Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 41
ralualexandrei
ralualexandrei

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator  3 sate
 Romania, bucurestiBUCURESTI
3661 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralualexandrei  Trimite mesaj yahoo luiralualexandrei Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralualexandrei un Mesaj Privat
Citat:
Pe mine nu m-ar supara secretul ci faptul ca si-a permis sa treaca peste o conventie fara acordul meu. Nu el sta cu copilul si consider ca ar trebui sa aiba drepturi reduse ca doar eu stiu mai bine. Eu sunt prezenta zi de zi nu el. - e o strada pe care am parcurs-o si norocul meu ca am abandonat-o.

Exact!

Andra ,mamica de 3+1

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!

Mergi la inceput

viviana

Romania
3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat
Maine va veti trezi - la propriu - cu noua platforma.

Aveti grija cu parolele.

Cititi ce a scris ADMIN:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=178192&nm=Desprecopii-30-aproape-gata

Caci daca se lanseaza maine noua platforma, ar fi frumos sa ne bem cafeluta pe noul ghetar. Mult mai interesant de privit aurora australa de acolo.
Mergi la inceput

membru veteran roxanaz

Romania, constantaCONSTANTA
18695 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanaz un Mesaj Privat
nmeata neata
facusem ditamai dizertatia, blocat computer din cauza de update-uri, ctrl+alt+del... minunatii.
deci sa vaz ce mai retin

Carmen, eu una nu as zice ca asta e o minciuna, e un secret frumos intre ei. deci as fi relaxata.

Denisa, bine ati revenit! abia astept sa imi spui cum v-a placut.

Viviana, ii sta tare bine nasp... dragutzicii cu parul lung. pupaturi de la noi!
io ca berbeaca pinguina zic ca-s inebunita dupa surprize. deci sunt mai altfel . si asa eram si cand eram pinguina mica mica.

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Salutare!!!!
Roxana vrei cozonaci ?

nu vreau tu femeie nimic... doamne. si asa ma chinui cu dieta, ca ttooooot calc prin strachini :((((
ia zi, gata cu bubele & cojile?
voi cum stati cu Riuna? tu si cu sefa adicatelea.

tzac tzac fug la treaba

sa avetio zi din aia buna buna buna de tot!

Mergi la inceput

P&ANA

Donator Andrei
 Romania, bucuresti
740 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite P&ANA un Mesaj Privat
Buna dimineata si de la mine ! Imi beau a doua cafea cu voi .

Am vazut poze absolut superbe . Poate ma motivez sa le descarc si eu .

Ce coincidenta , Glimmer , cu rucola ! Nu-ti face griji , ca e o planta tare "nesi" ;) dar buna rau in salate .

Viviana , asa-i cu berbecii . Vor sa stie si ce culoare va avea sapunul urmator

Michelle , am scris doar o fraza Esti foarte frumoasa si baiatul iti seamana .

Carmenbr , eu nu m-as supara avand in vedere contextul. Cred ca dorinta reciproca de a fi impreuna , tata si fiu , a creat situatia data.
Mai degraba , tie iti este teama ca termenul nu va fi cel stabilit .Nu merita sa te superi pentru atata lucru.

Eu ca o balanta veritabila ce mi-s , urasc schimbarile . Sper sa ma descurc in noua platforma . Cine va pune indicatoare catre noul ghetar ?

Editat de - P&ANA on 16/04/2013 10:07:19
Mergi la inceput

membru veteran marius

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator proiect ursici
 Romania, oradeaBIHOR
18949 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui marius Adauga semn de carte la raspuns Trimite marius un Mesaj Privat
Vor functiona in paralel cred pana cand fiecare sau ma rog marea majoritate a utilizatorilor vor reusi sa seteze particularitatile contului lor plus designul care este total diferit si conceptul este total diferit dar sunt foarte multe noutati si functionalitati si va deveni un DC mult mai personal(izabil).
Desigur vor fi si disfunctionalitati insa vor fi remediate pas cu pas.
Mergi la inceput

Alizee

Romania, bucuresti
3514 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alizee un Mesaj Privat
Am intrat doar sa va salut !

