Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 41

adi2003

4940 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui adi2003 Adauga semn de carte la raspuns Trimite adi2003 un Mesaj Privat
Plimbarea si aerul de azi m-au terminat.
Sau poate soarele?

Am dormit 45 minute dupa, ca lemnul.
Sunt fresh acum.
Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

3224 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimichelle-usa Adauga semn de carte la raspuns Trimite michelle-usa un Mesaj Privat
buflea, uite in urma cu citiva ani, sotul meu dupa vreo 10 ani de lucrat la aceeasi companie, timp in care l-au pus sa ridice piese grele(care trebuia sa fie ridicate cu un fel de scripete, conf. reg de protectie a muncii, s-a imbolnavit de spate. pur si simplu intr-o dimineatza la munca a ramas blocat de spate si din acel moment nu a mai putut muncii....si la cateva zile l-au dat afara.

i-am dat in judecata pt ca nu trebuia dat afara si pt ca nu au respectat regulamentul-ceea ce a dus la disabilitatea lui.

au urmat luni/ani de terapie, ani in care nu a putut lucra, ani de durere, ani in care nu a avut income, mutat in romania, apoi a trebuit sa se recalifice cand am revenit aici...etc...etc...

la proces compania a mintzit, au adus si martori falsi...si am castigat cazul cam pe jumatate...

dar trebuiau dati in judecata, nu?

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"
Mergi la inceput

Mickyyy

4925 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Mickyyy  Trimite mesaj yahoo luiMickyyy Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mickyyy un Mesaj Privat
De la Malina pentru pinguinii de pe ghetar http://malinaonlineart.wordpress.com/2013/04/17/tortul-pinguin-ornat-de-mine/

Nu faceti aceeasi greseala de doua ori, sunt atat de multe greseli noi de facut!
Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

3224 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimichelle-usa Adauga semn de carte la raspuns Trimite michelle-usa un Mesaj Privat
eu nu stiu daca as fi buna de jurat. nu sunt de acord cu pedeapsa cu moartea...

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"
Mergi la inceput

Denisam

6806 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Denisam Adauga semn de carte la raspuns Trimite Denisam un Mesaj Privat
Hello si de la mine,
Vivi-sanatate la fara,eu cred ca si mama ta,ca o sa fie bine si tb doar vitaminizata!
Sefa-mi-ai inseninat ziua ,ca desi este soare,eu sunt in pain,si nu ma vait ca de, pot sa indur la greu si tb oricum sa ma pregatesc pt sf lunii si cealalta operatie.Nu o credeam pe mama cand pe la 45 a ramas blocata de spate, mijloc,acuma nu sunt departe,desi eu ma incapatinez si raman mobila, am o sg pozitie cand stau jos care nu ma doare,si deci raman pozitiva, oricum abia am timp sa va citesc printre picaturi,dar e ok.
Nu vreau sa iau nimic in afara de diclofenac si ala atunci cand nu mai tine, la chiropractor mie frica sa merg sa nu cumva sa mai strice ceva...
Acum as vrea si eu sa vad ca Buflea cum e cu juratii,m-ai facut curioasa rau,dar treb sa ma intorc la rapoartele mele.
O zi buna(o floare si hugs)

Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

3224 Mesaje
denisa, sotul meu are hernie de disc si cand il apuca o criza,si ramane blocat, are un instrument special...care ii impinge hernia inapoi si ii ia durerea aprope imediat. nu stiu ce s-ar fi facut fara asta.
daca ai aceeasi problema caut informatii despre instrumentul asta si iti dau.

michelle
Mergi la inceput

buflea

4232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite buflea un Mesaj Privat
Ok dragilor, sunt inapoi in balta de jurati ( juror pool) ...deci nu m-au ales pentru cazul asta geriatric ...

Juratul 6 a fost avocat, practica de 40 de ani ...
Juratul 7 a fost o profesoara de sport la liceu ...

Dupa ce judecatorul a terminat cu intrebarile, au inceput avocatii, nu sa intrebe, sa elimine ...

Primul ejectat a fost Juratul 7, de catre acuzare ...nu pricep de ce ? Nu avea history in tribunal, nu accidente, poate pentru ca era profa de sport, deci tangenta cu phisycal injury ??? ...nu se dau explicatii ...eject. A fost chemat urmatorul ...una din Ghana, o doamna care lucra intr-un azil de batrani ...i-a dat eject apararea, probabil ot ca acuzarea era o baba de azil si s-a gandit sa nu ii apartea. A urmat apoi un Director of Finance la un spital ...pe asta l-au acceptat.

Dar apararea l-a respins e Juratul 6 ...avocatul eject. A venit o duduie care lucra tot in finance si barbatul federal agent. Pe asta au acceptat- o si asa s-au facut 7 ...restul ne-am intors in balta cu jurati si asteptam sa ne strige la alt caz sau nu ...este 2:30 PM, cred ca asta a fost pe ziua de azi ...

Regula spune -2 zile sau un caz ...maine va fi a doua mea zi.
Mergi la inceput

kariguld

6360 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kariguld un Mesaj Privat
morgen pinguinilor, pardon buna seara randunicilor

de aia va iubesc io pe voi, ca imi inseninati zilele. ma faceti sa zambesc, imi suportati istericalele cand ma vait ca ma doare, ma ascultati cand ma plang de copi ca-mi mannca neuroni....
sunt de acord cu ce-a spus sefa buflea. si eu vreau sa ramana ghetarul la vedere, mie nu-mi pasa ce se spune despre mine, daca in caz se spune ceva. nu scriu aici sa impresionez pe nimeni, ma simt ca intre prieteni, va simt sufletele calde si sincere.

gata cu lacrimile, unde-i noua platforma? sa- rasturnat in ocean?

Vivi, sanatate copilei.

mie imi ies deja penele de primavara, voua? va pup cu drag.

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Mergi la inceput

Denisam

6806 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Denisam Adauga semn de carte la raspuns Trimite Denisam un Mesaj Privat
Michelle-mersi, dc ai un link sigur,e bine sa am info-nu stiu inca dc am hernie sau nu,durerea e pe picior in jos...

Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat
Schimbam foaia...

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=178217&nm=Aventuri-dileme-si-dezbateri-pe-ghetar

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput
Pag. din 41 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com