Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Plimbarea si aerul de azi m-au terminat.
Sau poate soarele?

Am dormit 45 minute dupa, ca lemnul.
Sunt fresh acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, uite in urma cu citiva ani, sotul meu dupa vreo 10 ani de lucrat la aceeasi companie, timp in care l-au pus sa ridice piese grele(care trebuia sa fie ridicate cu un fel de scripete, conf. reg de protectie a muncii, s-a imbolnavit de spate. pur si simplu intr-o dimineatza la munca a ramas blocat de spate si din acel moment nu a mai putut muncii....si la cateva zile l-au dat afara.

i-am dat in judecata pt ca nu trebuia dat afara si pt ca nu au respectat regulamentul-ceea ce a dus la disabilitatea lui.

au urmat luni/ani de terapie, ani in care nu a putut lucra, ani de durere, ani in care nu a avut income, mutat in romania, apoi a trebuit sa se recalifice cand am revenit aici...etc...etc...

la proces compania a mintzit, au adus si martori falsi...si am castigat cazul cam pe jumatate...

dar trebuiau dati in judecata, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

De la Malina pentru pinguinii de pe ghetar http://malinaonlineart.wordpress.com/2013/04/17/tortul-pinguin-ornat-de-mine/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

eu nu stiu daca as fi buna de jurat. nu sunt de acord cu pedeapsa cu moartea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello si de la mine,
Vivi-sanatate la fara,eu cred ca si mama ta,ca o sa fie bine si tb doar vitaminizata!
Sefa-mi-ai inseninat ziua ,ca desi este soare,eu sunt in pain,si nu ma vait ca de, pot sa indur la greu si tb oricum sa ma pregatesc pt sf lunii si cealalta operatie.Nu o credeam pe mama cand pe la 45 a ramas blocata de spate, mijloc,acuma nu sunt departe,desi eu ma incapatinez si raman mobila, am o sg pozitie cand stau jos care nu ma doare,si deci raman pozitiva, oricum abia am timp sa va citesc printre picaturi,dar e ok.
Nu vreau sa iau nimic in afara de diclofenac si ala atunci cand nu mai tine, la chiropractor mie frica sa merg sa nu cumva sa mai strice ceva...
Acum as vrea si eu sa vad ca Buflea cum e cu juratii,m-ai facut curioasa rau,dar treb sa ma intorc la rapoartele mele.
O zi buna(o floare si hugs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

denisa, sotul meu are hernie de disc si cand il apuca o criza,si ramane blocat, are un instrument special...care ii impinge hernia inapoi si ii ia durerea aprope imediat. nu stiu ce s-ar fi facut fara asta.
daca ai aceeasi problema caut informatii despre instrumentul asta si iti dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ok dragilor, sunt inapoi in balta de jurati ( juror pool) ...deci nu m-au ales pentru cazul asta geriatric ...

Juratul 6 a fost avocat, practica de 40 de ani ...
Juratul 7 a fost o profesoara de sport la liceu ...

Dupa ce judecatorul a terminat cu intrebarile, au inceput avocatii, nu sa intrebe, sa elimine ...

Primul ejectat a fost Juratul 7, de catre acuzare ...nu pricep de ce ? Nu avea history in tribunal, nu accidente, poate pentru ca era profa de sport, deci tangenta cu phisycal injury ??? ...nu se dau explicatii ...eject. A fost chemat urmatorul ...una din Ghana, o doamna care lucra intr-un azil de batrani ...i-a dat eject apararea, probabil ot ca acuzarea era o baba de azil si s-a gandit sa nu ii apartea. A urmat apoi un Director of Finance la un spital ...pe asta l-au acceptat.

Dar apararea l-a respins e Juratul 6 ...avocatul eject. A venit o duduie care lucra tot in finance si barbatul federal agent. Pe asta au acceptat- o si asa s-au facut 7 ...restul ne-am intors in balta cu jurati si asteptam sa ne strige la alt caz sau nu ...este 2:30 PM, cred ca asta a fost pe ziua de azi ...

Regula spune -2 zile sau un caz ...maine va fi a doua mea zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen pinguinilor, pardon buna seara randunicilor




de aia va iubesc io pe voi, ca imi inseninati zilele. ma faceti sa zambesc, imi suportati istericalele cand ma vait ca ma doare, ma ascultati cand ma plang de copi ca-mi mannca neuroni....
sunt de acord cu ce-a spus sefa buflea. si eu vreau sa ramana ghetarul la vedere, mie nu-mi pasa ce se spune despre mine, daca in caz se spune ceva. nu scriu aici sa impresionez pe nimeni, ma simt ca intre prieteni, va simt sufletele calde si sincere.

gata cu lacrimile, unde-i noua platforma? sa- rasturnat in ocean?

Vivi, sanatate copilei.

mie imi ies deja penele de primavara, voua? va pup cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Michelle-mersi, dc ai un link sigur,e bine sa am info-nu stiu inca dc am hernie sau nu,durerea e pe picior in jos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Schimbam foaia...

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=178217&nm=Aventuri-dileme-si-dezbateri-pe-ghetar

Mergi la inceput