Piersicute de iulie august (36)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

fleur nu poate sta tatal cu el juma de zi si sa pleci tu mai devreme de la birou?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Va multumesc pentru urari! Ieri am sarbatorit iesind fara bebe, am stat 5 ore si ca de obicei mie mi-a fost mai greu decat lui.

Fleur, refacere rapida si succes sa gasiti o solutie buna de a il tine pe Eric acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Seara buna si de la noi!!

Ana drum bun si petrecere frumoasa. Te asteptam cu muuuuulllllteeeee poze superbe de la festival.

Fleur multa sanatate lui Eric, e tare greu fara ajutor. Vecina ta nu te poate ajuta sau si ea s-a reintors la lucru?

Carmen ma bucur pt. progrele lui Patrick, in ritmul asta in curand va merge.

Delia vrem poze cu Laila, savedem cat de frumoasa s-a facut.

Si noi am stat la greu afra zilel acestea, e superb. Pe Silvi l-a prins soarele, trebuie neaparat sa ii iau crema. Cele care folositi Bioderma, au si crema solara buna?

La capitolul cra : Silvi a descoperit umbrele, este asa haios ca vrea sa le prinda si nu poate, dar el persevereaza Azi s-a ridicat in picioare in patut si a facut cativa pasi incercand sa prinda umbr



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

bravo silviu!
carmen se vede ca i prieste lui patrik cu bona!!

drum bun ana!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Yellow! Va dau o.felie.de.tort de cioco pt ziua lui sotzulache si un ahar de sampanie :))
Sunt franta de obo, am avut zile.f active, incerc sa intru maine sa va mai pove de noi.
Poop!_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Bravo Silvi si Patrick pt progrese!

Fleur, sanatate lui Ericutzu!

Balanta, ati terminat amenajarile?

Ana, drum bun si vreme frumoasa!

Lore, ai scapat de socrii?

Maria, imi zicea o prietena ca a luat Mustela pt bb pt ca are nu stiu ce minerale si asa ar trebui pt ei acum. Celelalte nu au si sunt ok dupa 2 ani. Stiu ca tu tot Mustela ai avut la fara, dar vroiai ceva compatibil cu dermatita. Mustela nu ar fi ok? Ca si noi suntem in aceeasi situatie.

Azi a mancat pitica ciorba de loboda blenduita. Mare hit! Sa vedem maine daca ii mai place cand ii pun si pui in ea. Am descoperit ca mai nou prefera mancarea fleoscaita . De cand ii dau asa si fructe si piure mananca de rupe, cate 100-150 ml. Sper s-o tina minunea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Neata. Haideti la cafea. Noi am avut niste zile ocupate. S-a sarbatorit si Tudor si a fost tare frumos. In schimb aseara asam-am enervat... L-a rugat Doru sa-i aduca gentita lui din cuier. Tudor a vrut sa faca o gluma si i-a aruncat-o si l-a lovit peste nas. M-am suparat rau ca nu este atent deloc. A plans ca l-am certat, dar pe buna dreptate. Azi imi fac programare la dermato cu petele maro de pe spate care s-au extins. Fleur, sanatate lui Eric. Saracutul, de el. Va pup fetele pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata. Ada, multumim de cafea. Acum o beau pana mai doarme pitica. S-a trezit sa se alimenteze si s-a culacat la loc.
Ada, ma bucur ca a fost ok petrecerea. Sa ne spui ce si cum la dermato.
roxy, la multi ani pentru sot.
feliciatri pentru patrick si silviu. Carmen, mi-as dori si eu bona ca a ta. :)
Oli sa sti ca si la a mea e la fel. La inceput prefera piureurile mai consistente, apoi a avut perioada in care nu manca mai mult de 2-3 lingurite si acum de vreo 2 zile papa iar bine, dar piureurile sunt mai lichide, cam de consistenta supei crema. Mai nou ar manca iaurt in continuu cand inainte nu lua mai mult de un varf de lingurita. Rezultatul e ca e usor iritata. Cele care folositi crema de galbenele...de care? Ce gasesc la plafar sau e ceva special pt bebei?
Fleur, sper ca ati rezolvat cumva cu Eric.
Va pup.


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Multumesc porumbita.

Mergi la inceput