Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
P.S. Cum mai magdalena esti bunica ?


Pai catelul a crescut si a facut pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Deci.....ce am ratat?

Daca maine deschid subiectul asta,ma duce un link catre....final destination?

Daca nu intru doua zile pe Dc....nu-l mai gasesc?Cum Ajung pe noua platforma?

Nu nu-mi raspundeti ca tre` sa urc cu scara...please..

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Ai sa te descurci. Daca nu, te ajutam noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

carmaw, de maine nu mai ai net pana cand, soro? ca sa stim cand te asteptam inapoi


Lali mama eu de cum ajung incep demersurile caci fara VOI is pierduta.....dar sa vedem cit de repede se misca FREE
Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

am postat la psiun link cu resurse de parenting, inregistrari ale unor workshop-uri online

dna buflea, unul din subiecte cel putin s-ar putea sa va atraga, ca are a face cu framantarile dvs ca mama de 2 copii :D io studiez de zor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

neatza buna pe ghetzar,
va multumesc pt complimente... merg bine la cafeaua de dimineatza si printre stranunturi, tuse si mucisori.
buflea, draga mea, doar daca as slabi acele 5 kg poate m-as simtii mai randunica.
azi william, bineinteles ca sta acasa...e prea congestionat si m-a convins ca martea, miercurea si joia...nu fac ABSOLUT NIMIC la scoala....si mai bine sta acasa. acum se uita la documentar cu piramide...ca sa imi dovedeasca ce serios e pus pe academics

eu o duc pe fetitza la scoala si apoi la magazine sa cumpar ceva naturist pt raceala...bla,bla...bani aruncati...dar sa nu zic ca nu am incercat.
denisa, asa as fi vrut sa vad pozele!!!!sunt prea mari...am stat si stat si tot nu le-am putut vedea...poate faci ceva cu ele...ca par f. frumoase.
ma bucur pt voi, care calatoriti si vedeti locuri deosebite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

laura, felicitari pt aditzie...e f. frumoasa catzelusa. sper ca ai curte mare pt ea.
in general cateii stau cu mama lor pana la 3 luni...asa ca mai ai un pic de tras cu ea, ca e bebel. noi l-am luat la 3 luni deci sa zic ca a fost un pic mai usor si nu facea noaptea.
aici se folosesc f. mult custile de genul:
http://www.amazon.com/Midwest-1524-Single-Door-24-By-18-By-19-Inch/dp/B000OX89VK/ref=pd_sim_sbs_petsupplies_2

daca ai avea de unde sa cumperi iti recomand sa cumperi urgent una(ai grija ce marime cumperi).
in felul asta nu mai face pipi noaptea, pt ca nu fac cat stau in cusca decat in cazuri exceptionale.
noi nu-l lasam niciodata nesupravegheat in casa nici acum...
al meu si ziua se duce in cusca si se culca si o tzin cu usa deschisa....dar acolo se simte bine. i-am pus o pernutza moale si sta f. confortabil. ziuia cand plecam il lasam in ea si 3 ore. noi avem casa f. mare si daca ar face pe undeva nesupravegheat cine stie cand am da peste "cadou". plus ca e unsafe pt elsa fie liber prin casa.

o alta regula e sa nu-i dai apa si mancare cu cel putin 3 ore inainte de culcare. noi ii dam la 7 seara.
in zgarda il ducem la pipi si kk(cand sunt mici fac mai des...chiar de 4-5 ori pe zi kk...iar pipi...de zeci de ori).
dyu-l sa faca pi si ka inainte de a merge la culcare.
de fiecare data cand te joci cu el...la 5 min treb scos...ca face imediat, sunt mici si nu pot tzine. si noi mai avem accidente 1-2 ori pe saptamana...ca se joaca william cu el prea mult, prea activ...si nu-si da seama .

vezi ca la subforumul de animalutze la subiectul meu , am foarte multe raspunsuri care m-au ajutat f. mult...

ai grija ce-i dai sa manince. cred ca doar pana la 3 luni maninca lapte...dar habar nu am de care...ca noi nu i-am dat. ii dam pui cu orez si vegetale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

si uite asa am fost si la paris si la londra! mi-am clatit ochii si mi-am hranit sufletul cu pomii in floare si frumseteti care mai de care !
michellino, esti superba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Vai de capul meu ... daca vreodata aveam vreun dubiu in legatura cu animalele de casa, acum sunt sigura ca nu e cazul sa ma inham ...e mai bine si pentru mine si mai ales pentru ele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

referitor la berbeci , cred ca eu sunt unul atipic ( oricum intre berbecii masculi si berbecii femele este o diferenta destul de mare)
mie im plac schimbarile atat cele impuse cat si cele de buna voie ( nu stiu daca se pune ca nu pot sa vad o canapea in acelasi loc tot timpul anului ), dar in primele tineriti paream cam dificila, nu stiu de ce oferim o imagine care nu este reala. ( eram considerata una cu nasul pana la cer cand al meu era de fapt la pamant
deci una peste alta , niste ciudatei dar in cel mai bun sens !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buns i io dimineata cand vreau sa cer cafea pe aici,unde o sa o fac?

Mergi la inceput