Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Nu cred ca a baut apa destula caci azi s-a imbuibat cu apa.

Insa, a dormit de aseara de la 22 pana azi la 14.30.
A facut o data pauza de un sandvis si un lapte si o data cand a vazut-o mama.

Abia la 19 mergem la doctor. Cica ar fi mai putina lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

N-am sanse ca am fost implicata intr-un proces identic ...si nu pot fi impartiala ...asa ca nu credca o sa ma accepte ca juror ..

Da, forumez din sala, de pe IPad ...cauta 7 jurati...suntem 50 in sala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Interesant ...au chemat aleator 7 persoane, urmeaza intrebarile ...daca resping pe unul din aia 7 cheama altul din cei ramasi nechemati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hahahhaha ...a venit acuzarea, e o baba, pare a avea 90 de ani. Masina ei a fost busita de acuzat si acum baba cere compensatii materiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Au inceput intrebarile pt primii 7 alesi.

Juror no 1 e postas ...cred ca il ia ca e clean.

Juror no 2 este politist, culmea, in orasul in care locuiesc eu ... Sunt curioasa daca il ia, e politist de 40 de ani, de circulatie ...si cica a fost implicat in cazuri similare ...acum da detalii judecatorului, dar in privat ...

Hahaha ...gata, l-au scos pe Politist ...si au ales pe altcineva ...nu pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Deci esti la faza cu interviurile...Da, daca ai avut un caz asemanator tu sau vreun cunoscut atunci nu te vor avocatii ca ai deja sentinta data in mintea ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Stiti voi ca eu sunt cu pozele. Asa ca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

da' suna interesant postas, "doamna" nu baba (vezi ca deja discriminezi ) de 90 de ani, politist 40 , ce Grisham, Michelle, Dan Brown direct . Asteptam continuarea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hahaha ...juratul care il inlocuieste pe politist a fost implicata intr-un accident similar ...sa vedem daca o tine, ca cica ea a dat in judecata.
Deci suntem abia la Juratul nr 2 ...au chemat-o si e asta la detaliiin privat ...

Gata ...eject ...ramanem in continuare la Juratul 2 , sa-l caute ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bun, l-au chemat pe altul care cica nu are carnet de sofer ...interesant. Sa vedem daca il tine

Ah, cica a fost sofer de camion pana acum 6 ani si carnetul de sofer i-a expirat. Cica a are 5 accidente la activ ...asta sigur e out

Mergi la inceput