Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ce e aia pogaci ? N- am auzit niciodata de numele asta ?

Mada, putem si noi, astia pedepsiti de Rina ?

Ralu, inteleg ce spui ...habar nu ai ce bine inteleg. Ti-am dat aprob ca sa intelegi ca vine din suflet.

Am venit de la cumparaturi si am ocupat o buda ...si un IPad. In cealalta e fica-mea cu celalat IPad ...cine mai e ca noi ? Nu ne mai putem "beep, beep" fara tehnologie

Imi place Fun.Thomas ...nu-i mai spun lui Marius decat asa ...cine nu pricepe sa pofteasca pe ghetar ...lunea, ca atunci sunt a usa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufleo,maine e zi de carbo,deci putem.

Las` ca nu esti singura...eu cu telefonu` in bucatarie ..las` oala,ma asez la desktop...fug la oala...hop de pe telefon...era sa ard mancarea la moment dat.

Si mie imi place Fun.Thomas,da` oare lui ii place?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mada, buflea...dintii in pod!
Pogacile se fac cu aluat-foietaj si pasta de jumeri...ma indoiesc ca m-me Rina agreaza this kind of shit...
Da, Marius, cu impaturire succesiva, sa iasa fasii...eu n-am mancat ori facute de mine, ori de la Oradea ta. Este (era) o patiserie langa pod, in centru, pe dreapta cum stai cu spatele la biserica cu luna...sfantu' stie daca mai este. Cred ca ti-am spus ca bunicii mei stateau acolo, in Piata Unirii (acum) sau Piata Victoriei (pe vremuri). Daca nu ma insel, desigur
Ralu, i-am zis Torei ca anul asta fac cozonac cu tine. Sa nu ma lasi...
Mada, eu tin cu voi la slabit...dar 1,5 kg? Ori n-ai de unde, ori...pai eu daca merg la buda si am -1,5 kg... Asta nu-i slabit.
Va rog sa veniti cu poze (la cantar, bre, ce va gandeati?) before-after cu min. 5 kg pe minus...sa ma convinga si pe mine Rina asta. Ca de nu...va bag in portie la boabe.
La boabe nu va plangeti de foame, mancati pe saturate

Azi am fost in piata cu Tora. Nimic nou.
Dar ni s-a facut pofta si am stat la o terasa si am halit mici si am baut bere. Ca ultimii...in fine, ne-a mers la suflet. Si cantau niste indieni, nu stiu ce-s aia, ca au pene ca Winnetou (remember?) si canta la nai, fluiere, tobe...si au niste dreamcatcher-e bestiale...Lume ca la urs, atmosfera de sarbatoare...
Acum, pe seara, am fost in parcul Libertatii, Carol ii zice acum, m-am straduit sa le explic pupezelor ce-i cu mausoleumul ala acolo, nu intelegeau de ce nu se darama, daca-i comunist.
Asta-i motivul pentru care nu sunt cu Viviana acum la degustat de vin...pana mea...ca acum am vazut ce intentii are.
Ca le lasam sa se duca singure unde voiau si eu degustam...si degustam...si degustam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

1.5 pentru patru zile?Putin...s-o crezi tu...
Se vede si la haine...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Rufule tu si cu ursu o vizita la buda si rezolvara-ti 1.5kg dar noi suntem niste dame fine si constipate ,la noi nu mer'e asa usor.

Nu te las cu cozonacul cum sa te las,hai ca ma invrednicesc sa pun reteta ,sa fi cu ochii pe ghetar ca eu aci o pun.

Bufleo stiu fata ca ma-ntelegi.
Sa va zic ca a intrebat unul din antrenorii nationalei de mine,desi nu ma cunoaste ,l-a intrebat pe Robert daca am venit,copilu' a ramas perplex,a zis ca nu stie ca nu se uita in tribune.

Lasa ca ma vede el in actiune marti la Brasov ca am inteles ca acolo se joaca primul meci cu francezii .

Si daca tot vorbim de mandria noastra ma tot tin sa scriu cat de frumoase si delicate mi-au parut fetele lui Mikyyy,despre calorifer ma abtin ,iar mandra Madalinei cu mutunache roz in brate si ochii aia mari....belea(sa i-o prezint si lui Edy)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pinguinilor


Rufus, ce frumos spui tu acolo. deci, pogaci? bre, da la mine nu va ganditi? io de unde.... uf, ce-mi vine sa va bat

Carmen, mai vroiam sa spun legat de cumpana. conteaza mult timpul petrecut cu persoana in cauza. cred ca am ami spus asta. si discutii sincere, cuvinte venite din inima, aprecieri sincere. nici nu-ti inchipui cat de mult valoreaza ptr cineva cuvinte de incurajare, de apreciere.... sunt ca balsamul pe suflet. mie imi cer pacienti sa vin sa stau langa ei cand le sunt schimbate pansamentele 'grele'. imi spun ca uita durerea daca sunt langa ei. si nu fac nimik deosebit, dar am observat ca daca discuta despre ceva interesant in acel timp, le face bine si nu mai sunt timorati de durere.


Viviana, bravo! savurati fiecare clipa

Andra, felicitari campionilor

Mickyy, bafta copilei. las-o sa-si urmeze visul, chiar daca mai tarziu va renunta la el.


pe restul doamnelor si domnul Fantomas

duminica minunata cu liniste si multa relaxare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ma doare un genunchi..de abia pot merge...a inceput acum o ora si durerea e acuta....cand calc.

Mi se trage de la alergat cred sau de la sta in picioare cu orele..sau....imbatranesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Vai, Mada...cum sa imbatranesti? E de la radiatii, ceva...trebuie sa fie alta explicatie...
Ralu, pozele tale-s prea tari pentru calculatorul meu. Dar vad (mic) un chip de domnisoara...cine-i?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

Rufus, ce frumos spui tu acolo. deci, pogaci? bre, da la mine nu va ganditi? io de unde.... uf, ce-mi vine sa va bat


Exista curierat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Salutare, tuturor !

Mada, da-i cu un unguent antiinflamator de 3 ori pe zi sau ia o pastila antiinflamatoare.

Mergi la inceput