimp
, multumesc pt aprecieri! Mi-ar placea sa te am pr pe facebook sa vezi si poze cu rez final

Uff, nu stiu ce am dar parca nu ma urnesc din loc. Trebuie sa merg sa-mi fac un dus si sa plecam la showroomul cu patuturi, iar eu stau la taclale aici.Sotul a pe canapea de cand tot zic eu Gata, gata, acum

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput