Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 41

CorinaDani

4969 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite CorinaDani un Mesaj Privat
"Primavara Pingunicilor" sau "Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar" - merg ca titlu ?

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Mergi la inceput
ralualexandrei
ralualexandrei

3661 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralualexandrei  Trimite mesaj yahoo luiralualexandrei Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralualexandrei un Mesaj Privat
"Primavara pingunicilor" suna bine !

Mada trageam chiulu' ca am avut cateva mailuri acide de scris,bleah ,partea urata a muncii.
Ma tot gandesc de ce m-or cataloga toti ca o persoana dura cand imi repugna sa fiu asa?!

Andra ,mamica de 3+1

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!

Mergi la inceput
aschiutza
aschiutza

2962 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aschiutza un Mesaj Privat
Viviana si P&Ana, voi cu strungareata, eu cu dinti care se incaleca. Mi-am si scos maselele de minte, ca cica asta ar fi motivul, pas! marsul dintilor continua. Mai ales dupa fiecare nastere am avut impresia ca mi-a mutat cineva dintii din loc.

Viviana, sanatate puiului.

Ar vrea si juniorul meu animalut, dar l-ar zmotoci si l-ar termina. Noi mai mergem pe la zoo cu loc cu animalute de mingiiat si saracele animale cred ca rasufla usurate cind pleaca bursucul meu. Vecina are un iepuras si bursucul se apuca sa ii zguduie cusca si sa rida cu gura pina la urechi in timp ce ii mai arunca iepurasului cite un tipat demn de o piele rosie. Da il si hraneste cu iarba si pietricele .

Unde e frate noua platforma? Ca eu iar am orbul gainilor, de atitia ani nu am observat varianta de raspuns rapid .

------------------
Still looking for pieces of heaven...
Mergi la inceput

Starlet

37 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Neatza!
Va place de mine? Sunt frumusica?
Vorbesc de libarcutza aia mica din avatar. Ce ! numai voi sa ca laudati cu animalute?
Eu am avut animale in casa de cand ma stiu. Mereu cate o pisicuta, sau un catelus.
Daca vasi spune ca eu am emigrat cu 2 catei teckel? Nici nu concepeam ca pot sa plec fara ei.Faceau parte din familie. Ereau mama si fiica. Una a trait 18 ani iar la cealalta catelusa am descoperit cand am plecat la analizelele de rigoare ca avea o inimioara imensa a trait doar 8 ani. Tare mult am suferit. Te atasezi de aceste animalute.....
Dupa o scurta perioada ne-am cumparat mogaldeata aia mica si neagra ce se vede in avatar. Tot teckel Noi adoram modelul asta de catel!
Eu una nu pot concepe viata mea fara animale. Este asa minunat sa vezi cata iubire sincera iti pot oferi.
Mergi la inceput

Aqai

780 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns

Viv, sanatate multa! cetii la generale ca acasa bantuie o gripa in sistem underground ... o fi asta? oricum, la doctor cu calatoarea

asa... in alta ordine de idei imi venii sa incep cu good morning USA cand mi-am dat seama ca nu mai e rall pe aici asa ca sondaj: cine din pinguinele active urmareste american dad? sa stiu si eu daca am cu cine ma saluta pe ritmuri antrenante.

mai am 2 min de terminat cafeaua si apoi navaleste pruncimea la masa... sa te tii. si azi tot soare, asa incat persoana mea se va prezenta la munca in rochie cu buline :D sa mai inveselesc biroul ala al meu prafuit.

btw, tanti care trebuia sa-mi arhiveze tonele de hartie mostenita a dat bir cu fugitii si nu ajung sa-mi mai re-aranjez si eu spatiul... hm

oricum, partea buna e ca in 15 mi s-a terminat perioada de proba si cum nu mi-au spus sa nu mai vin, inseamna ca am ramas :)

in rezumat, ma anuntara saptamana trecuta ca-s ok. si eu ce-am gasit de cuviinta sa fac? sa cer mai multi bani :D dupa care n-am mai fost sigura ca nu s-au razgandit. asa ca de fapt s-ar putea sa fim in prelungiri....

Androix

9023 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Androix Adauga semn de carte la raspuns Trimite Androix un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui aschiutza
Ca eu iar am orbul gainilor, de atitia ani nu am observat varianta de raspuns rapid .

------------------
Still looking for pieces of heaven...

stai linistita ca varianta de raspuns rapid a fost doar la blog, in restul forumului a aparut de curand!
Mergi la inceput
magdalena67
magdalena67

440 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimagdalena67 Adauga semn de carte la raspuns Trimite magdalena67 un Mesaj Privat
La mine in birou mare dubiu azi, cand se dau salariile pana pe 30 sau in ziua de salariu.
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Ralu,si despre mine se spune ca-s "bitch"...rau de tot.Nimeni nu ma crede daca spun ceva bland sau daca spun "ma doare"...pana si barbatu` zice"las` ca nu te plang eu pe tine"...si totusi...nu-s bitch.Deloc.
Noroc ca sunt cativa oameni care au trecut de aparente.
Acu` nu ma dati de gol.

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."
Mergi la inceput

boticelina

3020 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiboticelina Adauga semn de carte la raspuns Trimite boticelina un Mesaj Privat
Trupese si dez-ghetate (ca tot vine primavara)

Viv, sanatate multa scumpetei! Recunosc ca si eu as fi bagat panica inainte sa ma gandesc la calciu si zahar.

Ralu, ce nunta cu peripetii, mortal, dar zi tu, daca ieseau toate unse, mai aveai asa multe povesti in tolba ?! (M-a pus ala cu coarne sa incerc si io Rina voastra si nu cred ca mai trec de ziua de azi, fir-ar sa fie, cand nu dietez mananc putin, acum, de doua zile, sparg, as rontai si pietre, aseara dupa carnea cu salata, pe care nu le suport in paranteza fie spus, am bagat in disperare ciocu' in cerealele copilui )

Si protestez, Sefa, se aude? Traiesc cu impresia ca am fost trimisa in zona cu randunici si pasiuni aviare, da' io-s pinguin si-n suflet si-n simtire si evident si in talie.

Laura ce frumos e catzelanul . Cand am fost sapt trecuta in excursie la Parisu' de Slobozia, am nimerit la un concurs canin, erau doar ciobanesti, de la astia romanesti la Lassie, boarder collie, niste frumuseti, tre sa-ti pun o poza cu ei. Si mai erau si coafati si samponati, periati, abia am smuls copilul dintre ei.

La noi acasa e menajerie, principala vinovata sunt eu, pe langa prepelite si curcani mai avem si 3 pisici iar la tara inca 3 caini. Copilul meu nici nu-si poate inchipui ca exista oameni care NU au animale acasa . Cand era la grupa mica si incerca sa lege prietenii/conversatii, dupa intrebarea "cum te cheama?" urma "cum o cheama pe pisica ta?". Si o vad ca ea chiar le iubeste, avem un curcan acum cam cufurit, l-au mai si ciupit de fund confratii sai, ma ajuta sa-l spal, sa-l uscam (cu foehn-ul ), ma bate la cap sa repopulam acvariul, vrea si hamster, eu o inteleg dar i-am zis ca-mi depaseste puterile sa tinem atatea suflete...

Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Si ca sa fac ciuda, ciuda cui stiu eu...azi sunt 21 de grade si acus ma duc in parc cu fata...si alerg si ma vad cu un prieten din copilarie pe care nu l-am vazut de 32 de ani si care vrea s-o cunoasca pe Eva......si mai aflu barfele din targ,ca e redator sef la un ziar de pe aici.

Si ma duc si-,mi iau inghetata.....ba nu...vata de zahar.....ba nu.....un mar..

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."
Mergi la inceput
Pag. din 41 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com