Piersicute de iulie august (36)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Muraturica,noi avem body maneca lunga si un trening subtire.Si o caciulita subtire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

eu nu sunt pro de dormit cu bb in pat dar de-aia tot cu ea dorm deocamdata. Cel putin pana se linisteste cu dintii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Voi cand le dati carne la borcan cate zile folositi un borcanel?
Adica daca ii dau azi 4-5 lg ca e prima zi,maine mai mult, mai am voie sa-i dau si poimanine din el sau e deja prea mult timp de cand il deschid?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ola ola....si EU sunt prin zona...va urmaresc tot timpul dar nu apuc nicicum sa scriu.de cand a venit caldura sunt in urma cu toate...casa ISi ia zborul,mancare fac doar pe viteza...sau nu fac deloc... Geamurile vreau sa le spal de un secol si nu reusesc...vreau sa fie ziua mai lungaaaaa sa imi ajunga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Leti, pe borcanasele de la DM scrie ca pot fi pastrate la fridiger trei zile. La inceput am fost cam reticenta si am zis ca nu le tin decat de pe o zi pe alta, dar am gustat si sunt Ok si a treia zi. Ideea e sa nu le incalzesti cu totul si sa nu ii dai copilului direct din borcan, adica sa nu ajunga saliva in
contact cu hrana care vrei sa o pastrezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Muraturica,asa fac si eu la fructe si cum carne nu i-am dat niciodata mi-e frica sa nu se altereze.
I-am dat azi carne de vita Hipp si de asta intreb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

leti, eu stiu ca borcanelele cu carne se pastreaza doar 24 de ore de la momentul deschiderii. unele fete congeleaza ceea ce ramane in borcanel (in portii mici) si decongeleaza cand au nevoie. eu personal arunc ce ramane in borcanelul cu carne dupa trecerea celor 24 de ore. adica nah, arunc la niste pisicute din zona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Buna ziua dragelor,
Roxypuy, deci asa e cu sportul, din pacate de la activitate fizica moderata nu se misca acul cantarului in cazul meu, doar imi mentineam tonusul si inainte sa fiu gravida
Ilenutza, tu cate kg ai slabit cu dieta de la nutritionist? Daca ai timp poate imi dai si mie cateva repere din dieta ta
Balanta, nici eu nu folosesc plasa de insecte la carucior,sunt interesata de ceva ce se poate da pe piele la bebei asa mici astfel incat sa nu fie muscati de albine, tantari, capuse, etc.
Letitzias, ce simpatica ai fost cu salteaua, ia zi-ne mai multe de salteaua ta, ca de robotul tau deja m-am indragostit, noi folosim borcanelul doar in ziua deschiderii si a doua zi
Muraturica, eu ii dau un body cu maneca scurta si o salopeta gen cosmonaut peste, din bumbac, plus o caciulita din in - asta pentru ca doarme pe terasa in carucior, nu o atinge vantul si ... multumim de cafea

Azi pitica a papat linte - 1 lingurita pusa in pireul de legume,maine ii dau 2 lingurite daca nu sunt probleme. Acum caut retete pentru hrisca, am gasit ceva cu mazare si cred ca o voi face peste cateva zile.

Ma duc sa fac mancare, laste cu varza e meniul zilei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Anto,acum cativa ani am fost la o pensiune la Sibiu.Desi era zgomot afara am dormit super bine.
cand am ajuns la Buc am luat o saltea cu memory foam de la Ikea.A fost cea mai buna investitie din viata mea.Si nici nu a fost f scumpa,ceva la 11-12 mil pt un pat de 1.60 latime.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Fetelor merci pt raspunsuri.

Mergi la inceput