Stelute de iulie-august 2013 (81)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Mess eu asa stiu ca poti suna si amana livrarea sau schimba adresa adica sa vina acasa. Sotu trebuia sa primeasca un colet sapt trecuta la o adresa am sunat la curier si i-am spus ca nu se mai face acolo si sau intalnit in alt loc.
Ele mi sa facut pielea de gaina. Sper sa nu fie nevoie de asa ceva

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Nu pot sa redirectionez sau sa cer sa livreze luni, O sa incerc sa vad pe net daca e livrat si vin maine pana aici, ca sa nu las sa treaca mult sa aiba timp sa se intample ceva. Apare numele la cine a semnat, dar aici pot sa zic ca ma cheama John si dau o mazga pe treaba aia cu care vine postasul. Offf, si am platit Special Delivery ca sa nu se intample nimic, is asa stresata ca e o gramada de bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Nu se poate amana sau redirectiona, nu e curier, e Royal Mail. Am sunat de doua ori la clienti sa incerc sa vb cu persoane diferite ca poate se schimba ceva. Maine pana in 1 ar tb sa vad pe net daca e livrat sau nu, si astept in stres pana luni daca nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Pey si nu te suna cand se face livrarea ,vine asa ca .... si da coletul cui ii vine? Eu peste tot unde am facut comenzi m-au sunat si mi-au spus ca ajung in nush cat timp. Nu mi se pare normal ce fac ei.

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Da, astia aici is foarte increzatori. Dupa cum am zis livreaza la proprietate , nu la persoana. Am cumparat si laptop si a semnat un barbat negru (house-mate ). Offf... sper sa ma stresez degeaba, dar nu stiu cum e proceduara de claim daca au o mazga de semnatura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Din punctul asta de vedere, e tot mai bine la romanica . Cand am primit unul din colete, a intervenit ceva si trebuia sa plec, am sunat la firma ca sa-i anunt si sa le las nume la cine sa predea, ca altfel nu-l lasau


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Astia aici is mama increderii, de asta s-au descuract romanii cu frauda...
Ca sa va dau un exemplu la fosta firma lucram la livrari, comanda scumpa de £2000 , card fals si adresa falsa, merge soferul si iese de dupa casa un nene in pantaloni scurti si slapi "au comanda mea" , I-a dat-o fara sa intrebe nimic, semnatura o mazga, si cat statea soferul in masina sa isi updateze hartiile il vede pe nenea cum nu intra in casa ci intr-o masina parcata si dus a fost.

Bine ca multe se pot face claim, asa au descoperit romanii asigurarea la telefon (pe care pretinzi ca l-ai pierdut si iti dau altul) sau alte de astea...

Dar idee e ca se merge pe incredere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Ele, si cuptorul meu e tot electric, dar nu i-am invatat inca programele si nu folosesc ventilatia Deci temperaturile scrise de mine sunt fara ventilatie ...

Doxy, eu la crema de cioco fac doar mousse / ganache, care sunt cu frisca topita si pe mine nu ma incanta deloc (dar cei din jur cer, asa ca ma adaptez, n-am ce face) si mai fac o crema fiarta pe care o stiu din copilarie ... facea mami un tort la care-i zicea trunchi de copac E o crema fiarta si foarte gustoasa. O scriu:

Crema de cioco:
3 pachete unt
500 g zahar praf
5 oua
1/2 pachet cacao

Se freaca untul cu 250 g zahar. Pe foc se pun 5 oua amestecate bine cu 250 g zahar, se amesteca mereu pana se ingroasa. Se ia de pe foc si se adauga cacao. Rece (nu de tot) se adauga untul amestecandu-se mereu.

Tu o vrei mai lipicioasa si ciocolatoasa ... asa ca te sfatuiesc sa pui in loc de unt ... budinca de cioco neagra, preparata ca si pentru creme (la fiecare budinca, pui 250 ml lapte)... Merge sa pui 2/3 budinci, daca te incanta gustul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Oxana eu fac crema asta de ciocolata si adaug margarina in functie de cum se pofteste http://strumfa-bucatareste.blogspot.ro/2011/11/crema-de-ciocolata.html
Din punctul meu de vedere este foarte ciocolatita


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Cris, Rodica merci mult. Cred ca e cu unt facuta crema de la tortul mult poftit. Crema e ca untul, mai tare. O tai cu cutitul. Daca ma mai tine pofta poate incerc in wend.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput