Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Citat:
citat din mesajul lui viviana



Nici eu nu doresc ca ghetarul nostru sa fie grup privat. Insasi esenta lui e libertatatea - de a discuta despre toate si nimic si de afi citit de toti. Fara suparare, fara inghionteli cu multa spuma si hahaieli. Cu tampenii, elucubratii si porcosenii.



Eu recunosc ca am scris la pinguini din an in paste dar mereu cand ma asez la o cafea si simt nevoia sa zambesc un pic, deschid pagina voastra si mi se insenineaza ziua
Ma mai delectez cu o fotografie, mai citesc ce fac copiii mari si mici
Asa ca, pentru acel zambet ce mi-l aduceti, va multumesc!

Aham, te-am prins ...tu esti aia cu 2 baieti si poze alb-negru, unul dintre baieti, parca cel mare, frumos de pica, cu buzele sexoase a la Raj Kapoor ? Tu esti cea pe care o confund eu cu Lali, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Rusinica, shefa, tura viitoare sa-ti faci temele mai bine !
Pai, se poate sa ne confuzezi dupa ce ne-ai pozat fata/profil/spate, costume de schi, de baie, pe ghetar, in zbor, auzi la tine cate pozitii ...

As vrea eu sa am doi baieti ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

E ora 11:00 ... M-au strigat la un caz ...revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Dupa cladirea in care ne duce pare a fi un caz penal ...interesant. Am emotii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Sunt in sala de judecata ...arata exact ca in filme ...asteptam sa auzim despre ce e vorba ...Cool !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

hello de pe ghetzar,
astazi chiar sunt pe ghetzar-la propriu.
mi s-a stricat incalzirea centrala asa ca, stam a pinguinii tremurind de frig in casa. abia dupa ora 6 a zis nenea ca vine sa repare valva stricata...si costa ...uffff ...$400.

william e tot racit...si nu vrea sa stea doar in camera cu calorifer. daca nu i-ar fi curs asa nasul l-as fi trimis la scoala macar sa stea la caldura...
sper sa dea Dumnezeu o zi calduroasa afara...si sa se incalzeasca si casa.

in rest nimic nou cu noi...ma incalzesc cu o cafea fierbinte...si poate fac ceva dulce la cuptor.

nu mi-ati spus, despre ce noua platforma vorbeatzi ieri???

buflea , cum se simt ai tai?
laura, cum a dormit catzlusul si voi?
katy si din partea mea, esti binevenita
carmen poate deschidem un nou subiect despre omisiune=minciuna...sa vedem si alte pareri
cat despre faptul ca-ti raspunde...eheeee, norocoaso!...noi deja la 9 ani avem experientza serioasa in spate.dar sunt olteanca, nu ma las
boticella si eu dupa ce mi-am luat un palton frumos si niste ghetutze cu toc asta iarna...mim scrintit piciorul (in adidasi fiind incaltzata)...asa ca am pus tzinuta de doamna fina la naftalina pt inca un an
aqai noi suntem norocosi, nu am avut vocabular de toaleta...dar din auzite stiu ca nu dureaza daca parintii insista.
conteaza si la ce se uita la tv si in ce grup de copii se joaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hahahahaha ...este un accident de masina, similar cu ala in care am fost eu data in judecata...ranjet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, pui de un serial a la john grisham?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Buflea inseamna ca ai trecut de partea cu interviurile si ai intrat in paine pe scaunul de judge? Iti doresc un proces scurt ca sa poti sa ne povestesti repede cum a fost altfel nu te lasa aia sa dai din casa.
Viviana pot sa iti dau un sfat Copila ta bea destula apa? Eu am ajuns la urgenta cu a mea crezand ca e anemica (aceleasi simptome de ameteala si cazut de pe picioare) si dupa teste mi-au zis ca e deshidratata, hemoglobina era peste 14 nu era anemie. Spun asta cu apa pentru ca nici eu nu beam lichide cand eram mai tanara(ce vremuri)acu' ma fortez sa beau.

Katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

mama ce repede scrii pana m-am mocait eu sa scriu 3 randuri tu ai si spus ce caz e Chiar poti sa forumesti in timp ce esti in sala?

Katy

Mergi la inceput