Va las si un videoclip :

Alizee

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.
Mergi la inceput

Rufus

Donator  Sange
 Romania
9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat
Buna de dimineata!
Platforma noua e superba, dar dureaza putin sa te acomodezi. Nu vorbesc de disfunctionalitati, ci de multimea de elemente noi. Eu sunt mai conservator, asa...si spun asta ca sa-i explic Vivianei ca berbecii sar in sus de 10 coti cand sunt brusc in fata unei noutati. Stii cum sare o pisica speriata? Asa i-a facut inima copilului cand a vazut fotoliile N-o speria (bau la coltul holului), da-i timp sa proceseze informatiile, chiar daca nu este implicata. Berbecul ia decizii instantanee ceva de speriat, dar nu toate-s corecte, asa ca daca vrei o reactie pozitiva, da-i timp. Asta pentru ca n-are nici experienta si nu stapaneste foarte bine gestionarea unei probleme instant. Berbecul matur este valoros, dar cel tanar...are de invatat.
Acum pentru Carmen: situatia unui parinte absent este grea, nu trebuie sa-ti explic eu asta. Dar sa crezi ca faptul ca tu stai toata ziua cu el iti da puteri sporite, cred ca nu-i corecta. In scurtul timp petrecut impreuna, cei doi trebuie sa-si creeze o relatie doar a lor, fara implicarea ta. Asta in general vorbind. In particular, secretele sunt altceva decat inchiderea in sine de mai tarziu; daca le tratezi asa serios, atunci pot fi probleme; daca le tratezi lejer, mai ales ca vorbim de un secret inofensiv, atunci nu va influienta comportamentul de mai tarziu. Viviana a explicat foarte bine, nu cred ca mai trebuie sa insist.
Imi plac pozele voastre, va dezvaluie sufletul si felul de a fi. Bine, pe michelle o dezvaluie de tot, dar nu pot spune ca nu-mi place... (asta asa, pana sterge poza...).
Mai, ma chinui cu Tora sa ne amintim la ce e reclama aia cu "Sa nu afle mama"" si Sa nu afle tata. Voi stiti?
Rox, eu fac cozonacul lui ralu. Dar, cand o sa-ti treaca Rina, cred ca o sa te intreb si pe tine...am eu o banuiala ca ai si tu o reteta faina.

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput

adi2003

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru Sara
 Romania, oradeaBIHOR
4940 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui adi2003 Adauga semn de carte la raspuns Trimite adi2003 un Mesaj Privat
Eu abia astept noua platforma. Cate ore mai sunt pana atunci?

Micul paradis
Mergi la inceput

P&ANA

Donator Andrei
 Romania, bucuresti
740 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite P&ANA un Mesaj Privat
La o masina parca ,Rufus :)

Lali , am uitat sa spun ca tare m-a amuzat povestea ta. :))

Mergi la inceput

Lali

Romania, Bucuresti
3859 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lali un Mesaj Privat
Sunt tare curioasa de noua platforma. Si de ideea de grupuri, la fel. Ghetarul nostru se va schimba putin, cred.

carmaw, de maine nu mai ai net pana cand, soro? ca sa stim cand te asteptam inapoi !

viviana, frumoasa pariziana ta ! (pot sa-i spun asa de acum inainte ?)

Carmen, cred ca va e greu ca familie cu perioade asa de mari in care nu sunteti impreuna. Si mai cred ca lucrurile vor intra pe un alt fagas daca tati va fi mai mult cu voi in urmatoarea perioada. Eu mai am asa, in joaca secrete cu copilul meu, si tatal lui la fel, dar depinde sigur si de tonul cu care se vorbeste. Daca e ceva serios e una, daca e mai pe ton de gluma, e altceva. Dar as revizui si partea cu venirile sau nu ale tatalui. Adica adevarul cred ca poate fi dus de un copil de noua ani.

Michelle, randunico, frumoase poze, frumosi mai sunteti cu totii !

Andra, hai ca esti haioasa, cum doamne sa te asezi langa bomba... bine ca n-ai facut si un bum! asa, in gluma ca-i vedeai pe toti sarind !

Si cateva poze cu aer de copilarie :
Mergi la inceput
Pag. din 41 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com