Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Si apropo de teama de atentate, noi am fost la Roma imediat dupa atentatele de la Londra. Sa va spun ca la intrarea in metroul cu care trebuie sa mergem la Vatican am fugit la propriu din tren afara si sotul dupa mine (ce era sa faca?) pentru ca vazusem un baiat cu figura mai maslinie si cu un rucsac mare, negru in spate ? Iar apoi am asteptat pana am prins un tren aproape gol ca sa urc din nou ? In vagonul respectiv era o famile de englezi, iar doamna strangea bara de care se tinea pana ce i se albisera degetele. Eram amandoua cred prada acelorasi spaime, cand ni s-au intalnit privirile am izbucnit in ras impreuna desi nu ne cunosteam si asa s-a mai raspandit tensiunea ...

De aceea poate eu n-am nici o treaba cu controalele din aeroporturi, spre exemplu, e foarte bine ca isi iau treaba in serios. Insa imi pare rau ca s-a ajuns aici in ultimul timp.

M-am uitat cu groaza la TV aseara ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Pe mine m-a amuzat colajul asta de faze amuzante la nunti :



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Cat despre frica mea de avion, e tot acolo, insa nu mai e frica, e groaza. Am inteles pe deplin diferenta.


ai patit ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Cat despre frica mea de avion, e tot acolo, insa nu mai e frica, e groaza. Am inteles pe deplin diferenta.


ai patit ceva?

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!




Nu, chiar nu.
Dar in perioada in care ma incerca o depresie post partum m-am uitat cu sarg la fiecare episod din "Dezastre in aer" de la Discovery. O alegere foarte proasta pentru acea perioada !

O sa-mi treaca ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexDG

Rufus http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3jEU7yd4yuI

zuza...tusha de shtrumphi...


Multumesc, tushico...

Sa o vada si Carmen, sa se mai amuze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Cam triste, discutiile pe aici. :(
Nu va amuza videoclipul cu faze comice ?
Ca nu ziceti nimic, vad.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Ei, cum sa nu...

Cea mai draguta mi s-a parut cea cu voalul smuls de cei doi certareti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Salutare!
sunt, exist, sunt ok!

Am fost saptamana trecuta la Cluj, fuse fain tare (mi-a crescut IQ=ul cu 10% dupa training, ma simt mai desteapta) orasul mi-a placut mult: am mancat sushi la Tokyo sushi, am baut bere usrsus la Fabrica de Bere, ne-am delectat cu mancare buna la Hanul Dacilor si ne=am clatit ochiii pe strazile orasului. Si intalnirea cu colegii mei din CJ a fost super.

De cand m-am intors acasa, suntem doar intr-o fuga: adus copiii de la bunici, curatenie dupa santier (a fact super treaba sotul meu, au iesit super si baia si holul), acomodare cu cel mai nou membru al familiei : Karma, o catelusha ciobanesc bucovinean de 6 saptamani. Pana ii facem cusca si ne acomodam cu ea (si ea cu noi) sta in casa si eu sunt cea pe care a cazut magareatza sa o invete sa faca /ceara afara (si sa stanga in urma ei prin casa, desigur).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Rox, eu fac cozonacul lui ralu. Dar, cand o sa-ti treaca Rina, cred ca o sa te intreb si pe tine...am eu o banuiala ca ai si tu o reteta faina.


nono. Montignac is my name
io nu schimb reteta, o fac pe aceeasi de vreo 10 ani si ceva. este aci

Laura, bestiala donsoara catelusa!! sa va bucurati de ea mult timp.

Mergi la inceput